Rimei jilet
Alakasiz urunlerle yapilmis olsa da soyle bir mukayesem var :
http://www.geltir.com/thread-6422.html
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
(08/12/2015, Saat: 16:08)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Üstadım Merhaba,
Sonucu yarın paylaşmanızı özellikle rica ediyorum. Lütfen yarın bir de o şekilde deneyip yorumlarınızı yazar mısınız.

Saygılar

Merhaba üstadım,

Rimei jileti bugün düne göre daha kaliteli ekipmanlarla 2. kez kullandım. (EJ DE89 tıraş aleti, Cella sabun, TrueFitt&Hill süper badger fırça) Ayrıca, sakal profilimden de biraz bahsedeyim. Yoğun ve gür sakallı değilim. Ancak, özellikle bazı bölgelerde (bıyık ve çene gibi) sert sakallarım var.

Jilete gelince, kesinlikle konforlu bir jilet diyebilirim. Önemli bir tahriş sorunu yaşamadım. Çekme, takılma yapmadı. Keskinlik hususunda ise genel olarak fena değil diyebilirim. Şöyle ki, yukarıda bahsettiğim bazı bölgelerde (bıyık, çene) keskinliği vasat kalıyor. Onun dışında iyi, ama ben de 3. tıraşı çıkarmaz. Çünkü bahse konu bölgelerde tahrişe sebep olur. Bu jilet rimei tıraş aletinin yanında gelen tek jiletti, yani elimde başka ürün yok. Sonuca gelirsek, genel olarak tatmin edici diyebilirim ki özellikle fiyatı da başarılı. (impa'da 50 adedi 5 TL.) Ürünün konforu ve fiyatı da göz önünde bulundurulduğunda tavsiye edilebilir diye düşünüyorum. En azından eğer impa'da daha küçük (5'lik, 10'luk gibi) paketler varsa alınıp denenebilir.

Keyifli tıraşlar.
(09/12/2015, Saat: 13:50)ms_1907 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba üstadım,

Rimei jileti bugün düne göre daha kaliteli ekipmanlarla 2. kez kullandım. (EJ DE89 tıraş aleti, Cella sabun, TrueFitt&Hill süper badger fırça) Ayrıca, sakal profilimden de biraz bahsedeyim. Yoğun ve gür sakallı değilim. Ancak, özellikle bazı bölgelerde (bıyık ve çene gibi) sert sakallarım var.

Jilete gelince, kesinlikle konforlu bir jilet diyebilirim. Önemli bir tahriş sorunu yaşamadım. Çekme, takılma yapmadı. Keskinlik hususunda ise genel olarak fena değil diyebilirim. Şöyle ki, yukarıda bahsettiğim bazı bölgelerde (bıyık, çene) keskinliği vasat kalıyor. Onun dışında iyi, ama ben de 3. tıraşı çıkarmaz. Çünkü bahse konu bölgelerde tahrişe sebep olur. Bu jilet rimei tıraş aletinin yanında gelen tek jiletti, yani elimde başka ürün yok. Sonuca gelirsek, genel olarak tatmin edici diyebilirim ki özellikle fiyatı da başarılı. (impa'da 50 adedi 5 TL.) Ürünün konforu ve fiyatı da göz önünde bulundurulduğunda tavsiye edilebilir diye düşünüyorum. En azından eğer impa'da daha küçük (5'lik, 10'luk gibi) paketler varsa alınıp denenebilir.

Keyifli tıraşlar.

Çok teşekkürler ederim bu detaylı inceleme için üstadım,

Kafama takılan konu şuydu:
Mesela Derby, çok keskin olmayan bir jilettir, agresif bir makine ile iyi sonuç verir derler.
Mesela Feather çok keskin bir jilettir, ona da mild makine ile iyi sonuç verir derler.

Siz en başta, Rimei için, çok da keskin olmayan bir jilet dediniz, ve rimei makine (agresif) ile denediniz.
Şimdi çok da keskin olmayan jileti, mild makine ile beğendiniz.

İşte bu kısmı anlamakta zorlanıyorum, ve kişisel zevkler, herkesin cildi farklıdır deyip, ikna oluyorum.

Zahmet verdim, çok sağolun,
Saygılar
(09/12/2015, Saat: 14:04)m y r Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkürler ederim bu detaylı inceleme için üstadım,

Kafama takılan konu şuydu:
Mesela Derby, çok keskin olmayan bir jilettir, agresif bir makine ile iyi sonuç verir derler.
Mesela Feather çok keskin bir jilettir, ona da mild makine ile iyi sonuç verir derler.

Siz en başta, Rimei için, çok da keskin olmayan bir jilet dediniz, ve rimei makine (agresif) ile denediniz.
Şimdi çok da keskin olmayan jileti, mild makine ile beğendiniz.

İşte bu kısmı anlamakta zorlanıyorum, ve kişisel zevkler, herkesin cildi farklıdır deyip, ikna oluyorum.

Zahmet verdim, çok sağolun,
Saygılar

Üstadım,

Yalnız bir yanlışlık olmasın, rimei alet için sanki nispeten mild deniliyor. (Yanlış hatırlıyor olabilirim, öyleyse lütfen düzeltin) Ben sadece 2 kez kullandığım için çok yorumlayamıyorum. Aslında ben örnek vermek istemedim ama bu jileti biraz "shark"a benzettim. Konforlu ama keskinlik vasat/vasat üstü. Belki shark'tan bir tık iyi. Astra yeşilin 1 tık altı gibi. Bu tip jiletler de bana pek uymuyor aslında, ben sadece genele yönelik bir yorum yapmak istedim. Dediğiniz gibi jilet konusu çok ilginç, kesinlikle kişiden kişiye çok değişken bir unsur.

Teşekkürler, saygılar.
Kullandiginiz alete ve hazirliginiza gore degisik tiras hissi verebilir jiletler. Keskinlik biraz daha farkli degerlendirilmesi gereken bir durum genel olarak.
http://enfiyemeraki.blogspot.com.tr/
2ngzny9.jpg

Aldığım Rimei aletle gelen bu jileti, bir süredir kutusunda bekletsem de ara ara aklıma takıldı.
Kendime uygun jiletleri belirledikten sonra sağda solda kalıp deneyemediğim jiletlere odaklandım.
Rimei'nin nasibi bugüneymiş Smile
Banyoya doğru giderken olur da kesmez ise bir tane de Shark aldım yanıma, (onu da denemedim ya neyse)

Profil tanımlaması yaparsak, en son 1 gün önce tıraş ettiğim orta yoğunlukta-sert sakallara sahibim.
Rimei jilet (kutusunda gelen)
Progress(2)
Simpsons Sandalwood

Jilet'in karakterini görebilmek için hazırlığımı basit tutmaya çalıştım.
Rimei en keskin jiletler grubundan değil (Permasharp değil mesela) sadece bir tık gerisinden geliyor.
Kör yada orta keskinlikte kesinlikle değil. Keskin diyebiliriz.

Baştan sona tıraşta en ufak bir takılma, çektirme yapmadı. Neredeyse aktı gitti.
Gayet kontrollü ve dengeli bir tıraş oldu. Hiçbir yerimi kesmedim, tahriş etmedim, kanatmadım.
Yüzüm ıslakken limon kolonyası kullanmayı seviyorum. Böylece salt kolonya ile baş başa kalmıyoruz.
Geleneksel tıraşçının namusu olarak beyaz havluyla kuruladım yüzümü Smile
ve tıraşı az miktarda Nivea Extreme Comfort ile bitirdim.

Açıkçası Rimei'nin bu tarz bir sürpriz yapabileceğini tahmin ediyordum.
Sonuç olarak bu keskinlik seviyesinin benim için konfor sağlayan ideal bir seviyede olduğunu düşünüyorum.

Çok ekonomik fiyatı ile şu anda çok çekici görünüyor.
Fakaaaaat asıl konuyu hemen öğrenemiyoruz. Yaklaşık 8-15 saat sonra kaşıntı yapacak mı ?
Sakalların çıkışı sakin mi - hırçın mı olacak? Smile  
Biliyorsunuz Permasharp ın keskinliği çok hoşuma gitmiş fakat sonra kaşıntı yapmıştı.
Birkaç güne kadar bunlar da belli olacak...
(8 Mayıs) Rimei ile kaşıntı vs olmadı. Orta vadede denemek istiyorum.

(31 Mayıs) Bugün aynı jiletin 2. yüzü ile 1 günlük sakalımı tıraş ettim.
Kesinlikle pişman etmedi.
Rimei'nin kaplamasız çelik olduğunu düşünüyorum ve sanki bu kaplamasız çelik olanlar daha hoşuma gidiyor.
Crystal jilet ile cildim arasında tarif edemediğim bir bariyer hissiyatı oluştuğundan beri bu konuya dikkat ediyorum.
Bu jilet bana hiç sürpriz yapmıyor. Bir tane deneyip beğenince Mustafa Bey'den 50 lik paket almıştım, arada kullanıyorum. Bu sabah yine Rimei ile tıraş oldum ve yine gayet konforlu ve temiz bir tıraş sundu. SV 70 kullandım, ama orta kalite sabunlarla da başarılı bir performansı var. Alet olarak da Gillette Slim Adj. 9. ayar. En ufak bir tahriş, kesik vs yaşamadım. Alışkanlığım, hafif gerdirerek tıraş olduğum için de wtg + xtg tertemiz, sinek kaydı bir tıraş oldu. Tabii ki bir Feather veya Gillette Sharp Edge değil, zira onlarda tek perde wtg sinek kaydı oluyorum (R41) ama fiyat/performans oranına baktığımda Rimei kesinlikle başa oynuyor.
Herkese keyifli tıraşlar.
Bu jiletten bende kullandım ve beğendim çok hoşuma gitti.Fakat forumda neden bu kadar az ilgi görmüş şaşırdım.Bilmediğim bir sebebimi var diye düşündüm açıkçası...
(27/02/2018, Saat: 12:14)hidalgo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu jiletten bende kullandım ve beğendim çok hoşuma gitti.Fakat forumda neden bu kadar az ilgi görmüş şaşırdım.Bilmediğim bir sebebimi var diye düşündüm açıkçası...

Gündemde olmayışının sebebi; uyumlu olduğu sakal tipinin az oluşu ve birazda önyargı Smile
Saygılarımla
İmpa Ticaret Pazarlama
Mustafa Gönen

www.extrashaving.com

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,911 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,025,015 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 158,225 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli