Derby Premium
Azmüsebat’ın Eylül ayından sonra piyasaya çıkaracağı Derby Premium jileti bir süredir deniyorum. Geleneksel tıraşa başladığım ilk bir ay içerisinde 2 defa denedikten sonra bir daha kullanmadığım Derby Extra dan sonra bende oldukça pozitif bir heyecan uyandırdı bu jilet.

Her zamanki gibi 5li paketler halinde, bu kez siyah bir dispenser içinde sunuluyor.
Jilet yine mum ile yağlı kağıda sarılmış durumda ve Derby Extra’yı açtığınızda buram buram duyduğunuz makina yağı kokusu yok, gayet olumlu. Bir de mumdan vazgeçseler harika olacak Smile

34dd8ece39ada76d5c5bbabfd23e4055.jpg

Premium ile toplamda 8 yada 10 tıraş olmuşumdur açıkçası rakamı tam hatırlamıyorum ancak toplamda 2 jilet harcadım sadece. İlk jileti 5 tıraş sonra attım ancak ikincide kaçıncı tıraş hatırlamıyorum ama jilet başına 4-5 tıraş oldum diyebiliriz.

Bu akşamki tıraşımda yanağımın bir kısmında Derby Extra jileti denemek istedim sadece karakterini hatırlayabilmek adına.

4e4c379fdd8f0c44f5c6d7a4028ec3fb.jpg

Seyrek ve yumuşak sakallara sahibim, bu sebeple sık ve sert sakallı arkadaşlarda farklılık gösterebileceğini hatırlatmak isterim.

Bu premium ile en az 3 tıraş olmuştum, ama fazlasını hatırlamıyorum, bu sebeple 4. tıraş diyeceğim buna.

Extra’yı yüzüme sürdüğüm anda o kör karakterini hatırlamam uzun sürmedi, oracıkta hemen bıraktım ve TR-1’e Premium’u taktım. 4. tıraşı olmasına rağmen, yağ gibi aktı diyemesemde Extra’yı tokatladı resmen Smile

İşin doğrusu karakterini ben tecrübelerime dayanarak Mavi astra ile Polsilver arasında bir yere koyuyorum. Polsilver bir tık daha akıcı ve konforlu gibi, ama yine de benim için Polsilver’ın yerini alabilecek kıvamda bir jilet.

Premium ürün ile gayet güzel bir kalite yakaladığını söyleyebilirim Derby’nin. Extra’ya hasta olan yabancılar buna bayılırlar herhalde.

Bu arada geçenlerde @koolandgang beyin Derby Extra konusunda paylaşmış olduğu (http://www.geltir.com/showthread.php?tid...#pid154273) dik yazılı Derby Extra ile benim kullandığım arasında farklılıklar var, bendeki resimde gördüğünüz üzere Krom-Seramikli olarak ifade edilirken, dik yazılı olanda tıpkı Premium’da olduğu gibi Krom-Seramik-Platinyum-Tungsten ve Polimer kaplı bir ağız olduğu yazıyor.

Azmüsebat ile yaptığım görüşme sonrasında Derby Extra ile aralarındaki farkı sorduğumda aldığım cevabı direkt olarak aktarayım

Alıntı:1.       Fark elbette çelik farkıdır. Sandvik markalı Isveç çeliği kullanıyoruz sadece.
2.       Üretim prosesinde DERBY Extra ile farkı yok aslında ama biz kalitemizi sürekli iyileştiriyoruz. Piyasadan aldığınız Ekstralar eski olabilir. Yeni Extralardan memnun kalabilirsiniz.
3.       Ayrıca mevcut prosesimizin kaplama bölümünde yaptığımız değişiklik ile kalitede bir aşamada daha ilerledik. Bu ürünlerden de hazır olunca denemeniz için göndereceğiz.

Buradan yola çıkarak kendi karşılaştırdığım jiletin eski olduğu kanaatine vardım, dolayısıyla dik yazılı olanlar sanırım bahsettikleri yeni extralar oluyor. Bu sebeple aralarındaki fark benim gözlemlediğim ölçüde açık olmayabilir. Bunu da ilerleyen zamanlarda görebiliriz sanırım, ben elimde olmadığı için karşılaştıramadım.

Sonuç olarak benim şahsen memnun kaldığım bir jilet oldu, gerek fiyat gerek bulunabilirlik konusunda avantajlı olduğu sürece kullanacağım bir jilet olacaktır. Zaten beğendiğim mavi astra da piyasadan kalktığı için Polsilver ve Derby Premium ile yoluma devam edebilirim.
www.BarbarosRazors.com

Eline saglik Hasan hocam. Merakla bekledigim bir jiletti. Ilk firsatta deneyecegim ins.
Eline sağlık ustat, oldukça bilgilendirici oldu.

İnceleme için teşekkürler. Bu akşam ben de deneyeyim bari Smile
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Piyasaya çıktı mı bu ürün? Hiç karşılaşmadık kendisiyle. Çıktıysa almak lazım.
(31/08/2016, Saat: 23:50)arandur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Piyasaya çıktı mı bu ürün? Hiç karşılaşmadık kendisiyle. Çıktıysa almak lazım.

Merak ettiğiniz sorunu cevabı incelemenin ilk cümlesinde saklı hocam Smile
www.BarbarosRazors.com

İnceleme icin tesekkurler komsum. Anlasilan favori jilet listemize yeni bir jilet daha eklenecek hemde yerli mali. Birde şu tiras kremlerine el atsalar hic fena olmaz.
İnceleme için teşekkürler. Ben Polsilver SI kullanıcısıyım, karakteri ona yakınsa tabiki Derby Premium jilete de şans tanırım.
Jilet kağıdı yıllar yıllar öncesinin puanlı jilet kağıdına benzemiş geçmişlerini unutmadan ileriye gittiklerini düşünüyorum, Ar-Ge çalışmalarına jiletin denenmesi için yollanması çok etkileyici. Acaba bizim mi yoksa yabancıların mı sesini duyup jiletleri elden geçirdiler? Ben bizim sesimizi duyup harekete geçtiklerini düşünüyorum çünkü onlar da bizden biri. Elbette bizde bu attıkları adıma koșarak yanıt vererek karton karton alacağız. Bir Derby sever olarak Eylül ayının sonunu iple çekiyorum.
Katılma tarihi: 2011
Elinize sağlık komşum, doyurucu bir inceleme olmuş. Eh Eylül geldi zaten, fazla bir şey kalmamış Kara Şimşeğe kavuşmaya.
Kara Şimşek geldi aklıma, bu kutuyu görünce ama ben tabi diziyi kastettim. Sonra aklıma askerlik geldi. Bunun bir de yemeği vardı dedim  Tongue
Dünyayı görüşüne göredir, insanın dünya görüşü. Maddeci için, gözyaşı tuzlu su, kalp ise kan pompasıdır...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Derby Usta impaticaret 515 239,262 24/04/2023, Saat: 04:10
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Derby extra jilet BigHillMe 366 379,190 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  Krom Seramikli Derby Extra (Eksi Üretim) mustbe 13 6,964 28/07/2019, Saat: 21:12
Son Yorum: Ayhandulgar
Big Grin Parker Premium Platinum osaka23 7 4,732 01/05/2018, Saat: 01:30
Son Yorum: rock83
  Derby 5'li paketten 4 jilet çıktı Wilkinson 11 15,677 30/10/2016, Saat: 23:31
Son Yorum: arandur
  Schick Premium Occam's Razor korhan 16 19,237 13/12/2013, Saat: 17:58
Son Yorum: Marvin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: