Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı
Tıraş sonrası kolonya ile beraber balsam kullanan var mı?  Önce Kolonya mı yoksa balsam mı?  Zararı var mı yoksa hem dezenfekte ediyor hem de balsamlara birlikte rahatlama nemlendirme sağlanıyor mu?  Son olarak da hangi markaların ürünleri kombine edilince uyumlu oluyor? Rebul kolonya + nivea balsam gibi.....
(26/03/2015, Saat: 11:55)ynspektas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tıraş sonrası kolonya ile beraber balsam kullanan var mı?  Önce Kolonya mı yoksa balsam mı?  Zararı var mı yoksa hem dezenfekte ediyor hem de balsamlara birlikte rahatlama nemlendirme sağlanıyor mu?  Son olarak da hangi markaların ürünleri kombine edilince uyumlu oluyor? Rebul kolonya + nivea balsam gibi.....

Kolonya = aftershave
Balsam= krem 

Bir sakıncası olacağını sanmıyorum.
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Merhaba,
Kolonyo yerine şap kullanımını tavsiye ediyorlar. Tıraştan sonra yüzümüze sürüyoruz, 3-5 dakika bekletip yıkıyoruz. İçinde alkol olan ürünleri (kolonya yüksek oranda alkol içeriyor) forumda pek tavsiye etmiyorlar.
Saygılar
kendi kullanımı söyleyeyim, tavsiye değildir, bana uyan tip bu;
cildim soğukta çok kuruduğu için kışın balsam tercih ediyorum. marka tercihim; geo f. trumper, l' occitne, speick.
yazları, tıraş sonrası şap (çok terlediğimden), bunun üzerine de losyon kullanıyorum. marka tercihim; old spice, floid.
sırası ile şap, kolonya, balsam kullandığım oluyor
bunu özellikle bir jileti 2. 3. kez kullandığım zamanlarda yapmaya çalışıyorum
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Önce balsam sonra da 5-10 dakika sonra kolonya ( aspirinli ) sürüyorum. Bu sekilde balsam ciltde bir tabaka olusturuyor. Sonra da kolonyanin dezenfekte etkisi oluyor. Ayrica cildi de tahriste etmiyor. Şap hic kullanmiyorum.
Bende sırasıyla şap kolonya ve balsam kullanıyorum. Şapı sürdükten 1 dk sonra yüzümü yıkıyorum. Üstüne nemli yüze tıraş sonrası eyüp sabri tuncer kolonya çarpıyorum. O da 1-2 dakika kaldıktan sonra yine yüzümü iyice yıkayıp balsam uyguluyorum.
Tıraş sonrası yüzün dezenfekte olması için kolonya uygulamak içimi rahatlatıyor. Ama şap kullandıktan sonra kolonya ya gerek var mı bilmiyorum. Şap kolonya yerine dezenfektan görevi görür mü ?
Kolonya uyguladıktan sonra da yüzümü iyice yıkıyorum balsam sürmek için. Yüze kolonya sürdükten sonra yıkamadan, kurumasını bekleyip balsam kullansak da olur mu ?
Şap, kolonya ve balsamın bir arada kullanılması gereksiz mi? Boş yere yüze bir sürü kimyasal mı uygulamış oluyoruz.
Balsam sonrası kolonya kullanmak çok uygun degil gibi ; balsamın bıraktığı ince katman kolonya ile gidiyor yani balsam ın etkisi kalmıyordur
Bu tamamen tercih meselesi ama benim sıram şöyle
şap+losyon (aftershave)+balsam ya da krem
şapı önce sürerek derideki tahriş ve kanamaları durduruyoruz
losyon, kolonya ya da aftershaveler güzel kokuları ile ferahlatır ancak icerdikleri alkol ile hem yakar hem cildi tahriş eder ama dezenfekte de ederler,
üzerine sürülen balsam veya krem ise cildi yatıştırır ve nemlendirir
Martin üstad bende aynı böyle yapıyorum ancak tek fark kolonyayı sürdükten 1-2 dk sonra yüzümü yıkıyorum sonra balsam kullanıyorum. Kolonyalı yüze balsam farklı reaksiyon gösterebilir belki diye.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  dove sabunu balsam yerine kullanmak Alkali 3 319 10/04/2024, Saat: 18:09
Son Yorum: Alkali
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,864 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,913 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Bugün ne kullandım? (AS-Kolonya-Parfüm) canbaz 558 597,300 05/11/2022, Saat: 12:00
Son Yorum: cenkcenk
  Sipahiler Kolonya (SAMSUN) harveyspecter 8 7,373 04/01/2022, Saat: 11:28
Son Yorum: ekindgn
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,538 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Paşabahçe Kolonya Serisi mancho 29 69,353 12/08/2021, Saat: 11:54
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,982 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,174 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi marv 5 2,425 25/04/2021, Saat: 22:52
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: