Geleneksel Tıraş Forumları

Tam Versiyon: Arko Tıraş Sabunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
(09/12/2014, Saat: 13:37)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ben sabun azaldıkça üstten basıyorum yenisini azalmasını istemiyorum. Bitmesini mi beklemeliyim yoksa?

Bence bitmesini bekleyin. Üstten bastıkça altta sürekli eski sabun kalıyor.
Üstadlar Çubuk Arkoyu nasıl kullanıyor berberler nasıl kaba basıyor ? Elinde kullandıklarını görmedim hiç.Öbür türlü de kaba basılması da zor.Ben daha önce basamadım elimde jelatini yırtıp öylece köpürtmüştüm.
Sağlam bir kaba kuvvetlice bastırabiliyorsan basılıyor, olmadı biraz kaloriferin üzerinde beklet, 10 sn mikrodalga olabilir. En olmadı dibine biraz sıcak su koy yumuşayınca suyu dök ve bastır. Ben son yöntemle hallettim.
(09/12/2014, Saat: 19:51)Aleksey Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Sağlam bir kaba kuvvetlice bastırabiliyorsan basılıyor, olmadı biraz kaloriferin üzerinde beklet, 10 sn mikrodalga olabilir. En olmadı dibine biraz sıcak su koy yumuşayınca suyu dök ve bastır. Ben son yöntemle hallettim.

Dibine sıcak su derken jelatinin içinden tamamen çıkartıp kaynar suyun içine at orda beklet sonra yumuşadıktan sonra bi kaba sıkıştır mı demek istediniz acaba ? Teşekkürler.
Kaynar su ile denemedim bence ılıktan bir tık fazlası yeterli. Evet paketinden tamamen çıkarttım ben dediğim işlemi uygularken.
(09/12/2014, Saat: 19:45)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Üstadlar Çubuk Arkoyu nasıl kullanıyor berberler nasıl kaba basıyor ? Elinde kullandıklarını görmedim hiç.Öbür türlü de kaba basılması da zor.Ben daha önce basamadım elimde jelatini yırtıp öylece köpürtmüştüm.

@Kalfa

Bu sorunuzun cevabını daha önce açtığınız Fırça Nasıl Kullanılmalı başlığınızda açıklamıştık. http://geltir.com/thread-5136-post-92867.html#pid92867

O başlıkta konuyla ilgili açıklama olduğu halde soruyu bu başlıkta tekrar sorduğunuzda @Lord Sparhawk ın konunuzdaki şu yazısı geliyor akla: http://geltir.com/thread-5136-post-95269.html#pid95269
(09/12/2014, Saat: 14:02)semihus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Evde coldmix var. Hani şu reklamlarda çıkan doğal nefes açıcı. Bundan damlatsam üzerine yoğursam nasıl olur acaba.

Pek tavsiye etmem. Forumda Arko modifikasyonları ile ilgili bolca bilgi var. Doğal yağlar (Özellikle nane ve okaliptüs) kullanmanızı öneririm. Bir de Gliserin ekleyebilirsiniz.
İlk defa arko kase sabunumu o kırmızı kutusundan çıkartıp üzerinde biraz kaynar su gezdirip yumuşattıktan sonra bu kaba bastım gayet de uydu bana yetiyor.Hoşuma da gitti.Sizlerle paylaşmak istedim.Daha önce hep yanlış kullanıyormuşum parçalamadan.İlk kez ezdim ve bastırdım.İşte son hali...


6pvqds.jpgO33OM3.jpg
Kase sabunu niye bastın acaba? Ben de bulunca bir de kasesini edinmeyi düşünüyorum da, bir sıkıntısı mı var acaba?
(10/12/2014, Saat: 22:43)Kalfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Daha önce hep yanlış kullanıyormuşum parçalamadan.

Sorun yaşamanızın nedeni buymuş. Şimdi köpük sorununuz da kalmayacak. Fırçayla ilgili bir durum değil yani.