Boyun Bölgesi performansi iyi tıraş aleti?
Herkese merhabalar,

Bu forumu yeni keşfettim ve çok sağlıklı bilgiler edindim,  teşekkür ederim.

Mach 3 tıraş bicagima veda etmeye karar verdim. 28 yaşındayım ve aşağı yukarı her tıraşımda boyun bölgemde tahriş yaşıyorum.  Tabi benim de hatalarim varmış, buradan ogrendiklerimle duzeltiyorum.

Boyun bölgemde sakallar karışır ve sık çıkıyor. Bu bölgede iyi performansli hangi aleti önerirsiniz?

Teşekkürler.
DE, ustura; krem, sabun; fırça, hazırlama, kesim teknikleri, jiletler iyice bir okumanızı öneririm . Önce kendi cevabınıza yaklaşın. Sonrası öneri kolay .
DE dediginiz geleneksel jiletli tıraş aletleri degil mi?

Benim öneri istediğim alet de o. Marka ve model olarak.
Evet çift taraflı jilet kullanan alet .
Karmasik kil cikis yonleri soz konusu olunca agresif aletler daya uygun genelde. Ancak kartustan direk bir Futur, R41 veya Fatip'e atlarsaniz kan cikar. Big Grin

Mild bir alet ile alistirma yapin derim, hatta belki kaliteli bir mild alet derdinizi direk cozer. Bunu kesin olarak soyleyemeyiz cunku her cilt tipi farkli, uygun jiletin bulunmasi ve teknigin oturtulmasi gibi kavramlar oldukca kisisel. Biri cikip da kesin cozum budur derse hata eder. Marka model onerebilecegim; (Kendi kullandiklarimdan baslayarak, keza benim de boyun bolgem beni zorluyor.)

- Oncelikle karisik sakal varsa boyunda Barley tavsiye etmem, cok mild kalir.
- Slim Adjustable veya klonu Ideal Adjustable tavsiye edebilirim, Ideal ve Personna ikilisinden harika tiraslar aliyordum.
- DE olmayacak ancak bulunabilirse ve fiyat sikinti olmazsa Mongoose Razor cok basarili boyun bolgesinde
- iKon ve keskin jilet (Feather) kombinasyonunda ben cok rahat ettim.
- 34C, Barley'e gore daha agresifmis o acidan rahat olabilir.
- Standard Razor yeni baslayan birine direk tavsiye edecegim rahatlikta degil ama boyun bolgesinde keskin olmayan ama konforlu bir jiletle o boyunu temizler.

Forumu okumaya baslayinca sorulariniza yavas yavas cevaplar bulursunuz. Smile
Hosgeldiniz
Hoş geldiniz. @aleksey komşuma katılıyorum zaten çoğu şeyi yazmış, bende ilave olarak şunları ekleyebilirim. R 89 gibi çok mild karakterli jilet tutucuları ile boyun bölgesi nde sıkıntı çekiliyor. Ben Merkur 34C den o anlamda çok memnunum. R 41 gibi çok agresif jilet tutucuları da biraz ilk etapta gereksiz gibi,hatta sonrasında da olmasa da olurmuş dedirtebiliyor ama tabi herkesin söylediği gibi bu tamamen kişisel bir konu. O bakımdan forum çok faydalı. Şimdiden güzel forumlar...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Hoşgeldiniz!
Hosgeldiniz
Merkur Futur'un yeri başkadır bu konuda. Aklınızda bulunsun.
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merhaba Tıraş Severler! yucelyilmaz 9 2,699 30/04/2022, Saat: 20:16
Son Yorum: muhendisbey
Photo ONDÜLA Tıraş Makinesi Mutlu68 4 2,251 04/01/2022, Saat: 13:38
Son Yorum: habaz
  Merhaba Tıraş Dostları(Tiyatrocu) Tiyatrocu 5 2,476 19/04/2021, Saat: 14:05
Son Yorum: Tiyatrocu
  İyi geceler. Yeni geleneksel tıraş sevdalısı. Emir_ 26 7,619 27/10/2020, Saat: 22:33
Son Yorum: Emir_
  Yeni Tıraş Zidane 28 8,591 12/05/2020, Saat: 18:35
Son Yorum: V4Vamık
  Geleneksel tıraş dünyasına merhaba Fenotip 49 12,637 06/04/2020, Saat: 09:46
Son Yorum: BuraKaya55
  bende geleneksel tıraş severim mrden 29 8,414 08/10/2019, Saat: 17:57
Son Yorum: FearOfATG
  Geleneksel Tıraş Tavsiye Silentsv 43 18,321 25/06/2019, Saat: 10:24
Son Yorum: ugur10
  ADAM GİBİ TIRAŞ OLANLARA SELAM OLSUN Karslı 28 7,624 25/04/2019, Saat: 10:22
Son Yorum: trustalt
  Merhaba geleneksel tıraş! tundralower 10 4,564 22/03/2019, Saat: 13:02