Shark Super Stainless Jilet
Evvel zaman içinde çok ucuz olduğu için aldığım 100 'lük kartela bugün itibariyle bitti. İlk zamanlar elimde sadece EJ DE89 ve TTO/kelebek bir alet vardı. Pek keskin bir jilet olmadığı için DE89 ile iyi sonuçlar alamıyordum. Daha agresif olması nedeniyle TTO alet ile nispeten daha iyi sonuçlar alabiliyordum. İlginçtir, Merkür Progress aldıktan sonra bu jilet ile diğer aletlere göre çok daha iyi tıraşlar çıkardım. Ne mucizevi bir aletmiş bu Progress. Bir kez daha alet ile jilet uyumunun ne kadar önemli olduğunu görmüş oldum. Progress ile 2 ve/veya 1,5 ayarlarda 2 perde + rötuş ile güzel sonuçlar aldım. Tabi bu bence jiletten çok aletin marifetiydi. Bu jileti ayrıca Rocnel SE ve ustura ile de kullandım. Onlarla da doğal olarak DE89'a göre daha iyi sonuçlar aldım. İşin özü, ne kadar agresif alet o kadar iyi sonuç diyebilirim. Sonuç itibariyle, genel olarak beni memnun etmeyen, kanımca keskinliği az ama konforlu olarak nitelendirebileceğim bir jilet. Üzerine de daha fazla laf etmeyi gereksiz görüyorum, bittiğine de seviniyorum  Smile Fiyatı ne kadar ucuz olursa olsun piyasada bunca iyi jilet varken, özellikle kendi açımdan hem keskin hem de konforlu olanlar dururken, bir daha Shark Super Stainless Jilet almayı düşünmem.

Shark Super Chrome jilet ile ilgili başlık açılmış ama Super Stainless ile ilgili bir başlık göremedim. Bu nedenle konuyu açtım, belki kullanan arkadaşlar da tecrübelerini yazmak isterler.

Not: Fotoğraflar internetten alınmadır.

2u40eth.jpg
10i5pck.jpg
Benim aldığım 100lük karteladan bir kutu bile kullanamadım. Belki kullanabilir diye kardeşime verdim gitti. Belki progress ile iyi sonuç verebilir dediğiniz gibi ama ben de sizin gibi zorlama taraftarı değilim. Ucuz ama tekrar almam sanırım Smile.
Ben de zaten jiletlerin büyük çoğunluğunu birer kez kullanıp atık kutusuna attım.
Komşum şöyle bir konusu var. http://www.geltir.com/showthread.php?tid=624
Ama başlığı afilli olduğu için kaçırmış olabilirsiniz Smile
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...
(18/11/2016, Saat: 18:32)koolandgang Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum şöyle bir konusu var.  http://www.geltir.com/showthread.php?tid=624
Ama başlığı afilli olduğu için kaçırmış olabilirsiniz Smile

Sağ olun komşum uyarı için. Hatta yorum bile yazmışım ama unutmuşum, yaşlılık işte. Neyse, yönetimin takdiri artık. İster birleştirsinler, isterlerse süslüsü süssüzü ayrı olsun Smile
100 lük bende aldım bi ara gaza gelip ama cidden tutarsız jilet r41 le fena iş çıkarmıyo lakin ne gerek var pol silver personna dururken 3 kuruş kar yapacam diye konforlu tıraş varken tercih edilmesine...

Lakin fiyatına göre iyi demekte lazım yiğidi öldür hakkını yeme.
ben bu jileti bir çok kez denememe rağmen malesef iyi sonuç alamadım. ne yapsamda sakalımı yoluyor adeta, olmayınca olmuyor. bir kutu bitirip tekrar almadım. bizim derby buna göre çok daha iyi gibi geldi bana.
@LiuShang hocam yoluyor kesinlikle haklısınız cok iyi demek haksızlık olur kanımca ama yokluktada gideri var bende derby le anlaşamadım personna türleri ve polsilverlar la aram iyi olmasa aramam aldıgıma pişmanmıyım dursun bi köşede hediye ederiz kıtlıkta kullanırız iş de görür öyle böyle... :-)
Aynen @ismetaltan hocam haklısınız.
Bende bu jileti Barbaros tr-1 ile çok uyumlu buluyorum. Progress ile olduğundan daha yakın tıraş sağlıyor sakalımda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,732 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,009,463 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 155,118 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,164 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 31,828 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 777 28/05/2023, Saat: 22:01
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,488 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,394 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,347 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,680 23/04/2023, Saat: 21:20

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: