Dorco Super Sharp
Merhaba komşular,
Bugün pazardaki bazı tezgahlarda Dorco Super Sharp jiletleri gördüm.
Denemelik bir paketi 2.- TL'den aldım.
Forumda Dorco jiletlerin bazıları var, genellikle memnun kalınmış.
Ama Super Sharp incelenmemiş sanırım, ben ilk tıraşımda kullanacağım.
Aramızda kullanan var mı?

ccfb369fc42c3d67a61cbee17aee2e62.jpg

ASUS_X018D Phone
"Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz!" [Konfüçyüs]
Pek keskin bir jilet değil, derby premiumdan hallice. Açıkçası benim sakalına uymadı.
Bendeki Dorcolar bunlar sol üsttekini impadan aldım çok memnunum, sol alt ve sağdakini istoçtan ücretsiz denemelik temin ettim, sol alttaki dorco diğerine göre bir tık daha az keskin, sağdaki 3 tık daha az keskin. Birde ben bunları pandemiden önce almıştım, oradaki beyfendi ithalatçı ve dorconun dağıtıcısı olduğunu beyan etti, ben dorcoyu biliyorum elimde var diyince çok şaşırmıştı. Ancak marka fontlarına dikkat ederseniz impa ürünü ile kıyaslayınca ki gerçekten premium his uyandıran paketi var bana çok orijinal gelmedi ama grnel anlamda ihtiyacımı karşılıyor ben memnun kaldım.

805ef47b62df405cc221af2f4776a6df.jpg
Bu ara Dorco prime ve  Super Sharp jiletleri Konya'da seyyar satıcılar da ve 1 milyoncular da çok fazla görmeye başladım. Orijinalliği konusunda şüphelerim vardı ama denemek için 2'şer kutu aldım. Aldığım Super Sharp sizin attığınız ile aynı ve dorco prime @Dr.TomFord komşumun attığı fotoğrafta sol alttaki ile aynı. İkisini de kullandım. Dorco prime jiletten memnun kaldım ama bir daha alacağımı zannetmiyorum. Super Sharp jileti ise sakalım uzun olunca agresif bir aletle kullandım. Boyun altı bol tahrişli bir tıraş oldu. Belki keskin bir jilettir alete uymamıştır diye geçen gün mild bir aletle yine kullandım. Çok konforsuz geldi. Yine bol tahrişli bir tıraş oldu. Konfor olarak Bic jilete çok benzettim ama keskinlik konusunda ise daha kör bir jilet.
(22/09/2020, Saat: 23:56)Dr.TomFord Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bendeki Dorcolar bunlar sol üsttekini impadan aldım çok memnunum, sol alt ve sağdakini istoçtan ücretsiz denemelik temin ettim, sol alttaki dorco diğerine göre bir tık daha az keskin, sağdaki 3 tık daha az keskin. Birde ben bunları pandemiden önce almıştım, oradaki beyfendi ithalatçı ve dorconun dağıtıcısı olduğunu beyan etti, ben dorcoyu biliyorum elimde var diyince çok şaşırmıştı. Ancak marka fontlarına dikkat ederseniz impa ürünü ile kıyaslayınca ki gerçekten premium his uyandıran paketi var bana çok orijinal gelmedi ama grnel anlamda ihtiyacımı karşılıyor ben memnun kaldım.

805ef47b62df405cc221af2f4776a6df.jpg

Sol alttaki ve sağdaki jiletleri ben de Samsun'da seyyar satıcılarda görüyorum bir süredir. Orijinalliğinden ben de şüphe etmiştim fakat perakende satış da yapan büyük bir kozmetik toptancıda bu jiletleri kartela halinde de gördüm. Lakin alıp kullanmışlığım yok. Sanırım sizin de tespit ettiğiniz gibi ambalaj tasarımında kaliteyi bir tık azaltmışlar ve kutuda bulunan jilet sayısı da 10'dan 5'e düşmüş.
So far so good..
Bu firmanın başka bir jileti diye anlıyorum, denedi iseniz aralarında ciddi bir fark var mıdır ? 392f85ac56776c0b47d906e9680df88e.jpg
00111101
Bildiğim kadarıyla Dorco Güney Kore firması, kendi ülkesi dışında birde Meksika da fabrikası var. Sol alttaki 5li kutuda Vietnam üretimi olduğu yazıyor.

https://www.n11.com/urun/dorco-super-sha...tamanstore

https://www.n11.com/urun/dorco-prime-pla...tamanstore

https://www.n11.com/urun/dorco-prime-pla...za=kiarash

Düzeltme Vietnam da fabrika varmış.
https://www.dorcoglobal.com:6541/bbs/con...id=network

pxLGon.jpg
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Bende de böyle bir dorco var. Ne keskinliginden ne de konforundan memnun kalmadım.5EG4cI.jpg
Elimde sol altta olan ürünün logosu fabrikasındaki logosuyla çok farklı ama impadan aldığım sol üstteki logo aynı. Sanırım taklit diğerleri, jilet üzerinde logoda mürekkep dağılmış bendeki bazı ürünlerde ancak sol üsteki ürünün forumda başlığında yakın resimleriyle yorumlamıştım incelerseniz kaliteli bir ürün ve baskısıda çok iyi.
Dorco jiletler genel olarak memnun etti beni.Sanırım orta sert sakallarım işimi biraz kolaylaştırdı.Sharp hariç kullandım diğerlerini.Bana rahat geldi tıraşları.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Dorco Prime sfenks 20 9,809 07/03/2024, Saat: 20:10
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,281 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,505 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,485 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,774 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,820 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,397 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Ladas Super Stainless Lord Sparhawk 35 31,222 20/04/2022, Saat: 18:07
Son Yorum: exselans
  Crown Super Stainless Blades FearOfATG 4 4,498 12/10/2021, Saat: 00:48
Son Yorum: Murathan Kurt
  Rapira Super Stainless Lord Sparhawk 8 22,163 23/09/2021, Saat: 23:15
Son Yorum: Oldstyle

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: