Derby Usta
komşum merhaba, evet kulladığım orak agresif bir alet.
dinlendirme konusunda kesinlikle haklısınız, fakat zaman problemi olmaması nedeniyle haftasonu tıraşlarını hep dört gözle bekliyorum, bu yüzden dayanamayıp deneme tıraşımı sabah kalktıktan hemen sonra gerçekleştirdim Smile
sonuç gerçekten oldukça güzel, cildi fazla yormamak adına tek perde tıraş oldum.
gayet sinek kaydı ve konforlu bir sonuç aldım.
değerlendirme olarak Derby usta benim için de mild aletlerle kesinlikle kullanılmaması gereken, ancak agresif aletlerle güzel performans sunan bir jilet olarak kayıtlara geçti.

(26/05/2019, Saat: 10:35)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, yanlış bilmiyorsam Orak, Yuma'nın benzeri diye biliyorum. Bu sebeple cildiniz yorgunsa dinlendirmenizi öneririm, ki agresifliği sizi yormasın. Yuma'da ve Rimei'de muhteşem olmasada iş çıkartıyor. Bir Perma-Sharp vb işlevi beklemeyin, o performanta değildir. Alışmak için zaman gerekiyor.
Merhabalar, bu sabah tekrar bir onceki gunku orak ve derby usta kombinasyonunu kullanarak tiras oldum. Guzel bir ikili oldular, herhangi bir tahris yasamadim. Cilt sapini yuzumde gezdirirken de yanma olmadi, sinek kaydi puruzsuz bir tiras verdi.
Yakin zamanda muhle r89 almayi dusunuyorum, yaninda da r41 kafa alacagim. Bu sekilde %10'luk indirimden ikisi ile birlikte faydalanmis olacagim.. R41 ile ustayi kullanan oldu mu, kisisel dusuncem iyi bir sonuc alacagim yonunde ama kullanan biri yorumlarini paylasabilirse cok memnun olurum.
(27/05/2019, Saat: 08:24)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, bu sabah tekrar bir onceki gunku orak ve derby usta kombinasyonunu kullanarak tiras oldum. Guzel bir ikili oldular, herhangi bir tahris yasamadim. Cilt sapini yuzumde gezdirirken de yanma olmadi, sinek kaydi puruzsuz bir tiras verdi.
Yakin zamanda muhle r89 almayi dusunuyorum, yaninda da r41 kafa alacagim. Bu sekilde %10'luk indirimden ikisi ile birlikte faydalanmis olacagim.. R41 ile ustayi kullanan oldu mu, kisisel dusuncem iyi bir sonuc alacagim yonunde ama kullanan biri yorumlarini paylasabilirse cok memnun olurum.

komşum ben bir süre önce kullandım gayet keyifli konforlu tıraşlar elde ettim. r41 jileti doğrudan yüze dayadığı için her jilet ama öyle ama böyle bir tık fazla keskinlik elde ediyor. dalma kesme korkusu olmadan rahatça tıraş olmuştum.

☻/    
/▌
Dumanus komsum, eger ayarli makinede deneme sansiniz varsa, Derby usta nin size gore ideal kullanimini tam yakalayabilirsiniz.
ustayla aynı jiletle 3. tıraş oldum 3.de su koymaya başladı zorlanacak bir jilet değil. Minik kanamalar oldu vede yanma oldu çıkan sonuç derby lerin en iyisi ama kullanıp atarsan güzel uzun yol yapılacak jilet değil komsularım .Herşeye rağmen yerli ve f/p ürünü olmasından dolayı stok yapılmalıdır bence
Merhabalar, daha onceki mesajlarimda ws classic ile usta kullaniminda tahris yasadigimi ve benim cildim icin mild aletler ile kullaniminin iyi gelmeyecegi kanaatine vardigimi yazmistim. Son 4 gundur ws classic ile kullaniyorum, hicbir sekilde tahris yasamadim. Su an icin performansi beni memnun etti.
Kullanim omru acisindan ise agresif alet ile de mild alet ile de 3. tirasta cekistirmeler yasadim.
1. tiras ile 2. tiras arasinda buyuk bir fark ile karsilasmadim, fakat 3'te performansta ciddi bir kayip yasaniyor. Bu yuzden ben 1 jileti 2 gun kullanmaya karar verdim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Premium theunnamed 206 51,551 27/05/2019, Saat: 14:36
Son Yorum: Ali Desidero
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 7 795 24/05/2019, Saat: 20:25
Son Yorum: mustbe
  Derby extra jilet BigHillMe 342 247,121 25/04/2019, Saat: 15:17
Son Yorum: edward
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 11,050 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi