Derby Premium
Günlük tıraşta de89 ile güzel iş çıkardı, bendeki tıraş ömrü 2.
Derby premium ile ilk tıraşımı dün akşam oldum. Bana göre hiç akıcı bir jilet değildi. Banyo sonrası ve ön hazırlığımı iyi yapmama rağmen daha ilk anda çekiştirmeye başladı. Örneğin, 7 o'clock sharp edge ile makine kendiliğinden gidiyordu ancak derby premium ile makineyi kesmesi için ben zorladım desem yeridir. Genelde iki perde oluyorum. Derby premiumda üçüncü perdeyi denedim buna gerek duydum sanki.

Tıraş sonrası mı? Yüzümün neredeyse her noktası küçük küçük noktalar halinde kızarıklıklar içinde kaldı. Panikledim ama sabaha cildim biraz kendine gelmişti. Sanırım yüzümü iki üç gün dinlendiren lazım.
Aynı şekilde kardeşi derby ustada hiç alıcılık yoktu. Sanırım derby bana göre değil.
(04/02/2020, Saat: 14:50)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby premium ile ilk tıraşımı dün akşam oldum. Bana göre hiç akıcı bir jilet değildi. Banyo sonrası ve ön hazırlığımı iyi yapmama rağmen daha ilk anda çekiştirmeye başladı. Örneğin, 7 o'clock sharp edge ile makine kendiliğinden gidiyordu ancak derby premium ile makineyi kesmesi için ben zorladım desem yeridir. Genelde iki perde oluyorum. Derby premiumda üçüncü perdeyi denedim buna gerek duydum sanki.

Tıraş sonrası mı? Yüzümün neredeyse her noktası küçük küçük noktalar halinde kızarıklıklar içinde kaldı. Panikledim ama sabaha cildim biraz kendine gelmişti. Sanırım yüzümü iki üç gün dinlendiren lazım.
Aynı şekilde kardeşi derby ustada hiç alıcılık yoktu. Sanırım derby bana göre değil.

Komsum, Derby Premium keskin olmayan bir jilet. Bu nedenle gunluk tirasta genellikle kulln at ve 3 perde de iyi is cikartir genel olarak. Ama elbette bu cok kisisel bir durum mesela ben daha keskin olmasin akarsin Usta ile hic anlasamadim., Ornek olarak verdiginz jilet ise gercekten yorumsuz ve sorunsuz Smile
Hadi hayırlı tıraşlar!  Tıraş aleti
Orta keskinlikteki jiletleri mild aletlerle kullanmak biraz tıraşda sıkıntı yaşatır. Bu tür jiletler orta agresif aletler veya tam agresif aletlerle verim alınabilir eğer yine olmuyorsa demek ki jilet sakal tipine uymuyor başka jiletler denenmeli
(04/02/2020, Saat: 16:20)jegal Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Orta keskinlikteki jiletleri mild  aletlerle kullanmak biraz tıraşda  sıkıntı yaşatır. Bu tür jiletler orta agresif aletler veya  tam agresif aletlerle verim alınabilir eğer yine olmuyorsa  demek ki  jilet sakal tipine uymuyor başka  jiletler denenmeli

Olabilir komşum, makinem Mühle R89 sakallarım sert ve sık. Derby ve Ustayı saklayıp daha agresif bir makine aldığımda denicem.
(04/02/2020, Saat: 15:19)ekindgn Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komsum, Derby Premium keskin olmayan bir jilet. Bu nedenle gunluk tirasta genellikle kulln at ve 3 perde de iyi is cikartir genel olarak. Ama elbette bu cok kisisel bir durum mesela ben daha keskin olmasin akarsin Usta ile hic anlasamadim.,  Ornek olarak verdiginz jilet ise gercekten yorumsuz ve sorunsuz Smile

Komşum genel olarak günlük tıraşı mühle ile oluyorum ama en son mavi astra da kullandım hoşuma gitti günlük kullanım için stoklayabilirim.
(04/02/2020, Saat: 17:23)Fenotip Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum genel olarak günlük tıraşı mühle ile oluyorum ama en son mavi astra da kullandım hoşuma gitti günlük kullanım için stoklayabilirim.

Mavi Astra stoklanası bir jilet bana göre de ( epey bir stok yapmış durumdayım)
Astra'lar iyidir, güzeldir. Güvenli limandır. Ben de yeşili kartela ile almıştım.
"A Samurai always wears two swords."
Mild agrefsif her türlü aletle kullandım. Hiç bana göre değil
Ustayı da premiumu da severek kullanıyorum. Bi kartela stokladım premiumdan. Usta biraz daha keskin premium nispeten daha az keskin bir jilet, ama bence oldukça konforlu özellikle rimei ile daha fazla keyif veriyor. R89 ile usta daha iyi uyuyor sanki.
———————————————
Aptallık En Büyük Günahtır !..

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Usta impaticaret 515 244,387 24/04/2023, Saat: 04:10
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby extra jilet BigHillMe 366 383,795 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 7,096 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
Big Grin Parker Premium Platinum osaka23 7 4,831 01/05/2018, Saat: 01:30
Son Yorum: rock83
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,800 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,444 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: