Derby Usta
(23/05/2019, Saat: 23:02)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE alette yarım jilet kullandıysanız acaba farklı açı ile tutmuş olabilir mi diye düşündüğüm için sordum komşum.

Tam jilet takılan takılan usturalar acaba yarım jilet takıldığında keskin ağzı aynı mesafede tutmuyor olabilir mi?
Eğer öyle değilse Derby Usta'nın yarım ve tam jiletlerinin aynı kalitede olmadıkları anlamına gelir. Bu durumda anlamanın tek yolu yarım jilet takılan usturada her ikisini denemek.
Ben iki halini de usturada denemiş biri olarak çok ilgimi çeken fark gözlemlemedim. Sadece usta ile yoluma devam ederim de diyemem sanırım. Beni çok etkilememişti diye hatırlıyorum..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(23/05/2019, Saat: 23:17)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben iki halini de usturada denemiş biri olarak çok ilgimi çeken fark gözlemlemedim. Sadece usta ile yoluma devam ederim de diyemem sanırım. Beni çok etkilememişti diye hatırlıyorum..

Bu durumda tam jilet takılan usturada yarım jilet kullanmak sorun çıkarıyor anlamına geliyor. Yani Derby Usta yarım ve tam jilet kalite olarak aynı.
(23/05/2019, Saat: 23:23)sfenks Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu durumda tam jilet takılan usturada yarım jilet kullanmak sorun çıkarıyor anlamına geliyor. Yani Derby Usta yarım ve tam jilet kalite olarak aynı.
Ben tam jileti de yarım jilet yapıp normal usturada kullanmıştım komşum..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
(23/05/2019, Saat: 23:41)FearOfATG Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ben tam jileti de yarım jilet yapıp normal usturada kullanmıştım komşum..

Fikrimi doğrulamaya çalışıyorum komşum. Yarım ve tam jilette kalite farkı olmadığı anlamına geliyor. Aynı zamanda @manuple komşumun DE shavette'e yarım jilet taktığında yaşadığı sorunun kaynağı da anlaşılıyor. Derby Usta'dan değil de DE shavette'e yarım jilet takmak soruna yol açıyor demek ki.
Derby usta'yi bugun ilk defa ws classic ile denedim. Boyun bolgesinde cok buyuk tahris ve kanamalar yasadim. Konfor acisindan yapilan genel yorumlarin aksine cok konforsuz geldi bana. Baska bir makine ile tekrar deneyecegim, benzer sonuc alirsam derby ekstra da oldugu gibi bunu da listemden cikarmak durumunda kalacagim
(24/05/2019, Saat: 18:28)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby usta'yi bugun ilk defa ws classic ile denedim. Boyun bolgesinde cok buyuk tahris ve kanamalar yasadim. Konfor acisindan yapilan genel yorumlarin aksine cok konforsuz geldi bana. Baska bir makine ile tekrar deneyecegim, benzer sonuc alirsam derby ekstra da oldugu gibi bunu da listemden cikarmak durumunda kalacagim

@Dumanus komşum, öncelikle tatsız geçen tıraşınız için geçmiş olsun. Derby Usta'yı WS Classic'e göre daha agresif bir aletle deneme şansınız olursa jilet hakkındaki düşünceniz değişebilir.
Sedef usturada çok güzel tıraşlar çıkardı bu jilet.
(24/05/2019, Saat: 19:04)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dumanus komşum, öncelikle tatsız geçen tıraşınız için geçmiş olsun. Derby Usta'yı WS Classic'e göre daha agresif bir aletle deneme şansınız olursa jilet hakkındaki düşünceniz değişebilir.

Kesinlikle komşuma katılıyorum, agresif makineleri seviyor. WS'ye göre hiç uygun değil. İlk defa WS'dr denemiştim, canım yanmıştı resmen. Yuma ve Rimei ile güzel uyum sağladı. Muhteşem diyemem ama WS ye göre çok daha iyi olur.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
teşekkürler komşum, bu sabah junjie makine ile tekrar denedim ama sonuç ws'de olduğu kadar olmasa da yine kötüydü.
yarın sabah orak makine ile deneyeceğim, umarım güzel sonuç alırım

(24/05/2019, Saat: 19:04)batmanforever Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Dumanus komşum, öncelikle tatsız geçen tıraşınız için geçmiş olsun. Derby Usta'yı WS Classic'e göre daha agresif bir aletle deneme şansınız olursa jilet hakkındaki düşünceniz değişebilir.
(25/05/2019, Saat: 22:25)Dumanus Adlı Kullanıcıdan Alıntı: teşekkürler komşum, bu sabah junjie makine ile tekrar denedim ama sonuç ws'de olduğu kadar olmasa da yine kötüydü.
yarın sabah orak makine ile deneyeceğim, umarım güzel sonuç alırım

Komşum, yanlış bilmiyorsam Orak, Yuma'nın benzeri diye biliyorum. Bu sebeple cildiniz yorgunsa dinlendirmenizi öneririm, ki agresifliği sizi yormasın. Yuma'da ve Rimei'de muhteşem olmasada iş çıkartıyor. Bir Perma-Sharp vb işlevi beklemeyin, o performanta değildir. Alışmak için zaman gerekiyor.
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby extra jilet BigHillMe 366 380,189 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Derby Premium theunnamed 276 154,589 04/12/2022, Saat: 00:07
Son Yorum: thatwickerhat
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,970 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,678 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: