ASCO Super Stainless
@salih teşekkürler üstad , güzel inceleme olmuş. kullan at jiletleri seviyorum. Cok kullanışlı oluyor. Rapiradan bir tık daha keskinse asco yu denemek isterim.
(23/07/2014, Saat: 03:24)bayercy Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @salih teşekkürler üstad , güzel inceleme olmuş. kullan at jiletleri seviyorum. Cok kullanışlı oluyor. Rapiradan bir tık daha keskinse asco yu denemek isterim.

Bana rapiradan biraz daha keskin geldi. ÖM adresinizi yazarsanız bi beşlik göndereyim.
Ben mavi paketteki Asco bıçağı (Onur98 sağolsun göndermişti) R41 ile denmiş memnun kalmıştım. Agresif aletlerle kullanımı iyi. Kırmızı ile mavi paketin farkı varmı? İkisini de deneyen oldu mu?

Maviden bulup alan olursa 100 - 200 bana da alabilirse memnum olurum. İmpadakiler mavi mi? Olmadı oradan sipariş geçerim.
Haydi hayırlı tıraşlar...
impa'dan gelenler kırmızı üstad.
(23/07/2014, Saat: 11:55)salih Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bana rapiradan biraz daha keskin geldi. ÖM adresinizi yazarsanız bi beşlik göndereyim.
Sagolun komşum. Eksik olmayın. Keskinlik iyiyse ben de 100lük alırım anlamında soyledim.
Treet - Asco benzer karakterde sanırım. Hangisi daha keskin kullanan var mi ikisini de acaba?
Treet platinum, ascodan daha keskin bir jilet,aynı zamanda dahada konforlu.
Bugün paketi komple kırmızı olan Asco Super Stainless jileti R41 ile denedim. Mavi-kırmızı olan paket ile alakası yok. Mavili olan paket çok daha konforlu ve biraz daha keskin. Bu kırmızı olanlar çok çekiştiriyor ve takılıyor. Wilkinson- Shark ikilisinden bile geride bence.

Denediğim Treet Dura Sharp (gri paket) ve Platinum jiletler keskin jiletlerdir, bu jiletle kıyaslanamaz.
Haydi hayırlı tıraşlar...
(07/09/2014, Saat: 22:11)OnLyTNT Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün paketi komple kırmızı olan Asco Super Stainless jileti R41 ile denedim. Mavi-kırmızı olan paket ile alakası yok. Mavili olan paket çok daha konforlu ve biraz daha keskin. Bu kırmızı olanlar çok çekiştiriyor ve takılıyor. Wilkinson- Shark ikilisinden bile geride bence.

Denediğim Treet Dura Sharp (gri paket) ve Platinum jiletler keskin jiletlerdir, bu jiletle kıyaslanamaz.

Deneyimsiz biri olarak asco kırmızı kullanıyorum 5 li paket ej89 paketinin içinden çıkmıştı. Ben haftada iki kere tıraş oluyorum, tahriş yaşamadım (boyun bölgeside dahil) keskin olmaması, yüzüme dalmaması alışma dönemim için ideal. Tabi elimde bulunan gilette sarı ve yeşil paketler ve permayı kullandığımda karşılaştırma yapabilirim.
satılık ilanlarım: http://www.geltir.com/thread-5888.html
Bir sure once hangi komsumdu hatirlamiyorum ama bana numune olarak kirmizi Asco yu yollamisti. Gectigimiz gunlerde kirmizi renkli asco super stainless i game changer 0.84mm plaka ile denemis ve cok memnun kalmistim. Daha sonra durulayip kurulayip kenara koymustum. Az once tekrar game changer ile deneyeyim dedim ve sonuc yine cok memnun ediciydi. Keskinlik ve konforunu cok iyi buldugum bu jilet kendi adima tam stoklamalik. Ama nerede bulacagimi bilmiyorum?
Bir gun denk gelirseniz mutlaka bu jilete sans verin komsularim, umarim sizi de memnun eder.
Dunyada bir elin parmaklarını gecmeyen jilet ureticisi var ve bunların farklı piyasalar icin uretim yaptıgı farklı yerlerde olan uretim atolyeleri var.

Degisik marka olarak algıladıgınız cogu urun, aslında cok iyi bildiginiz baska urunun, atıyorum bangaldes fabrikasında aynı teknik veya makine ile uretililmis hali sadece paketlemesi farklı.

Asco neymis bakarsak,
Lord firmasının mısır fabrikası uretimlerinden. Asco, rainbow, silverstar, Crown, Racer Gri, Bigben mavi, Shark super stainless gibi urunler aynı familyadan. İclerinden aklımda kalan en kotusu bigben. Shark ve Asco guzellerinden, hangisinden bulursanız kullanabilirsiniz. Benzer urunler. Sanki asco nun konforu sharktan bir tık daha iyi gibi geldiydi bana.

Baska konu iclerinde yazdık ama buraya da yeni komsularımıza dipnot olsun. Tıras isinde en ucuz halka jilet, turk milleti olarak cok uyanık gecindigimizden jileti degistirir harikalar yaratırım dusuncesi yuzunden , durmaksızın acaip bir jilet arayısı icindeyiz genelde. Bana ozelden bazen bir jiletler soruyolar hindistanda uretilmesine ragmen hintli berberin haberi yoktur.

Belli baslı bilindik markalar var, o urunleri deneyerek kendinize ve en onemlisi makinanınıza uygun olanı secmek dogrusu. Makina cok onemli, agresif mild veya slant gibi farklı turde birkac makina elinizde bulundurarak, bircok jileti o makinalar ile eslestirerek cogu zaman zevkli tıraslar gecirebilirsiniz.
Bizde sert sakallı adam elindeki 10 liralık wilkinson mild makine ile, sadece jilet denemeleri ile mucize arıyor veya daha teknigi oturmamıs kisi bastırma yaptıgı icin, kendi sakalına veya hassas cildine yanlıs yonde tıras oldugu icin sucu jilete atıp beni tahris etti diyebiliyor.

Yeni baslayan kardesim; astra, perma, shark, derby usta vs. gibi piyasada rahat bulabilecegin belli baslı urunleri alman yeterli ilk zamanlar icin. Dikkatini 100lerce cesit jilete vermene gerek yok. Arastırmanı, odagını bu derya deniz guzel forumda, teknik uygulama, makine secimi gibi konulara kaydırman geleneksel tırasta hızlı surede kendini gelistirmen icin daha faydalı olur.

Tıras isi bir zincir; sabununuzdan, makinanıza tum malzemeler birer halkası. En zayıf halka kullanıcının kendisi ve teknigi, uctakı kucuk halka ise jilet.

Ornek:
Bluebird veya Parker Premium Platinum jiletlerini hic kullandınızmı mesela, merak etmiyormusunuz?
Bizim piyasada bulması zordur bakarsanız, ama aslında burnumuzun dibinde uretilir, Derby sadece paketi farklı.

Bir ara forumda crystal ruzgarı esmisti, israil personna diye havada karada arıyorduk.
Tomy=VikingSword=Crystal=Eddison Stainless=İsrail Persona. Gozunu kapasan aynı makine ile perma sharp ile bunlar arasındaki kesim farkını hissedebilen bir elin parmaklarını gecmez.

Persona Mavi severim, made in usa, aynı zamanda = Apache = Qshave

Anlatabiliyormuyum.
Tişikkirlir Sipirmin.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,928 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,916 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,025,032 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,768 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 257,798 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 44,103 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 41,295 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 272,069 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,547 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,886 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: