Wilkinson sword'a jilet uyumu
Merhaba wilkinson sword sipariş ettim bekliyorum, uygun fiyatlı olan bu alete diğer jiletler takılır mı gillette, permasharp, bic feather felan. Pazaryerindeki satıcı diyordu sadece kendi jileti uyumludur sizlere danışmak istedim herkese keyifli tiranlar dilerim.
(30/05/2022, Saat: 10:45)memoweb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba wilkinson sword sipariş ettim bekliyorum, uygun fiyatlı olan bu alete diğer jiletler takılır mı gillette, permasharp, bic feather felan. Pazaryerindeki satıcı diyordu sadece kendi jileti uyumludur sizlere danışmak istedim herkese keyifli tiranlar dilerim.

selam

kim dediyse uydurmuş. benim ilk aletim wilkinson siyah plastik olan. içinden çıkan jiletle başladım, daha sonra diğer jiletleri de denedim. hepsiyle gayet güzel tıraşlar oldum. wilkinson çok mülayim bir alet olduğu için piyasada agresif jilet diye satılan jiletleri bile gayet rahat kullanabilirisiniz.
Teşekkürler @Chavez bu aletin kullanımı rahat diye tercih ettim buna keskin jilet denemek istiyorum tabii ki yüzümü felan da kesmeden. Jilet önerin var mıdır bu alet için.

SM-A525F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bende de bu aletten var. Vazgeçemem zaman zaman kullanırım. Ben perma-sharp ve Gillette sarı 7 O'Clock kullanıyorum ve memnunum.
 Tıraş aleti
(30/05/2022, Saat: 10:45)memoweb Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba wilkinson sword sipariş ettim bekliyorum, uygun fiyatlı olan bu alete diğer jiletler takılır mı gillette, permasharp, bic feather felan. Pazaryerindeki satıcı diyordu sadece kendi jileti uyumludur sizlere danışmak istedim herkese keyifli tiranlar dilerim.

Razorus'un youtube kanalında jiletlere dair harika bir video bulunuyor. Sevgili Noyan bey ve Özgün bey bu konuyu mükemmel anlatıyorlar. Videoyu en alta linkledim. Tıraş keyfini sadece hobi olarak görmeyip, işin ticaretini yapan insanlar olarak çok daha fazla tecrübe sahibi olduklarını düşünüyorum. Dolayısıyla, videolarında bahsettikleri şeyi kendimce özetlemeye çalışmak istedim; sakalların ve cildin kişiden kişiye göre fazlasıyla değişebildiğini, dolayısıyla bir kişiye keskin gelen jiletin bir başka kişide çok daha normal olabileceğini ya da birisi için çok konforlu olabilecek bir jiletin, başka birine çok keskin olabileceğini söylüyorlar. Bir anektod ekliyorlar videoya; otuzlu yaşlarda tek yumurta ikizi iki kardeşin gelip aynı tıraş ekipmanlarıyla tıraş olduğunu söylüyor. Kardeşlerden bir tanesi hayatının jileti olarak personna platinum'u bulduğundan bahsetmiş, ancak diğer kardeş ise bu jilet için "yüzüme sürmem" demiş. Biraz daha konuyu özetlemek gerekirse, jilet konusu kişiden kişiye çok fazla değişebiliyor, dolayısıyla her insana iyi gelen jilet belki size iyi gelmeyebilir. Yine de kullandığınız tıraş aleti açısından kendi fikrimi eklemek isterim. Bildiğim kadarıyla çok ağır bir alet olmadığı için, orta-üst keskinlikte jiletlerle kullanmayı tercih ederseniz, daha yakın bir tıraş sağlayabilir size. Ancak amacınız yakın tıraş olmak değil ise daha konforlu jiletler tercih edebilirsiniz. Örneğin, ben mühle'nin jiletinin kendime çok uygun olduğunu düşünürüm, en sevdiğim küt jiletler arasındadır, birçok makinemde hala takılıdır.

Anektodun olduğu kısımdan başlıyor;
https://www.youtube.com/watch?v=UddMvisd1aM&t=437s

Kastınız wilkinson de tıraş aleti ise bu alet son derece yumuşak bir alettir, kendi jileti de orta hatta ortanın altı keskinliğe sahip, bu makinada keskin diyebileceğimiz jiletleri kullanmanızı tavsiye ederim( bunlar içinden en kolay bulunanı permasharp, ve yeşil astra(kısmen) olabilir. Keskin jiletler ile ilgili birçok liste mevcut .
Çok mülayim bı alet. Yüzünüzden aynı yerden çok fazla geçip tahrişe sebep olmamak için perma Sharp gibi, sarı 7 oclock gibi yeşil astra gibi keskin jiletler tavsiye ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  rex envoy jilet tavsiyesi atlantis 1 1,440 23/12/2022, Saat: 03:29
Son Yorum: acz34
  Mühle R89 Grande Tıraş aletine uygun Jilet Tavsiyesi 4bigpower 12 5,430 02/12/2021, Saat: 19:29
Son Yorum: 4bigpower
  Merkür 42C jilet tutma sorunu.. blacklesrum 10 7,814 11/01/2019, Saat: 18:01
Son Yorum: abdussamedy
  Jilet boyama Zeki 19 7,073 30/12/2018, Saat: 03:38
Son Yorum: Southwestern
  Mühle R41 ve Feather Jilet uyumu connect 8 5,419 09/05/2018, Saat: 14:21
Son Yorum: dikdik_s
  Mıknatısla Jilet Tutan Tıraş Aleti (Rocnel Magnetic) rocnel 48 34,813 17/01/2018, Saat: 00:23
Son Yorum: utarkn
  Fatip Grande Jilet Dengesizliği Mauser 9 13,167 30/12/2016, Saat: 22:29
Son Yorum: cirzini62
  Merkur Progress Jilet Tutusundanki Yamukluk Sorunu(Yardımlı) zceritoglu 24 19,956 30/06/2016, Saat: 22:53
Son Yorum: zceritoglu
  Mühle Jilet ve Kafa koruyucusu onurstyle 17 25,902 12/01/2015, Saat: 15:14
Son Yorum: daggett
  Punktal jilet tutucu makina kumuca 12 17,356 13/07/2012, Saat: 12:07
Son Yorum: Azubel

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: