Derby extra jilet
bizde bir yanılgı var, avrupa forumları en doğrusunu yazar zannediyoruz. halbuki aksi doğru bu durumun bazı konularda. extremely sharp dedikleri bıçakları bursada kör diye bilerler. jiletler hakeza, çok konforlu dedikleri jilet batmaktan mahveder yüzü, keskin dedikleri jiletlerle anca kol kıllarını kesersiniz. ya keskinlik anlayışları farklı, yahut bizim gibi "bıyığını balta kesmez" türünden değiller. boşverin o forumları. derby, çok çok yumuşak ve tıraşa karşı toleransı düşük ciltlerde iyi. kaç kez şans verdim, kaç farklı yerden denedim sırf Türk malı diye.

hakkını da yemeyeyim, ilk perdeyi çok keskin bir jiletle geçip, kalan birkaç kılı ikinci perdede derby ile alın bak o zaman yüze konforlu geliyor.

bir de her zaman söylerim teknik ve makine her kişide farklı jilete yönlendiriyor.

(23/10/2013, Saat: 17:09)KUDEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir iki tane web sayfasinda Derby jileti yerlere goklere sigdiramamislar, siddetle hassas ciltlilere tavsiye ediyorlar...

Ben cakmasina rast geldim sanirim...
(23/10/2013, Saat: 17:35)ohtararan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: bizde bir yanılgı var, avrupa forumları en doğrusunu yazar zannediyoruz. halbuki aksi doğru bu durumun bazı konularda. extremely sharp dedikleri bıçakları bursada kör diye bilerler. jiletler hakeza, çok konforlu dedikleri jilet batmaktan mahveder yüzü, keskin dedikleri jiletlerle anca kol kıllarını kesersiniz. ya keskinlik anlayışları farklı, yahut bizim gibi "bıyığını balta kesmez" türünden değiller. boşverin o forumları. derby, çok çok yumuşak ve tıraşa karşı toleransı düşük ciltlerde iyi. kaç kez şans verdim, kaç farklı yerden denedim sırf Türk malı diye.

hakkını da yemeyeyim, ilk perdeyi çok keskin bir jiletle geçip, kalan birkaç kılı ikinci perdede derby ile alın bak o zaman yüze konforlu geliyor.

bir de her zaman söylerim teknik ve makine her kişide farklı jilete yönlendiriyor.

(23/10/2013, Saat: 17:09)KUDEN Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bir iki tane web sayfasinda Derby jileti yerlere goklere sigdiramamislar, siddetle hassas ciltlilere tavsiye ediyorlar...

Yukaridaki yazi bir yergidir. Anlasilmadigi kanaatindeyim...
Derby jilet ile ilgili kağıt üzeri bilgilere bakıldığında tek kelime ile süper gözüküyor, ancak kullanımda her ne kadar nadiren beğenen olsa da öyle olmadığı sonucuna varılıyor,ayrıca yerli üretim olması, fiyatı ve rahat bulunabilirliği gibi nedenlerle de ben dahil herkes de bu jileti yoğun kullanma isteği duyduğu izlenimini ediniyorum, ama maalesef kullanım ve gerçekler sonucu olumsuz yönde değiştiriyor, şimdi bu noktada aklıma gelen konu, bilindiği üzere yeni seri permanın, yeşil astranın eski çift kağıtlı serilere göre iyi olmadığı ve beğenilmediği göz önüne alınınca, yakın zamanda derby, perme, astra üçlüsünü kullanıp değerlendirme yapanlara göre acaba bizim Derby bu haliyle yeni nesil perma, astra ile kıyaslandığında onların hala gerisinde mi, yoksa onlarla eşdeğer mi oldu? son durumda yeri neresi, eğer makas daraldı veya kapandı ise bundan sonra Derby ye şans verilebilir mi?Big Grin
Derby jileti birkaç defa ve farklı zamanlarda denedim. Hiçbirinde de güzel bir tıraşı yakalayamadım ve artık bu jileti kullanmaktan tamamen vazgeçtim.
(26/10/2013, Saat: 00:39)deka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby jilet ile ilgili kağıt üzeri bilgilere bakıldığında tek kelime ile süper gözüküyor, ancak kullanımda her ne kadar nadiren beğenen olsa da öyle olmadığı sonucuna varılıyor,ayrıca yerli üretim olması, fiyatı ve rahat bulunabilirliği gibi nedenlerle de ben dahil herkes de bu jileti yoğun kullanma isteği duyduğu izlenimini ediniyorum, ama maalesef kullanım ve gerçekler sonucu olumsuz yönde değiştiriyor, şimdi bu noktada aklıma gelen konu, bilindiği üzere yeni seri permanın, yeşil astranın eski çift kağıtlı serilere göre iyi olmadığı ve beğenilmediği göz önüne alınınca, yakın zamanda derby, perme, astra üçlüsünü kullanıp değerlendirme yapanlara göre acaba bizim Derby bu haliyle yeni nesil perma, astra ile kıyaslandığında onların hala gerisinde mi, yoksa onlarla eşdeğer mi oldu? son durumda yeri neresi, eğer makas daraldı veya kapandı ise bundan sonra Derby ye şans verilebilir mi?Big Grin

hala geride
bunları geçelim rapiradan hatta sahte rapiradanda geride
hatta 5 liralık shark racer gibi mısır jiletlerindende geride...

Blush
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(27/10/2013, Saat: 18:10)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(26/10/2013, Saat: 00:39)deka Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Derby jilet ile ilgili kağıt üzeri bilgilere bakıldığında tek kelime ile süper gözüküyor, ancak kullanımda her ne kadar nadiren beğenen olsa da öyle olmadığı sonucuna varılıyor,ayrıca yerli üretim olması, fiyatı ve rahat bulunabilirliği gibi nedenlerle de ben dahil herkes de bu jileti yoğun kullanma isteği duyduğu izlenimini ediniyorum, ama maalesef kullanım ve gerçekler sonucu olumsuz yönde değiştiriyor, şimdi bu noktada aklıma gelen konu, bilindiği üzere yeni seri permanın, yeşil astranın eski çift kağıtlı serilere göre iyi olmadığı ve beğenilmediği göz önüne alınınca, yakın zamanda derby, perme, astra üçlüsünü kullanıp değerlendirme yapanlara göre acaba bizim Derby bu haliyle yeni nesil perma, astra ile kıyaslandığında onların hala gerisinde mi, yoksa onlarla eşdeğer mi oldu? son durumda yeri neresi, eğer makas daraldı veya kapandı ise bundan sonra Derby ye şans verilebilir mi?Big Grin

hala geride

Blush

Görüşünüze tamamen katılıyorum hocam. Gönül isterdi ki bizim ülkemizin jileti daha kaliteli olsun, biz de başka alternetifler peşinde koşmayalım, ama maalesef bence zorunlu kalmadıkça kullanılmayacak bir jilet.
(27/10/2013, Saat: 18:10)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

hala geride

Blush

Vay be demekten kendimi alamıyorum, bu kadar mı olur,çok çeşit deneme imkanım olmasa da Derby yi bende ilk kullanımımda yok artık demiş bir daha geriye dönüp bakmamıştım, gerçekten Rapira bile daha iyiydi.ancak yeni üretim Perma ve yeşil astrayı denemediğim için merak etmiştim, yerli üretime insan şans vermek istiyor, ama....
hepimiz isteriz en güzel jileti bakkaldan alabilmeyi
ama mumkun degil malesef Sad
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi

hala geride

Blush
[/quote]
+1
çok kötü çok.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 35,420 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,040,794 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 161,109 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli