Nivea Tıraş Sonrası Balsam
Arkadaşlar

Her iki günde bir tıraş olmak kaydıyla sizce aşağıdaki resimdeki kremler/balsamlar bana ne kadar gider? Hepside  en az %80-85 dolu.

Hacimleri:
Gillette 50 ml
Nivea 100 ml
Arko 50 ml
Huncalife 50 ml

gW4JMQ.jpg
Selamlar,
Bu ürünün mild olanını severek kullanmıştım bir dönem.Daha sonra balzan kullanmayı burakıp aftershave olayına döndüm.Genel olarak nivea ürünleri cildime uyuyor.
Keyifli tıraşlar herkese...
Selamlar,
Dün akşam traşımı olduktan sonra nivea after shave balsamı yüzüme sürerken her zamanki kıvamından farklı olarak şişeden losyon kıvamında daha açık renkli bir sıvı geldi. Kokusu da daha çok alkolü andırıyordu. Bu arada belirtmem gereken önemli husus balsamın kullanım süresini muhtamelen aştım. Normalde son tüketim sürelerine ek olarak kutu açıldıktan sonra 1 yıl içerisinde tüketiniz yazıyor. Benim şişe açıldıktan sonra 1 yılı (belkide daha fazla) aşmıştır. Çok sık traş olmadığım için bitiremedim. Zamanla içeriğindeki krem ve sıvı bileşenler ayrıştı sanırım. Garip olan ise normalde sıvı üste çıkıp kremin dibe çökmesi gerekir. Dün akşamki traşıma kadar hep aynı kıvam ve kokuda krem geliyordu, dün akşam direk alkol kıvamında sıvı geldi. Tüketim ömrünü aştığı için bozuldu sanırım. Şişeyi direk attım. Yüzümü de tekrardan yıkayıp arko cool traş kremi sürdüm.

Diğer mesajlarda belirtilen kampanyalı ürün alırken tarihlerini de kontrol etmekte fayda var. Aynı şekilde traş ve sonrası ürün alırken de traş olma periyotlarımıza göre uygun gramajda almak gerekiyor.  Aksi taktirde ürünler koruyucu özelliklerini zamanla kaybediyor olabilir yada zarar verebilir.

Bu arada hazır şişe bitmişken, koku ve koruyucu özelliği iyi olan after shave balsam önerilerinize de açığım Wink

Tüm hobidaşlara, bol köpüklü ve keyifli traşlar dilerim...
@dnzk , ej aloe vera aftershave balm , myrosol emülsion , 444 balm .
Ej ve myrosol yatıştırıcılığı gayet başarılı olan ürünlerdir . 444 ise yoğun mentol içerdiğinden sıcak havalarda cildinizi ferah tutacak uygun fiyatlı bir üründür .
Geleneksel tıraşta yeni olduğumdan çok fazla balm/balsam denemedim, ancak tam bir fiyat performans canavarı olan Lea balmı öneririm.
(28/07/2017, Saat: 14:22)Serjames Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @dnzk , ej aloe vera aftershave balm , myrosol emülsion , 444 balm .
Ej ve myrosol yatıştırıcılığı gayet başarılı olan ürünlerdir . 444 ise yoğun mentol içerdiğinden sıcak havalarda cildinizi ferah tutacak uygun fiyatlı bir üründür .

Teşekkürler, esasen niveadan genel olarak memnunum ama yeni ürünlerde denemek istiyorum Huh   Smile

(28/07/2017, Saat: 15:19)ArdıçKatranı Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşta yeni olduğumdan çok fazla balm/balsam denemedim, ancak tam bir fiyat performans canavarı olan Lea balmı öneririm.

Teşekkürler.
Kokusunu ciltte bıraktığı hissiyatı ve bakımını beğensemde yüzde parlama yapıyor ve tüm cilt kusurlarını lekeleri noktasal kızarıklıkları çok belirgin hale getiriyor. Hatta öyle ki sürdükten sonra bazı lekeleri ilk kez fark ediyorum.
Bu iyi bir şeymi kötü bir şeymi bilemiyorum uzun vade de belki faydalıdır.

Edit: Benim yorumum Nivea alkolsüz hassas losyon içindir.

7BW555.jpg
(08/09/2019, Saat: 00:35)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kokusunu ciltte bıraktığı hissiyatı ve bakımını beğensemde yüzde parlama yapıyor ve tüm cilt kusurlarını lekeleri noktasal kızarıklıkları çok belirgin hale getiriyor. Hatta öyle ki sürdükten sonra bazı lekeleri ilk kez fark ediyorum.

7BW555.jpg
Evet komşum haklısın, sen yazdıktan sonra dikkat ettim bende de aynı durum var doğru tespit. Güzel rahatlatıyor gerçekten.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(08/09/2019, Saat: 00:35)elitte Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kokusunu ciltte bıraktığı hissiyatı ve bakımını beğensemde yüzde parlama yapıyor ve tüm cilt kusurlarını lekeleri noktasal kızarıklıkları çok belirgin hale getiriyor. Hatta öyle ki sürdükten sonra bazı lekeleri ilk kez fark ediyorum.

7BW555.jpg
Komşum Merhaba
İçinde cadı fındığı özü var ya, çok faydalı olduğu yazıyor. Ama o sizin bahsettiniz kızarıklıkları artırmak, direkt cadı fındığının yan etkisi olarak gösteriliyor. Mesela rosacea hastalarına tavsiye edilmez.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,351 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,660 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,428 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,588 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,098 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi marv 5 2,396 25/04/2021, Saat: 22:52
Son Yorum: marv
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,411 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,654 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,213 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Mühle Yabani İğde Özlü Balsam ekilic2 19 10,625 08/11/2020, Saat: 12:41
Son Yorum: onur7

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: