Diş nasıl fırçalanmalı?
Sevgili arkadaslar,

Bundan bir yıl kadar once kimya muhendisliginde ve dis hekimliginden iki arkadasla tartısırken ortaya cıkan diş fırçalama yöntemimizi anlatmak istiyorum Smile

Kimyadaki hocam asla reklamlarda oldugu gibi fırcanın tumunun macunlanmaması gerektigini bir bezelye yada en fazla fındık buyuklugunde olması gerekitigini boylece daha az kimyasala maruz kalındıgını anlatırken, dis hekimligindeki arkadasim ise macundan ziyade fırcanın düz ve tek tip kıldan olması gerektigini oval hareketlerle geceleri 3 dk kadar sabahları ise 1-1.5 dk fırcalamanın yetecegini soyledi. Benim sorumsa nasıl beyazlacagi yonundeydi.

Su kararı aldık ve suan gercekten beyaz dislerle dolasıyoruz.
1. Çok az diş macunu duz fırcaya alınır. Colgate beyazlatıcı tercih ettik.
2. Dişler hiç tükürülmeden geceleri 2-3 dk fırcalanır.
3. Ağızda biriken kopuklede fırcalama işlemi bitince yine 2-3 dk kadar şiddetli çalkamala gargara yapılır. Çalkalama ozellikle dişlerin ustune ustune yapılır.

2 3 ayda güzel ve saglam dislere kavustuk tavsiye olunur arkadaslar.

Deneyin bakalım sizlerde memnun kalacak mısınız?

Saygılar.
Diş hekimi kardeşim Alican kesinlikle önermesede ve yaptığım için bana kızsada Blush Carbamide peroxide %44 inanılmaz bir şekilde tek kullanılmda diş beyazlatıyor

(Kendisinin söylediği kesinlikle yapılmaması gerektiği yapıldı isede kesinlikle böyle birşeyi asla tekrar etmemem gerektiği idi. Tavsiyesine uydum tekrar etmedim.)

2 yıl kadar önce sigarayı bıraktıkdan sonra yurtdışından alarak evimde uyguladığım kimyasal ve termoform dişlik ile yaptıgım home bleaching ile dişlerim inanılmaz beyazladı ve hala etkisini sürdürüyor

herhangi bir sıcak soğuk hassasiyeti
yada cürüme vs olmadı bu zamana kadar
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
(03/07/2012, Saat: 17:53)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Diş hekimi kardeşim Alican kesinlikle önermesede ve yaptığım için bana kızsada Blush Carbamide peroxide %44 inanılmaz bir şekilde tek kullanılmda diş beyazlatıyor

(Kendisinin söylediği kesinlikle yapılmaması gerektiği yapıldı isede kesinlikle böyle birşeyi asla tekrar etmemem gerektiği idi. Tavsiyesine uydum tekrar etmedim.)

2 yıl kadar önce sigarayı bıraktıkdan sonra yurtdışından alarak evimde uyguladığım kimyasal ve termoform dişlik ile yaptıgım home bleaching ile dişlerim inanılmaz beyazladı ve hala etkisini sürdürüyor

herhangi bir sıcak soğuk hassasiyeti
yada cürüme vs olmadı bu zamana kadar

Dostum bizim kardesimiz yok ki diş doktoru bozarsak caktıralım 32 porselen diş Smile

Şaka bir yana bende bu yontemi ve mavi ısınla beyazlatma var onu deneyeyim istedim ancak uzun vadede zararlı denilence vazgectim.
1. kesinlikle yapma
2. yapsanda tekrarlama
3. yaparsan kimseye anlatma:d (bunu demeyi unutmus)
ben şey diye sordum aslında
kulandım denedim çok memnun kaldım
nezaman yeniden kullanabilirim...

aldığım cevap yukarıdaki gibiydi Smile
Benim bildiğim nasıl fırçaladığınız ya da hangi macunu kullandığınız çok çok önemli değil, sonuçta mekanik temizleme yapıyor hepsi de.

Önemli olan düzenli diş ipi ve listerine vb gargara kullanmak.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(03/07/2012, Saat: 23:39)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Önemli olan düzenli diş ipi ve listerine vb gargara kullanmak.

+1
diş ipi kullanmak zor geldiğinden diş ipli kürdan kullanıyorum
herkese tavsiye ederim

http://www.kozmedshop.com/?urun-6732-FLO...Pi-50.html

Kullan-At-Dis-Temizleme-Ipi-Naneli-90-Ad...6088_3.jpg
kesinlikle diş ipi kullanın derim diş eti, çene kemiği temizliği, diş arası için etkilidir özellikle benim gibi sıkı dişleriniz varsa ve çok bastırmadan fırçayı etkili bir şekilde 4 dk oturarak da olur üst damak, diş dipleri ve sonunda dilinizi de fırçalayarak sonlandırın arada misvak kullanın çaya şekerden uzak durun ve gece mutlaka yatmadan önce fırçalayın birde sabah kahvaltı dan sonra fırçalayın aşırı ağız gargarası kullanmayın ve doğal yoldan nane maydanoz veya karanfil gibi koku giderici temizleyici bitkiler kullanın ve tabi ki sigara kesinlikle kullanmayın arada şekersiz sakız çiğneyin ve şekersiz kahve de dişlere faydalıdır bol su için yılda bir diş hekimine görünün ve temizletin saygılar...
(03/07/2012, Saat: 23:39)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Benim bildiğim nasıl fırçaladığınız ya da hangi macunu kullandığınız çok çok önemli değil, sonuçta mekanik temizleme yapıyor hepsi de.

Önemli olan düzenli diş ipi ve listerine vb gargara kullanmak.

Mekanik temizlik olduğu doğru olmakla beraber diş fırçalama tekniği önemlidir. Plakların büyük bir çoğunluğu fırçayla kalkar diş ipiyle ara yüzleri temizlersiniz ancak. Gargaranın payı ise bu diğer ikisi arasında oldukça düşük sayılır, hele bir de uçuk fiyatlarını varsayarsak.
Macun da daha önce denildiği gibi fırçaya küçük bir parça yeterli. Diş hassasiyeti gibi bir durum yoksa herhangi bir macun olabilir. Beyazlatıcı macunlara da servet ödemeyin. Aşındırıcıları diğerlerine göre daha fazla. 15 liraya macun almaktansa, 1-2 liralık macun kullanıp 6 ayda bir diş hekimi kontrolü daha mantıklı bence Smile

Diş fırçalama tekniği olarak da bu methodu öneririm.
http://www.youtube.com/watch?v=LqCpZm6s_dE

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ergenlik döneminde doğru beslenme nasıl olmalı ? İnce 10 3,917 19/08/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: İnce
  Evde Zeytin Nasıl Yapılır? Yagmurari 2 1,945 04/01/2020, Saat: 02:27
Son Yorum: MetsGo
  Sarı nubuk bot nasıl boyanır? 3RD1 7 7,367 04/03/2019, Saat: 13:17
Son Yorum: dikdik_s
  Yüzde istenmeye tüyler nasıl alınmalı ? Prove 14 7,242 07/09/2017, Saat: 19:50
Son Yorum: Prove
  İş hayatımızda nasıl giyim tercih ediyoruz ? hamdib 28 22,104 27/01/2016, Saat: 20:04
Son Yorum: Arkoadami
  Telefon kablosu nasıl bağlanır ? hamdib 7 61,723 23/01/2016, Saat: 14:46
Son Yorum: dikdik_s
  Bu nasıl bir kazıktır böyle taskind 2 4,903 05/11/2014, Saat: 22:39
Son Yorum: mavi
  Ebay Gönderisi Nasıl Takip Edilir... Prometheus 34 43,668 24/01/2014, Saat: 07:25
Son Yorum: ooppss
  Cicitürk alıcı başka eve taşınırsa nasıl kullanılır? inceptum 11 15,748 04/10/2013, Saat: 09:22
Son Yorum: kizilat
  Kredi masraflarını nasıl geri alırım? ihtilaf 29 35,172 18/08/2013, Saat: 19:40
Son Yorum: eskiuyemnt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: