Geleneksel Tıraş Forumları

Tam Versiyon: Arko Tıraş Sabunu
Şu anda arşiv modunu görüntülemektesiniz. Tam versiyonu görüntülemek için buraya tıklayınız.
(25/05/2016, Saat: 10:55)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Orada bir de risk maliyeti var zannımca. Berberlerin bir kısmının zibidi takımından olduğunu düşünürseniz, böyle bir toptancı yerine koyun kendinizi. Sürekli bu şekilde vadeli satış isteyen tipler geliyordur eminim.

Ek iş olarak bu işemi başlasak acaba Smile Kar marjı %150 Smile
Su seçiyormuş onu öğrendim. Normalde çeşme suyu ile kullanıyorum, bugün arıtma suyla yüzümde köpürttüm, noel babaya döndüm. 2 perde sonra fırçada hala muazzam miktarda kaliteli köpük kaldı. Yıkarken içim gitti Smile
Arko-Sedef Ustura-Perma Sharp üçlüsü ile olduğum tıraşın konforunu De makinalarla beraber kullandığım onca pahalı sabun ile olduğum tıraşlarda bulamıyorum. Bu üçlü de arko sabun yerine başka bir sabun krem kullansam konfor bozuluyor. Bazen ben de bir tuhaflık mı var diyorum Smile Ancak enteresan örnegin perma sharp yerine başka bir jilet kullansam konfor yine bozuluyor. Arko-sedef-perma ben bu üçlüyle cok iyi anlaştım..
Arko keşke parabensiz kimyasalsız hatta hayvani yağ kullanılmamış kokusuda şimdikinin aynısı olan.nemlendiriciliği kayganlığı yüksek bir sabun üretsede alsak.bunu yapacak çap var ama yapmıyorlar.ben bu haliyle kullanmıyorum. Ama bu koku benim için çok özel. Arko sabun dediğim şekilde olsa varsın pahalı olsun kullanırdım.
Dönüp dolaşıp aynı soruyu soruyoruz. Bizim ülkemizden niye kaliteli tiraş kozmetikleri yapan bir firma çıkmıyor. Portekizden çıkan musgo real ürünlerini severek kullaniyoruz ama bizde bu tarz urunler niye yok. Bu işte bir terslik var gibi geliyor bana
@LiuShang arko stick traş sabunu içeriğinde parabenmi mevcut ? Yanlışım anlıyorum yazdığınızı
@zeman hocam biraz da yabancı hayranlığından kaynaklanmasın yabancılar Arko'ya tapıyor bir nevi bizdekinin tersi
Arko stick tıraş sabununda paraben var diye hatırlıyorum üstad.yanılıyormuyum?
(16/06/2016, Saat: 00:57)LiuShang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: [ -> ]Arko stick tıraş sabununda paraben var diye hatırlıyorum üstad.yanılıyormuyum?


Hocam ben size soruyorum sizde bana

İçeriği şu şekildeymiş

Potassium Tallowate, Stearic Acid, Potassium Cocoate, Aqua, Sodium Palm Kernelate, Glycerin, Parfum, Paraffinum, Liquidum, Titanium Dioxide, Tetrasodium EDTA, Etidronic Acid, Disodium Distrylbiphenyl, Disulfonate.


Şimdi bunların içeriğinde paraffinum - liquidum gördüm bunlar petrol türevi zararlı maddeler değilmi ?
PETROLATUM: Mineral yağ jeli, sıvı vazelin, parafinum, liquidum ve bebek yağı olarak da bilinen bu madde ışığa karşı hassasiyet,
deride çatlama ve kuruma dolayısıyla erken yaşlanmaya neden olurken,
vücuttan toksinlerin atılmasına engel olarak ciltte akne oluşmasına neden olabiliyor.

Likit parafin diye geçiyor.  Hayra alamet bi madde değil, Nemlendirici dediğimiz şeyler bomba gibi birşey.
Mineral oil adıyla içerik listelerinde saklanıyor.

Vazelin sentetik bir ürün olduğu için cilt için sağlıklı bir ürün değildir.
Vazelinin her ne kadar cilt üzerine sürülen bir krem olsa da, kısa sürede emilen maddeler karaciğere ulaşarak, zararlı etkiler bırakmaktadır.
Vazelinin likit formu parafin adıyla anılır.

Bir after shave losyon içeriğinde şu yazıyor.
"Free of mineral oil-based ingredients"
Bu maddeleri yeseniz bile direk kana karışmayıp midede bir takım ayrım ve tedbirlere maruz kalır ve tümü kana karışmaz ama cildimize sürünce direk kana karışıyor durum çok vahim sadece arko için değil tabi. Bence herkes bu kimyasal madde ve Petrol türevlerine karşı kendi tedbirini almalı.bana bir şey olmaz dememeli firmalar sağlık konusunda hassas olmaya ve tedbir almaya yönelmeli.