Ladas Super Stainless
#1
ladas-super-stainless__28257_zoom.jpg
Bu jilet hakkında nette hiç bir bilgi bulamadım. Pek bilinen ya da popüler olan bir model değil. Bir şekilde ambalajının renginden midir, rapira türevi olmasından mıdır bilmiyorum uzun zamandır denemek istiyordum. Fakat tıraş sırasında keskinliğinin şaşırtıcı derecede düşük olduğunu gördüm. Pembe/mavi siyah paslanmaz rapiradan bir ileri keskinlikte sadece. Benim için oldukça düşük. Shark, astra yeşil gibi jiletler ladas' a göre bariz daha keskin kalıyorlar. Tıraşı rahat, orta derecede konforlu ve tıraş sonrası tatminkar derecede pürüzsüz ancak tıraş pek yakın değil. 3 perdede sakal uçları kalıyor. 1 kere kullanmış olmama rağmen vasat sonucundan dolayı tekrar kullanmayı düşünmüyorum.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
WWW
Cevapla
#2
hocam bu denemelik aldığınız jiletleri alırken kaçar kaçar alıyorsunuz???
Cevapla
#3
1 paket alıyorum. Sizlere de bilmediğiniz jiletleri az miktarda almanızı öneririm. Daha sonra beğenirseniz bol miktarda alabilirsiniz.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
WWW
Cevapla
#4
Aersin üstadın hediye gönderdiği sample setinde denediğim;
orta keskinlikte,konforlu,mild DE aletlere barışık,çabuk körelen 2 tıraş veren 3. tıraşda kırıp coolcut' taktığım jilet

rapira ve astraya benzer keskinliği var ,beyaz rapiraya daha yakın gibi

ladasssmain.jpg
Cevapla
#5
kaba yapılı,cımbızla tıraş oluyormuş gibi çekiştirme hissi veren jilet.birde rapira platinum varki o da benzerdi,ikiside pürüssüz yumuşak ağızlı değil veya şansıma ikiside sorunlu seriye denk geldi. aynı fabrika ürünü voskhodun tam zıttı jiletler.beyaz hatta pembe rapiralarla pek kıyaslanacak gibi değiller.çekiştirince tahriş eder diye zorlamadım sonuçta yüzümü yumuşak-kuru arası bıraktı ama kıl uçları zımpara gibi duruyor (slanttayken çekiştirme hissi azalıyor).ülkede satılmaması isabet olmuş
http://trasklavuzu.blogspot.com/
WWW
Cevapla
#6
Bende bu jileti begenmedim. keskinligi 7 o clok gibi akici degil, tiras sonrasi killarin cikisini hissediyorsunuz ve cok iyi kesmediginden biraz bastirmak zorunda kaliyorsunuz ve otomatikman tahrise sebep oluyor.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"
Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Cevapla
#7
2011, 2012, 2013 ve 2014 yıllarında incelemeleri yapılış, 2015 incelemesi de benden olsun.

Ekimdeki ürün Rusya'dan gelme, çift kağıtlı bir versiyonu. 3 günlük sakalıma Merkur Futur 4,5 ayarda 3 perdede tıraş oldum. Ön hazırlık olarak sadece yüzümü yıkadım. Sabunum Cella.

Keskinliği ortalamanın altı ancak idare eder, konforu fena değil ama tatmin edici diyebilirim. Tıraş sonrası pürüzsüz, neredeyse BBS, ancak sorunlu bölgelerde lokal mini (akıntılı olmayn) kanamalar yaptı. Sorunlu ve hassas boyun gölgemde ayarı 3'e çekerek rahat tıraş oldum. Çene ucu bölgemde çok tekrar gerektirdi ve dolayısıyla tahriş etti, geri kalan yerlerde tahriş yok. Keskinliği pek iyi olmayınca ikinci tıraşı olmak istemeyeceğim için tek kullanımdan sonra attım.

Benim sakalım biraz sert. Ancak sert sakallı olmayanlarda ve jileti bir kere kullanıp atmak isteyenlerde güzel sonuç verebilir. Bu kişilere tavsiyem, mutlaka bir kutu alıp denemeleri, ciltlerine uyum sağlıyorsa stok yapmaları olabilir. Uzun sakalda pek iyi işler yapmayacaktır ama günlük veya günaşırı tıraşlarda memnun kalabilirler. Sert veya yoğun sakallı olanlar tercih etmek istemeyebilir. Hangi cilt yapısı olursa olsun mutlaka agresif bir alette kullanılmalı, mild aletlerde hiç iş göreceğini düşünmüyorum. Tıraş sonrası cildim rahat, kaşıntı hissetmiyorum.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Cevapla
#8
Ladas jileti son iki tıraşımda her tıraşta yeni jiletle denedim, jileti usturaya takıp tıraş olduğum için ak koyun kara koyun belli oluyor. Jilet orta keskinlikte, fena bir keskinliği yok ama pürüzsüz bir tıraş vermiyor. İkinci tıraşta pek iyi sonuç vereceğini düşünmüyorum zaten jiletleri tek sefer kullanma alışkanlığım var.

Ladas, favori jiletlerim Gillette 7 o'clock ve ya PolSilver SI ' kıyasla daha az keskin ve kesinlikle tahriş etmeye, cilde dalmaya yatkın, Pembe siyah rapira ve ya Shark türevlerine göre ise daha keskin ama onlar kadar affedici değil. Demek ki keskin olsun diyerek ağzı iyi tasfiye etmemişler.

WTG+XTG+XTG(diğer yöne) şeklinde çok yakın ve sinek kaydıya yakın tıraş veriyor, tıraş sonrası ele sakal gelmesi, kaşınma vs yaşamadım. Lakin tahrişe yatkın olduğu için dikkat edilmezse bölgesel tahrişe sebep oluyor. Benim yorumum; çok özel bir jilet değil, arada keyfe keder kullanılabilecek bir jilet olduğu.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
Cevapla
#9
Katılıyorum Ladas biraz tahrişe açık bir bıçak. Gerçekten güzel tarif etmişsiniz, tam ben de uyandırdığı his bu şekilde.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Cevapla
#10
merhaba komşular
bu jileti 2 gündür kullanıyorum. 3 perde de sinek kaydı tıraş olabiliyorum ama sanırım cildimi tahriş ediyor. gece tıraş olup sabah kalktığımda bir yanma yok fakat gün içinde suratıma dokunduğumda yanaklarım biraz acıyor şu anda. sanırım bu jilet benim için tek kullanımlık kullan-at jiletler olacak. Smile
Cevapla


Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 27 26,076 Bugün, Saat: 01:22
Son Yorum: Silentsv
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 21 10,725 Bugün, Saat: 01:19
Son Yorum: Silentsv
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 485 330,293 Dün, Saat: 21:41
Son Yorum: fatihbyfah
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 198 140,414 10/05/2019, Saat: 22:21
Son Yorum: Mehmet_G
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 816 578,296 07/05/2019, Saat: 17:10
Son Yorum: 00serkan4300
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 18 5,942 06/05/2019, Saat: 23:40
Son Yorum: George smiley
  Polsilver Super Iridium linguist 394 200,897 06/05/2019, Saat: 08:18
Son Yorum: Ali Desidero
  RAPIRA SUPER STAINLESS (mavi/beyaz/kırmızı) RUSYA eggman 141 108,605 04/05/2019, Saat: 02:29
Son Yorum: sinekaydı
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 197 148,265 01/04/2019, Saat: 00:06
Son Yorum: rock83
  Viking Süper Platinum (eski Permasharp üretimi) mustbe 13 1,212 17/03/2019, Saat: 08:12
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi