ADAM GİBİ TIRAŞ OLANLARA SELAM OLSUN
Herkese öncelikle keyifli tıraşlar diler ve tanışma faslına geçmek isterim. Yaşım 26 olmakla üniversite mezunu bir işsiz olarak aranıza katıldım. Hayatımdaki tıraş faslına başlamam ise hiç hoş olmadı; taki burayı keşfedene kadar. İlk tıraşımı 13 yaşında berberimin habersiz makine darbeleriyle başladı. Okulların açılmasından bir gün önce saçlarımı kestirmeye gitmiştim. Tam saç tıraşı bitti derken, oooo bıyıklar da uzamış dedi ve makineyi vurdu. O gün ve izleyen 1 hafta elim bıyık bölgemde gezdim. Liseye gidince Okuldaki tek sakallı olan öğrenci bendim diyebilirim. En azından ilk 2 yıl öyleydi. Her sabah müdür yardımcısı "kes o sakalları yoksa okula almam" serzenişleri. Ben de nedense tıraşa karşı hep bir soğukluk. Sanki büyümüş olmaktan korkuyordum derken korktuğum başıma gelmişti. Müdür yardımcısı hakikaten okula almadı. Büfeden bir permatik aldırdı. Tuvalette o permatikle tıraş oldum ama ne tıraş. Ortalık kan revan. O gün tam bir inat abidesine dönüştüm. Lise ikiydi aldım 3 başlıklı oynar kafalı tıraş makinesi her sabah ama her sabah istisnasız tıraş oldum. Liseden mezun olacağım gün son tıraşımı olup, o 3 başlıklı makineyi 8452652 parçaya ayırıp, ebedi istirahatgahına yolladım. Üniversite ilk 2 yıl çok güzeldi. Saçlarla beraber sakalları da ayda bir makineyle alırdım. Bu arada üniversitem Ankarada'ydı. 3.sınıfın ilk aylarında gar saldırısı, daha sonra merasim sokak saldırısı, peşinden kızılaydaki saldırı derken Ankara diken üstündeydi. O yıllarda Ankara'da olanlar bilir. İnsanlar metroya dahi binmekten korkar hale gelmişti. Şimdi bunun konuyla ne alakası var diyeceksiniz. Okuldan çıkıp metroya bineceğim sırada herkes geçiyor, beni durduruyorlar ve durum nerdeyse hergün oluyordu. En son bir bayram günüydü Ankara'da. Kızılaydaydım, o gün 11 defa polis çevirmesine takıldım. En sonunda dayanamayıp polise sordum "neden ben" diye. Cevap "şu sakalları kes şüphelilere benziyorsun" dedi . Peki dedim ondan sonra hep bir arayış içine girdim. "Bu eziyet dolu iş nasıl keyfe dönüştürülür diye" . Lisedeki permatik maceram aklıma geldi. Herhalde dedim köpüksüz olduğumdan öyle oldu dedim. Yine permatik ve market rafındaki en ucuz köpüğü aldım ve tıraş. Ama sonuç yine lisedekinden farksızdı. Daha sonra derby samurai ve aynı köpük. Sonuç yine tatminkar olmadı. Herhalde dedim köpükle olmuyor, bir de jel denedim. Olmadı. Bir de dedim 3 bıçaklıya geçeyim. Blue 3 + jel. Olmadı, olmadı, yine olmadı. Dedim bu kadar insan nasıl tıraş oluyor. İnternette ufak ufak araştırmaya başladım ve farkında olmadan hep GELTİR'e uğramışım. Youtube'de videolar izlemeye başladım. Bu konuda berberbey ve delikanlı tıraş kanallarının katkısı çok büyüktür. Anladım kadarıyla her iki komşum (burada herkes birbirine komşum diyormuş) da buraya üye. Peki geleneksel tıraş konusunda hangi aşamadayım. Tabi burada da alet, sabun, jilet, fırça dene dene bitmez. 1 yıla yakındır geleneksel şekilde tıraş oluyorum. Geltiri çokça okudum, okumadığım konu neredeyse yoktur.(İşsiz olunca zaman çok oluyor.) Bu 1 yıllık dönemde ustura ile tıraş olmaya başladım. Arko kremleriyle şimdilik yoluma devam ediyorum. Tıraş aletim sedef ustura, jiletim yeşil astra, fırçam ise bir milyoncudan alınma ucuz bir fırça. Ekipmanlarımla mutlu, tahrişsiz ve kesiksiz şekilde tıraş olabiliyorum. En önemlisi ise tıraş olurken keyif alıyorum. Hayatımın birçok döneminde benim için zorunluluk olabilecek bir durum keyfe dönüştü.

Tanışma biraz uzun oldu. Bir kusurumuz oldu ise affola. Big Grin
Foruma hoşgeldiniz @karslı komşum. Keyifli tıraşlarınız olsun.
Komşum hoşgeldiniz.
Hikayenizi çok güzel anlatmışsınız. Keyifle okudum.

Bahsettiğiniz dönem sadece Ankara’da değil tüm metropollerde ve Doğu-Güneydoğu’da korku dolu günlerdi. Ama Ankara’da bu kadar çok olay olunca, ayrı bir korku. Ne demişler Ankara Adı Kara. Ne sokakta, çarşıda rahat yürüyebilir, ne bir avm de düşünmeden gezebilirdik. Umarım böyle kötü ve karanlık günler bir daha gelmez.

Tekrar hoşgeldiniz. Muhabbetiniz bol olsun.

———————
Nice and clean.
Nice and clean. Aftershave
Hoş geldiniz komşumSmile
Güzel bir yazı olmuş. Okumaya devam, daim olmanız dileği ile.. Smile

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi...
Hoş geldiniz, daim olmanız dileği ile...
Geleneksel tıraş ile tanışan tıraşı aşka dönüştürüyor, burası kesin. Keşke bir kere tıraş olsamda 1 hafta sinekkaydı gezsem diyenler, keşke sakalım gün içinde hızlı uzasa da günde 2 kere tıraş olsam düşüncesine evriliyor. Bu çok güzel bir şey (günde 2 kere tıraş olmak değil tabii ki). Erkeğe özgü olan şeyi işkenceden, keyfe dönüştürmek çok güzel bir his.
@karslı Hoşgeldiniz aramıza 2 yıldır forumdayım ilkez böyle bir senaryoyu okurken keyif aldım. GELTİR tıraş adına çok şey kazanım elde edeceksin Zengin bilgi birikimi ve geleneksel tıraş alanında uzmanlanmış uzmanlaşmaylada kalmayıp sınırları aşanlarla bu işi başından sonuna kuşkusuz öğreniceğine inanıyorum komşum keyifli tıraşlar
Aramıza hoş geldiniz komşum. Benimde lisede sizinkine benzer bir maceram var. Lisedeyken bizim okulda da tek sakallı olan bendim
Hoşgeldiniz
Değerli komşularım, değerli iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Hayırlı olsun :D Fallschirmjäger 5 6,542 24/12/2023, Saat: 05:07
Son Yorum: exselans
  Selam (Tanışma) Shavettin 8 2,384 02/03/2023, Saat: 08:20
Son Yorum: Shavettin
Big Grin Selam Keyifçiler Tayyare Pilotu 9 2,228 09/05/2022, Saat: 18:01
Son Yorum: dramahlas
  Merhaba Tıraş Severler! yucelyilmaz 9 2,649 30/04/2022, Saat: 20:16
Son Yorum: muhendisbey
  Selam! Aristo 13 3,819 07/04/2022, Saat: 02:54
Son Yorum: Aristo