Efrasyab Bal Balsam Ürün İncelemesi
d8ffd0abcc34dc2529b79470a94c2440.jpg
6fd475f591406fd57587665645f95617.jpg

'' Bal Balsam '' forum üyelerimizden @Efrasyab 'ın dönem dönem yaptığı etkinliklerde forum üyeleri için kendi evinde, ev imkanlarıyla ürettiği butik üretim bir tıraş sonrası ürün.

Üretici hakkında da kısa biraz bilgi vermek isterim. Üreticisi Kemal bey Ankara'da ikamet ediyor. Forumda bir başlıkta kendisinin yazmış olduğu bir bilgiye dayanarak geçmişte kozmetik sektöründe faaliyet gösteren bir firmada yöneticilik yaptığı bilgisine ulaştım. Kendisiyle ürün içerik bilgisi almak için mesajlaşmam haricinde şahsi tanışıklığımın olmadığını ve ürünü de forum üyelerimizden @sertac42 Sertaç beyin denemem amacıyla bana ilettiğini belirtmek isterim. Kendisine de bu vesileyle teşekkür ederim.

Üreticinin belirttiği ''Bal Balsam'' ürün içeriği:

''Bal mumu, alkol, okaliptüs yağı, mandalina kabuğu yağı, çörekotu yağı, tatlı badem yağı,  E-vitamini, papatya suyu, mentol,  gliserin, susam yağı, sheabutter''

Görüleceği üzere içerik oldukça iyi öğeler barındırıyor. Karma ciltli biriyim.  Akışkan kıvama sahip bir ürün. Kötü geçen bir tıraş sonrası cilt yatıştırıcılığı başarılı, hissedilir düzeyde mentol içeriyor. Aşırı yoğun değil ama kış kullanımına engel teşkil etmeyecek ölçüde mentol ferahlığı kendini hissettiriyor. Tıraş sonrası nemlendirmesi başarılı, cildimi pamuk gibi yumuşattı. Az miktarlarda kullanmak yeterli. Emilimini kendi cildim için başarılı buldum. Cilt üzerinde katman bırakmıyor. Uygulama sonrası ciddi anlamda rahatsızlık verecek parlama gibi bir durum da gözlemlemedim.

Koku olarak maalesef başarılı bulmadığımı belirteyim. İlk açılışta birbirine girmiş mandalina mentol bal kokuları geliyor ama hepsi o kadar iç içe ki bu profil beni rahatsız etti. Ürün içeriğindeki yağların hemen hepsinin de kendine has ve yoğun kokuları olduğu düşünülecek olursa bu kompleks koku profilinin sebebi anlaşılacaktır. Uyguladıktan 10-15 dk sonra hafiften mandalina kokusunu alabiliyorsunuz.Çok aşırı dominant yoğun mentol içermediğinden ötürü ürün kışın da kullanılabilir ancak mevcut kokusundan ötürü şahsen benim yaz aylarında, sıcak havalarda çok fazla tercih etmek istemeyeceğim bir ürün.

Fiyat 50 ml/45 tl gibi bir ücretle satılmış. Bu tür etkinliklerle üretilen ürünler için ben olaya fiyat odaklı bakmamak taraftarıyım. Neticede bu ürün ev yapımı , ev şartlarında üretilen bir ürün. Kısıtlı adetlerde üretiliyor olması nedeniyle ham madde tedarik maliyetleri seri üretim fabrikasyon veya seri üretim halindeki artizan ürünlere göre yüksek kalacaktır. Ayrıca üreticinin de evin mutfağını birkaç gün işgal edip uğraştığına, ham madde toplamak için gezdiğine, harcadığı emeğe efora, kargoya gidip zaman ayırdığına vs değmesi gereken bir fiyat belirlemesi gerektiğini düşünüyorum ki bu anlamda ben fiyatı pahalı bulmadım.

Toparlamak gerekirse  performans anlamında başarılı bulduğum, koku profilini beğenmediğim bir ürün oldu. Koku olayı malum öznel bir değerlendirime olsa da ben yine de biraz daha üzerinde çalışılması gerektiği görüşündeyim. Kuru ve karma ciltli arkadaşların bu performanstan memnun kalabileceklerini, yağlı ciltli arkadaşların aynı memnuniyet düzeyinde olamayabileceklerini de belirtmek isterim. @Efrasyab Kemal beye de bu ürün için teşekkür etmek isterim.

Okuduğunuz için teşekkürler.

* Elimdeki ürün sample olarak geldiği için fotoğraflar etkinlik başlığındaki resimlerden alıntılanmıştır.
Çok başarılı bir inceleme olmuş abi teşekkür ederim .
Ben Kemal beyden hem sabun hem de balsam aldım.
Mandalina kokusunu çok severim eşim sevmesede evde mandalina kolonyam bile var. Ben ürünü tüm yüzüme sürüyordum içeriği çok temiz diye. Kuru yanaklarıma iyi geldi ancak yağlı T bölgemde hafif parlama yaptı.
Yağlı ciltli olanlar az miktar kullansalar parlamazlar.

SM-G770F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel inceleme için @"marv" Orkun kardeşime teşekkür ederim
1970 doğumlu, 15 Eylül 2019 da geleneksel tıraşa gönül vermiş, Öğretim Üyesi
Sakal yapısı:Yumuşak
Cilt yapısı:Karma cilt yanaklar kuru
Tıraş sıklığı-şekli:İki günde bir
incelemeniz için çok teşekkür ederim. Kaleminize sağlık. Yazdıklarınızı azami ölçüde göz önünde bulunduracağım.
Saygılarımla...
Şol Gökleri Kaldıranın, Doldurup Donatanın,
Ol Deyince Olduranın, Doksan Dokuz Adı İle,
Usturalarımız Keskin, Elimiz Düzgün Olsun.
İnceleme için çok teşekkür ederim Orkun bey elinize sağlık.
@"ati19" Adnan abi çok teşekkür ederim.
@"Ali192" Ali sağolasın kardeşim.
@"sertac42" Ben teşekkür ederim Sertaç hocam, denememe vesile oldun.
@"Efrasyab" Ne demek. Daha sonraki etkinliğe katılmak isteyip ürün hakkında bilgisi olmayan arkadaşlara karınca kararınca faydamız olabilirse ne mutlu. Tekrardan başarılar dilerim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  dove sabunu balsam yerine kullanmak Alkali 3 336 10/04/2024, Saat: 18:09
Son Yorum: Alkali
  Cella Ailesi Mini İnceleme: Preshave, Aftershave ve Balsam Gentleman 29 15,542 13/11/2021, Saat: 02:11
Son Yorum: Vincent_Lord
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,867 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Mühle Yabani İğde Özlü Balsam ekilic2 19 10,801 08/11/2020, Saat: 12:41
Son Yorum: onur7
  Yves Rocher Balsam ve The Body Shop Balsam Karşılaştırmalı İnceleme Efrasyab 36 8,520 22/10/2020, Saat: 02:46
Son Yorum: Efrasyab
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,135 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  Proraso After Shave Balsam totan35 14 22,968 13/09/2020, Saat: 13:04
Son Yorum: Cemtb
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 36,000 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  Man's Pro Power Balsam U A K 11 5,774 27/01/2020, Saat: 14:07
Son Yorum: mertalp
Question Yağlı Ciltler İçin Traş Sonrası Ürün Önerisi feyyazk42 38 23,694 06/01/2020, Saat: 17:52
Son Yorum: Serkan1221

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: