Cicitürk alıcı başka eve taşınırsa nasıl kullanılır?
Arkadaşlar cicitürk üyesiydim ve sonradan çok pişman olduğum 24 aylık taahhütüm bitti, hemen üyeliğimi kapattırdım.Söz verildiği gibi bu alıcı bende kalacaktı ve öyle oldu, üyeliğim bitmesine rağmen hd yayınlar hariç sanırım bu alet sayesinde gayet güzel tv seyredebiliyordum.

Ancak bu alıcıyı başka eve taşımam gerekti.Şimdi bu diğer evde bu alıcıyı kullanamıyorum,hiç bir yayın bulamıyor göstermiyor. Madem alet benim oldu başka evde kullanamayacak mıydım?Bu elimdeki alet basit bir alıcı bile olamayacak mı bu diğer evde?İlla gene öyle çatıya ıvır zıvır bişeyler mi kurmaları gerekiyor yeni evde?Şunu soracağım yani ben bunu başka bir yerde hiçbir şekilde kullanamaz mıyım?

İlkokul seviyesinde cevaplarsanız sevinirim, hiç anladığım işler değil valla.
Üstadım,
Receiver (alıcı) cihazının ucuna çanak bağlayacaksınız ki Smile sinyaller tuner'e (sinyalleri toplayan bölüm ) gelsin yada apartmanda terminal ( bir kaç çanaktan gelen yayınları toplayıp tüm dairelere kabloyla yayan) sistem sistem varsa gelen kabloyu bağlayın.
İhtilaf hocam ıvır zıvır bir sürü kablo var televizyonun arkasında, herhalde dediğiniz gibi bir şey de vardır,peder mühendis bir sürü kablo falan çekmiş buralara, o zaman tek tek deneyeceğiz deneme yanılma usulü...TongueTongue Ona sorsam dalga geçiyor benimle,çaktırmadan bu işin içinden çıkmam lazımBig Grin Diğer evde ne kurdular çatıya bilmiyorum, oraya çanak koydu mu cicitürkçüler, çanak da benim oldu mu söküp getirebilir miyim buraya?Dalga geçmek yokBig Grin
Çanak sizindir.
İstisnai bir durum da bazen aynı çanaktan iki alıcıya paylaşım yapılır.
Sizin çanaktan çıkan ikinci bir kablo başka bir eve gitmiyorsa söküp alın.Paylaşım varsa güçlü olan kazanır Smile

Alıcıya girecek kablo bu şekildedir

rg610metre-500x500.jpg
tvant.jpg

ve kabloyu alıcıya bağlayacak konnektör fiş de denir

183376D2AE734E218B302E5EC61AC0CA.jpg
yeni evinizde çanağı türksata çevirerek kullanabilirsiniz
uydu alıcıyı resetlyın kurulumu yenıden yapın
kurulum asamasında turksat secın sadece turksat kanallarıyla
calısmak uzere kullanıma devam edılebılır
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Tamamdır üstadım bu zımbırtıdan var burda önce onu bir bağlayım olmazsa diğerini söküp getireyim buraya.Allah razı olsun senden.Smile
(04/10/2013, Saat: 02:38)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: yeni evinizde çanağı türksata çevirerek kullanabilirsiniz
uydu alıcıyı resetlyın kurulumu yenıden yapın
kurulum asamasında turksat secın sadece turksat kanallarıyla
calısmak uzere kullanıma devam edılebılır

Onu yapamadım adminim zaten otomatik yönlendiriyor kurulum için ama türksat eutelsat ikisi de hiç bir şey bulamadı.
Kolay gelsin,
Çanak sökme ve takmak kolay iş değil,
Matkapla çalışmak gerekir.
Uyduyu bulmak için bazen sabır gerekir Smile Çanak tam uyduya bakacak ki sinyaller güçlü gelsin.Siz çatıda çanağı çevirirken biri aşağıdan bağıracak yada yanınıza tv alıp bakarak çanağa yön vereceksiniz.

Orçun Hocam
CiciTürk kısa çanaklar Türksattan zayıf sinyal alıyor galiba bozuk havalarda yayın sinayali düşüyor muydu?
çanakdan degil recieverdan kaynaklandıgını okumustum
skyturk tjktv trtler
dısında hıcbırsey cekmıyorsa alıcıdan kaynaklanan bır durum
vestel fason uretımı alıcıların sorunu oldugunu hatırlıyorum
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Bir defa Sunny alıcıya kısa çanak bağladım bozuk havalarda sinyal düşüyordu.
Gerçi yeni uydu daha güçlü olabilir.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ergenlik döneminde doğru beslenme nasıl olmalı ? İnce 10 3,950 19/08/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: İnce
  Evde Zeytin Nasıl Yapılır? Yagmurari 2 1,963 04/01/2020, Saat: 02:27
Son Yorum: MetsGo
  Sarı nubuk bot nasıl boyanır? 3RD1 7 7,491 04/03/2019, Saat: 13:17
Son Yorum: dikdik_s
  Yüzde istenmeye tüyler nasıl alınmalı ? Prove 14 7,337 07/09/2017, Saat: 19:50
Son Yorum: Prove
  İş hayatımızda nasıl giyim tercih ediyoruz ? hamdib 28 22,309 27/01/2016, Saat: 20:04
Son Yorum: Arkoadami
  Telefon kablosu nasıl bağlanır ? hamdib 7 61,947 23/01/2016, Saat: 14:46
Son Yorum: dikdik_s
  UYDU ALICI TAVSİYE Kendineözgü 14 22,699 21/01/2015, Saat: 15:10
Son Yorum: tipsol
  Bu nasıl bir kazıktır böyle taskind 2 4,934 05/11/2014, Saat: 22:39
Son Yorum: mavi
  Diş nasıl fırçalanmalı? totan35 10 16,110 03/10/2014, Saat: 23:47
Son Yorum: siralexf
  Ebay Gönderisi Nasıl Takip Edilir... Prometheus 34 43,973 24/01/2014, Saat: 07:25
Son Yorum: ooppss

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: