Merkür 42C jilet tutma sorunu..
Merhabalar bikaç gündür severek kullandığım yeni 42c de birşey gözlemledim ve hem sormak hem paylaşmak istedim. Alet jileti tıpkı yuma gibi (yuma kadar olmasa da) her iki kenardan eşit çıkaracak şekilde tutmuyor. Elle ayar vermek gerekiyor.. Acaba benim makinada mı bir sorun var yoksa tüm 42c ler benzer midir.. Neticede 3 parça olduğundan tarak kısmının mmlik kayması normaldir diye düşünüyorum ama yine de sormak istedim. Teşekkürler...
Merkurlerde bu sorun ortaya çıkabiliyor. Bir taraf diğerine göre agresif oluyor. İşin garibi aynı model bir başka alette bu sorun ortaya çıkmayabiliyor ya da dikkate değmeyecek ölçüde az oluyor. Sadece üç parçalı değil iki parçalı modellerinde de oluyor. Ben de bu durumdan memnun değilim ama gülü seven dikenine katlanır deyip elle düzeltiyorum. Bazen de ilk iki perdeyi (wtg, xtg) agresif tarafla, son perdeyi (atg) daha yumuşak tarafla oluyorum.
Aleti çok seviyorsanız bir başka üç parçalı Merkur modeli daha alabilirsiniz. Nasılsa kafa aynı. Kafa ve sapları kombine edip belki bir çözüm bulabilirsiniz.
(10/12/2018, Saat: 12:32)CtrlKML Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkurlerde bu sorun ortaya çıkabiliyor. Bir taraf diğerine göre agresif oluyor. İşin garibi aynı model bir başka alette bu sorun ortaya çıkmayabiliyor ya da dikkate değmeyecek ölçüde az oluyor. Sadece üç parçalı değil iki parçalı modellerinde de oluyor. Ben de bu durumdan memnun değilim ama gülü seven dikenine katlanır deyip elle düzeltiyorum. Bazen de ilk iki perdeyi (wtg, xtg) agresif tarafla, son perdeyi (atg) daha yumuşak tarafla oluyorum.
Aleti çok seviyorsanız bir başka üç parçalı Merkur modeli daha alabilirsiniz. Nasılsa kafa aynı. Kafa ve sapları kombine edip belki bir çözüm bulabilirsiniz.

Sorun yaratacak düzeyde değil dediğiniz gibi ama demekki olabilşyormuş.. Neyseki bazı yumalar kadar değil en azından Smile teşekkürler
Gözü kapalı jileti takıp tıraş olduğum tıraş aleti Merkür 34C, o kadar az pay var ki, jiletin farklı şekilde durmasına imkan yok. Bu mühendislik acaba diğer Merkür modellerinde yok mu?
Jilet İh-tirastan sual olunmaz.
(10/12/2018, Saat: 14:25)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gözü kapalı jileti takıp tıraş olduğum tıraş aleti Merkür 34C, o kadar az pay var ki, jiletin farklı şekilde durmasına imkan yok. Bu mühendislik acaba diğer Merkür modellerinde yok mu?

sizin 42c deneyiminiz ne yönde?
(10/12/2018, Saat: 14:25)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gözü kapalı jileti takıp tıraş olduğum tıraş aleti Merkür 34C, o kadar az pay var ki, jiletin farklı şekilde durmasına imkan yok. Bu mühendislik acaba diğer Merkür modellerinde yok mu?

Son 34C ile tıraş olduğunuz videonuzda dikkat ettim, kıvırdıktan sonra hiç bakmadan kenara bıraktınız ve yine bakmadan alıp tıraş oldunuz... İmrendim vallahi.
Ah bir de gelip benim 34C'yi görseniz.
(10/12/2018, Saat: 13:05)blacklesrum Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sorun yaratacak düzeyde değil dediğiniz gibi ama demekki olabilşyormuş.. Neyseki bazı yumalar kadar değil en azından Smile teşekkürler

Hocam bende sizin video dan etkilenip almıştım fakat elle düzeltmeye ihtiyaç duyuyorum arkadaş gibi. Smile

Merkür her iki modelde (34C ile 42C) aynı kafa setini kullanıyor.

The Merkur Classic 1904 Double-Edge Safety Razor gives your skin optimum protection from razor burn, yet still offers a smooth close shave. If you have sensitive skin then this is a good razor of choice for you. This wonderful shaver works well with all standard double edge blades.

Many people love the hexagonal handle because it offers a vintage look in a modern razor design. It's the same great shave as the famed 34C because it uses the exact same head design! The chrome plating gives a touch of class to your bathroom or shave den. And don't worry about the handle length - using a traditional DE razor means using your finger tips instead of your whole hand - think of it like holding a pencil or other fine instrument.

This is a great all around safety razor and we recommend it highly!

Weight: 2.2 oz (62 g)
Length: 3" (7.5 cm)
Made in Germany

alıntı : razoremporium.com
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
(10/12/2018, Saat: 15:36)CtrlKML Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Son 34C ile tıraş olduğunuz videonuzda dikkat ettim, kıvırdıktan sonra hiç bakmadan kenara bıraktınız ve yine bakmadan alıp tıraş oldunuz... İmrendim vallahi.
Ah bir de gelip benim 34C'yi görseniz.

Benim aldığım timor 1353te de aynı durum vardı, bir taraf 1.5 diğer taraf 2.0-2.5 civarı, günlük tıraş olanlar için bence çok iyi, bir tarafla ilk perde diğer taraflada atg yada xtg çok güzel olur. Ayrıca farklı jiletler ile böyle bir durum oluşmayabiliyor. Velhasıl tıraştan keyif almaya bakalım Smile
@abdussamedy Kendini artık geleneksel tıraşın sularına bıraktın yavaş yavaş gelenekselleşiyorsun Smile Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 358,761 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,320 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,407 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Merkur Progress linguist 1,025 747,969 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  Wilkinson sword'a jilet uyumu memoweb 6 2,658 24/07/2022, Saat: 22:12
Son Yorum: LiuShang
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,195 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 313,111 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 42,700 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 299,408 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 134,121 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: