Geleneksel Tıraş Forumları

Tam Versiyon: Arko Tıraş Sabunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
(04/12/2016, Saat: 02:21)ustaci Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Yorumunuza ben de katılıyorum .. Arko sabun gayet kaliteli bir tıraş sabunu ki bir tıraş sabunu veya kreminin görevi tıraş sonrası nemlendirme değildir görevi tıraş anında sakalı konforlu bir şekilde kesmektir ve arko bunu layıkıyla yerine getiriyor .. Ayrıca bence de arko cella dan daha iyi bir üründür ve kimse kızmasın bence proraso nun klasik tüp krem versiyonu da forumda adı geçen bir çok kalbur üstü sabun ve kremden çok daha kaliteli bir ürün ..

Kokusu dışında dediklerinize harfiyen katılıyorum. Sırf kokusunu sevmediğim için son kullanma tarihleri geçik, ne olduğu belirsiz füme tıraş sabunu kullanıyorum Smile
(30/07/2016, Saat: 02:14)Mauser Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Bu sabunu daha kaliteli bir şekilde ambalajlasalar,markasınıda arko yerine "Sir George Hook Luxury Shaving Soap" koysalar hatta paketin üstüne "special formula since 1923" yazsalar o koku sıkıntısı kendiliğinden gider.Çok daha iyi bir fiyatada satılır.
katiliyorum kokusuz olarak denense regal reklamlari gibi guzel olurdu...
(06/07/2016, Saat: 20:46)kemalu2002 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Arkadaşlar benim kanadadan bir arkadaşım aslinda kibristan tanışıyoruz da kendisi kanada da yaşıyor ingiliz vatandaşı birkere arko sabunu kullansin diye vermistim ingilterede tuvalet sabunu olarak kullanılıyormuş arkonun kokusu biraz abes buldu. Babası bir donem kulanmis sevmiş ama oralarda bulunmuyormus. Benim favorim ne yalan soyliym. Envaii cesidini kullandim Arko gibisi yok bence. Ama bol sulu kullanicaniz


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ingiliz cakallar düşünür bunlari ticari olarak koku bir şeyi hafizanizda canlanmasi hatirlanmasi için en önemli etkenlerden biri.. Komplo'yu cok sevmem ama ticari rekabette boyle seyler olabilir..Biz de yabancilarin ünlü herhangi bir sabununun kokusunu tuvalet kokusu olarak ihraç edebilsek aynı yorumlar onada yapilirdi..En azindan turistlerin bol oldugu yerlerin tuvaletlerine boyle yapsak güzel bir deneme olurdu...Smile
Arkadaşlar arko traş sabunundan vazgeçemek istemiyorum ama uygularken hemen kuruyor bu konu ile ilgili tavsiyesi olan var mı?uygulamada hata mı yapıyorum?
sabunun ayarını tutturmak biraz zor arko sabun ise biraz suyu seven bir yapısı var normal düzenine göre az biraz daha su ekle olabildiğince az su ekle çünkü fazla eklersen malum özelliklerini köreltirsin sabunun o yüzden az su kat olmaz sa biraz daha katarsın bir kaç denemeyle doğru kıvamı bulursun.

Arko sabun nemlendirme olarak kötü bir sabundur bundan dolayı senden örnek vermek gerekirse köpüğü kıvamında olmadığında senin gibi kuruma yaptığında cilde daha da kötü bir etki yaratır ve kurutma yapacağından tahriş engellenilemez olur.

Bundan dolayı cilt tipini bil ve arko sabunu kullanacaksan iyi nemlendiricili bir ön hazırlık yap
@Kaptan hocam arko ya kafayı takdınız Smile sürekli pisuvar kokusu kokusu diyip duruyorsunuz .. Arko yu gayet severek kullanan bir çok insan var .. Sürekli bu şekilde yorum yazmanın bir manası yok kanımca; sevmiyorsanız koklamazsınız kullanmazsınız olur biter ..
(04/12/2016, Saat: 17:33)zbilgen Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Arkadaşlar arko traş sabunundan vazgeçemek istemiyorum ama uygularken hemen kuruyor bu konu ile ilgili tavsiyesi olan var mı?uygulamada hata mı yapıyorum?

Ben YouTube yayıncısı GeoFatBoy'un kullandığı teknikle köpürtüyorum, daha hiç kuruma sorunu yaşamadım.

Yüzünüzü güzelce ılık suyla yıkayın. Sabunun ucunu da ıslak suya batırın. Sonra sabunu yüzünüze güzelce sürün. Ilık suda 3-5 dakika beklemiş fırçanızın fazla suyunu silkeleyin. Fırçayla yuvarlak hareketler yaparak köpürtme işlemine başlayın.

Kuruluk hissettiğiniz zaman fırçanın ucunu ılık suya batırın ve köpürtmeye devam edin. Köpük cıvık olursa fırçaya tekrar sabun yükleyin. Tekrardan yüzünüze sabun vurmanıza gerek yok.
(05/12/2016, Saat: 00:07)Kaptan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Ben arko'ya kafayı takmaadım, keza  kullananlara tabi saygım var. İsteyen istediğini kullanır ve sever. Benim cevabım sizin yazdıklarınıza. Sizin dediğiniz gibi  ambalaj fiyat değişti diye kimse bayıla bayıla alacak kadar aptal değil.

Ben arko nun ambalajı fiyatı ile ilgili herhangi bir şey yazmamıştım .. Ancak dünyada ki birçok kaliteli sıfatıyla satılan ürün de aslında beş para etmediği halde bilmem ingiliz asilleri kullanıyor gibi reklam yapılarak ve güzel ambalajlama da yapılarak çok fahiş fiyatlarla satılmaktadır buda bir gerçek ..
@Kaptan komşum Arko'yu sevmediniz tamam burasını anladık fakat yazım dilinizde öfke nefret var bu şekilde yazımınızı hatalı olarak görüyorum . Şahsen kendiminde sevmediği pek çok ürün var kullanıp seven arkadaşlara saygımdan dolayı sadece kokusunu performansını kesim karakterini ... vs beğenmediğimi ifade ediyorum .
Tıraş forumdaki bir çok beyefendi için mecburiyetten, ve hatta basit bir hobiden daha öte. Tıraşa bu denli önemli veren arkadaşlarımızın fırça, sabun, tıraş aleti gibi tıraş malzemelerinden mümkün olan maksimum konfor ve keyfi almak istemelerinden daha doğal bir şey olamaz.

Keyif için tıraş olan birisi sade kokular yerine çeşitli aromatik kokular deneyerek tıraş deneyimine farklı bir boyut kazandırmak isteyebilir. Bunu sanırım hemen herkes anlayışla karşılar.

Arko oldukça sade bir sabun ve ben de aslında en çok bu özelliğini seviyorum. Amerikalıların bir deyimi var: "Less is more." Buna benzer daha nice sadeliğe vurgu yapan veciz söz bulabilirsiniz.

Arko'ya yapılan tuhaf yakıştırmaları anlamakta güçlük çekiyorum. Bunu parfüm koleksiyonu yapan ve ortalama üzeri bir burna sahip olan birisi olarak söylüyorum. Bazı markalar sade ve temiz kokan, sabunsu parfümler üretiyorlar. Örn: Prada Amber Pour Homme. Bu parfümü kalitesiz ya da vasat yapmıyor.

Arko belki mevcut haliyle olmasa da bir-iki rütuşla pahalı sabunlar kategorisine girebilecek kaliteye ve performansa sahip bir sabun. Belki bir gün şirket Arko Exclusive adı altında lüks sınıfa giren bir sabun üretir... Kim bilir Smile

Şu bir gerçek ki; eğer Arko İtalyan veya İngiliz menşeili bir ürün olsaydı en az Proraso-Cella fiyatından satılırdı. Ben Arko tıraş sabununu cidden bir nimet olarak görüyorum. Bu fiyata bu kaliteyi yakalamak çok zor.

Keşke PermaSharp'ımız da yerli kalabilseydi de Arko+PermaSharp gibi fiyat/performans canavarı yerli bir kombinasyonumuz olsaydı....