Derby Usta
komşum merhaba, evet kulladığım orak agresif bir alet.
dinlendirme konusunda kesinlikle haklısınız, fakat zaman problemi olmaması nedeniyle haftasonu tıraşlarını hep dört gözle bekliyorum, bu yüzden dayanamayıp deneme tıraşımı sabah kalktıktan hemen sonra gerçekleştirdim Smile
sonuç gerçekten oldukça güzel, cildi fazla yormamak adına tek perde tıraş oldum.
gayet sinek kaydı ve konforlu bir sonuç aldım.
değerlendirme olarak Derby usta benim için de mild aletlerle kesinlikle kullanılmaması gereken, ancak agresif aletlerle güzel performans sunan bir jilet olarak kayıtlara geçti.

(26/05/2019, Saat: 10:35)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum, yanlış bilmiyorsam Orak, Yuma'nın benzeri diye biliyorum. Bu sebeple cildiniz yorgunsa dinlendirmenizi öneririm, ki agresifliği sizi yormasın. Yuma'da ve Rimei'de muhteşem olmasada iş çıkartıyor. Bir Perma-Sharp vb işlevi beklemeyin, o performanta değildir. Alışmak için zaman gerekiyor.
Merhabalar, bu sabah tekrar bir onceki gunku orak ve derby usta kombinasyonunu kullanarak tiras oldum. Guzel bir ikili oldular, herhangi bir tahris yasamadim. Cilt sapini yuzumde gezdirirken de yanma olmadi, sinek kaydi puruzsuz bir tiras verdi.
Yakin zamanda muhle r89 almayi dusunuyorum, yaninda da r41 kafa alacagim. Bu sekilde %10'luk indirimden ikisi ile birlikte faydalanmis olacagim.. R41 ile ustayi kullanan oldu mu, kisisel dusuncem iyi bir sonuc alacagim yonunde ama kullanan biri yorumlarini paylasabilirse cok memnun olurum.
(27/05/2019, Saat: 08:24)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar, bu sabah tekrar bir onceki gunku orak ve derby usta kombinasyonunu kullanarak tiras oldum. Guzel bir ikili oldular, herhangi bir tahris yasamadim. Cilt sapini yuzumde gezdirirken de yanma olmadi, sinek kaydi puruzsuz bir tiras verdi.
Yakin zamanda muhle r89 almayi dusunuyorum, yaninda da r41 kafa alacagim. Bu sekilde %10'luk indirimden ikisi ile birlikte faydalanmis olacagim.. R41 ile ustayi kullanan oldu mu, kisisel dusuncem iyi bir sonuc alacagim yonunde ama kullanan biri yorumlarini paylasabilirse cok memnun olurum.

komşum ben bir süre önce kullandım gayet keyifli konforlu tıraşlar elde ettim. r41 jileti doğrudan yüze dayadığı için her jilet ama öyle ama böyle bir tık fazla keskinlik elde ediyor. dalma kesme korkusu olmadan rahatça tıraş olmuştum.
Dumanus komsum, eger ayarli makinede deneme sansiniz varsa, Derby usta nin size gore ideal kullanimini tam yakalayabilirsiniz.
ustayla aynı jiletle 3. tıraş oldum 3.de su koymaya başladı zorlanacak bir jilet değil. Minik kanamalar oldu vede yanma oldu çıkan sonuç derby lerin en iyisi ama kullanıp atarsan güzel uzun yol yapılacak jilet değil komsularım .Herşeye rağmen yerli ve f/p ürünü olmasından dolayı stok yapılmalıdır bence
Merhabalar, daha onceki mesajlarimda ws classic ile usta kullaniminda tahris yasadigimi ve benim cildim icin mild aletler ile kullaniminin iyi gelmeyecegi kanaatine vardigimi yazmistim. Son 4 gundur ws classic ile kullaniyorum, hicbir sekilde tahris yasamadim. Su an icin performansi beni memnun etti.
Kullanim omru acisindan ise agresif alet ile de mild alet ile de 3. tirasta cekistirmeler yasadim.
1. tiras ile 2. tiras arasinda buyuk bir fark ile karsilasmadim, fakat 3'te performansta ciddi bir kayip yasaniyor. Bu yuzden ben 1 jileti 2 gun kullanmaya karar verdim.
Çok hassas bir cilt tipine sahip olduğum için şimdiye dek kullandığım bütün jiletlerde az çok tahriş, kızarıklık ve zaman zaman kesikler olmuştu.. Daha önce feather, perma sharp, merkur, personna, 7 o’clock (sarı) ve rapira jilet kullandım ve hepsinde aynı sonuçla karşılaştım. Artık bu durumun cilt tipimle alakalı olduğunu düşünerek durumu bir anlamda kabullenmiş ve cildimde en az tahriş sağlayan jiletin benim için en iyisi olduğunu düşünmeye başlamıştım.. Hatta cildimdeki tahrişin kaçınılmaz olduğuna inanarak en sağlam tıraş sonrası ürünleri araştırmaya başlamıştım.. Ta ki bir arkadaşımın hediye ettiği derby usta ile tanışana dek !! Arkadaşlar şunu bir kez daha anladım ki, iyi jilet- kötü jilet diye bir ayrım yok; cildinize iyi gelen jilet ve kötü gelen jilet var. Ben EJ DE89 serisine ait olan makinem ve derby ustayı ikilisiyle birlikte şimdiye dek yaşadığım en iyi tıraş performansını yaşadım. Ne bir yanma, ne bir tahriş, ne de en ufak kesik veya kızarıklık !! Çok keskin bir jilet olmasa da konforlu ve efektif bir jilet.. Üç perde tıraş olduktan sonra -ki normalde başka jiletlerle cildim çok tahriş olduğundan iki perdeden fazla tıraş olamam- cildimi mermer gibi yaptı.. Tam anlamıyla pürüzsüz ve ekstra konforlu bir tıraş tecrübesi yaşadım. Daha iyisi bulana dek benim için en iyisi derby usta Wink
Shave like a man, be like a man...
Tatilde olduğumdan dolayı 9 gündür sakallarımı kesmemiştim. Elimde ilk defa deneyeceğim 100 lük yarım ‘Usta’ vardı. En kötü yeşil astra ayarında çıkar diye düşündüm. Fakat usturaya taktığımda sakalımı kesmediğini çekiştirdiğini gördüm ve çok şaşırdım sakallarım da sert değildir bu arada.2 kere çekiş yaptım 3.süne dayanamadım maalesef. Hemen jileti değiştirip yeşil astrayı taktım jilet sakalları çekiştirmeden alıverdi. Bana çakması mı denk geldi anlamadım fakat berber malzemeleri satan bir kozmetik mağazasından aldım derby ustayı. 1 günlük sakalda denemek üzere paketi kenara ayırdım bakalım ayni hayal kırıklığını yaşatacak mı?
Ben de en son olduğum tıraşta kullandım Derby Ustayı. 1 haftalık sakalım vardı. Qshave ile önce 5, ardından 3 buçuk, son olarak da 2 seviyede kullanarak tıraş oldum. Gayet konforlu ve keyifli bir tıraş yaşadım. Cilde ve/veya alete göre de değişiyor jiletlerin performansı.

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
So far so good..
37c ile 3 perde konforlu bir tıraş verdi. Belki biraz daha keskin olabilirdi ama bu hali de kullanışlı bence.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 378,860 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,516 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,962 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,676 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: