Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı
Durum başlıktaki gibi. Smile Plastik kutu jelatinliydi ve benden önce birilerinin açmış olma ihtimali sıfırdı. Jelatini açtım, jiletleri kutudan çıkardım, 5 tane çıktı ama kağıtlardan birinin içi boştu. Fabrikada kağıdın içine jileti koymayı unutmuşlar gibi görünüyor. Smile Böyle bir durum başına gelen var mı? Yoksa bu durum ancak 1000 de 1 oluşacak birşey ve bana mı denk geldi Smile
bence derby'ye durumu bildiren bir mail atın. süreçlerinde bir sıkıntı olabilir. ama Türk mantığı ile sizin için en azından kendi aralarında yakıştıracakları şey şu olacaktır: "adama bak, bir tane jilet için telefon ediyor"
Burası benim memleketim Smile
Saygılarımla
(01/11/2012, Saat: 13:11)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bence derby'ye durumu bildiren bir mail atın. süreçlerinde bir sıkıntı olabilir. ama Türk mantığı ile sizin için en azından kendi aralarında yakıştıracakları şey şu olacaktır: "adama bak, bir tane jilet için telefon ediyor"
Burası benim memleketim Smile
Saygılarımla

Dondurmadan çıkan saç kılı için benzer şeyleri bende düşünmüştüm Big Grin Bendeki de ne şans hep beni buluyor galiba. Wink Bu arada kılın benden düşmediğine eminim çünkü kılın yarısı sap kısmından dışarı doğru bakıyordu. Yani içeri gömük durumdaydı yarısı. Ne telefon ettim ne mail hiçbirşey... Dediğiniz gibi düşünecekleri ilk şey: "İftira atıyor" Smile

Saygılar...
Kesinlikle durumu bildirmelisin, maile de yenisini istemiyorum yanlızca durumu bildiriyorum gibi bir ibare koyarsan kimse bir jilet mail atmış demez.
Derby'nin sitesinden iletişim adresine mail atıp durumu bildirin. Derby'nin müşteri hizmetleri DH' de yapılan bir öneriye hızlı dönüş ve hatta yeni bir paket jilet önermeleriyle sonuçlanmıştı, muhtemelen yeni bir paket size gondereceklerdir.

Yabancı forumlardan birinde de derby jiletlerin birinin kenarlarını yuvarlamayi unutmuşlar, adamın yüzü harita gibi olmuş. Arada üretim hataları çıkabiliyor ama bu da yetersiz kalite kontrolü demek ne yazık ki.

Eğer durumu bildirirseniz "iftira atıyor" dan ziyade size kalite kontrollerindeki bir eksiği bulduğunuz için muhtemelen teşekkür edeceklerdir.

Tüketiciler olarak geribildirim vermezsek bu tip hataların önüne gecmek çok zorlasir.

Bu arada jileti nerden aldınız? Sahte olma olasılığı var mı?
Jileti her zaman alış veriş yaptığım bir büfeden satın aldım. Smile Akşama fotoğrafını eklerim. Sahte mi değil mi belki bir fikir yürütürüz. Oradan aldığım permasharplardan da pek memnun kalmamıştım. Sahte olabilir mi fikri aklıma gelmedi değil. Yalnız jiletin kartonunu atmışım Smile O şekilde anlaşılır mı? Uygun dille bir mail de gönderebilirim aslında...
Big Grin Çok komik bir olay ama olabiliyor,benim de zamanında 1 kasa aldığım kutu coca-colalardan bir tanesi ağzı kapalı ama içi boş olarak çıkmıştı şimdi diyorum keşke saklasaydım erörlü kutu cola koleksiyonerler için müthiş bir parça...
Paketteki sondan ikinci jilet yarım çıktı. Usturada kullanmak üzere ayırdım. Zaten çok bayıldığım bir jilet değildi, iyice soğudum.

Bir süre önce Almanya'dan arkadaşım gelmişti. Evine tadilat yapıyoruz, çiviyi duvara çekiçliyorum, çivi kırılıyor. Bir-iki-üç derken kutunun yarısı kırıldı. Arkadaşım isyan etti. "Bu nasıl kalitesiz bir malzeme, Almanya'da olsa bu çivi fabrikasını kapatırlar" dedi.

Başka da diyecek lafım yok.
(30/10/2016, Saat: 15:52)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Paketteki sondan ikinci jilet yarım çıktı. Usturada kullanmak üzere ayırdım. Zaten çok bayıldığım bir jilet değildi, iyice soğudum.

Bir süre önce Almanya'dan arkadaşım gelmişti. Evine tadilat yapıyoruz, çiviyi duvara çekiçliyorum, çivi kırılıyor. Bir-iki-üç derken kutunun yarısı kırıldı. Arkadaşım isyan etti. "Bu nasıl kalitesiz bir malzeme, Almanya'da olsa bu çivi fabrikasını kapatırlar" dedi.

Smile

Makine sayım yaparken bazen hata yapıp 4 lü paket yapabiliyor, bu her firmanın başına gelebilir ama yarım çıkması ilginç olmuş Smile

Almanya düzen kalite anlamında dünyadaki tek örnek gibi duruyor, biz de millet olarak o bilince ulaşırsak daha refah içinde oluruz. Tabi temenni bu Smile
rocnelrazor@gmail.com
www.rocnel.com

(30/10/2016, Saat: 15:52)Lorenzo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir süre önce Almanya'dan arkadaşım gelmişti. Evine tadilat yapıyoruz, çiviyi duvara çekiçliyorum, çivi kırılıyor. Bir-iki-üç derken kutunun yarısı kırıldı. Arkadaşım isyan etti. "Bu nasıl kalitesiz bir malzeme, Almanya'da olsa bu çivi fabrikasını kapatırlar" dedi.

Nihayetinde çividir, ahım şahım kalite farkı olacağını sanmam Tongue belki:
Alıntı:"Çivi Yapımında Kullanılan Malzemeler Nelerdir?
İnşaat için vazgeçilmez bir yapı malzemelerinden biri olan çivi, yumuşak çelik malzemesinden imal edilir. Vida, çivi ve cıvatalar bu işi için kullanılır. Fakat bunun yanı sıra bakır, çinko, paslanmaz çelik, pirinç ve aluminyum olan çiviler de vardır. Temperli, yüksek karbon çeliğinden üretilen çiviler ağır uygulamalarda daha üst düzey bir mukavemet için kullanılır. Taşıma gücündeki kayıpları ve materyallerin renk değişimini engellemek için kullanılan metalin türü bağlantı yapılan malzeme ile uyumlu olmak zorundadır."

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,826 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,023,997 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 157,918 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,268 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,457 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur