KAI DE Jilet
Forumda incelemesi ve pek kullanıcısı olmayan bir jilet.
Bir kutuda 5 adet olarak satılmakta.
Piyasada bulunabilirliği en zor jilet, bununla birlikte en pahalısı.

Jilet üzerinde hiçbir yazı, resim vs. bulunmamakta.
Jiletin sarılı olduğu kağıt, çok uyduruk. Jileti sarıp kaldırdıktan sonra,
ertesi gün kağıda yapışmış buluyorsunuz. Sıcak suda eriyor bu yapışkanlar.

Performansı üst düzey. Çok keskin ve çok konforlu.
Gillette Silver Blue jilete çok benziyor.
Göz kararı, diğer de jiletlere göre daha kalın diyebilirim.

Bir jileti max 4 defa kullanabiliyorum, bu jilette de aynı durum geçerli.

Zor bulunması ve pahalı olması sebebiyle, stok yapmak pek mümkün değil.
Ama mutlaka denenmeli.

2hi03nk.jpg
Foto alıntıdır.
Her noktaya değinmişsiniz, inceleme çok güzel olmuş. Yorumlarınızdan hareketle piyasadaki en kaliteli tıraş bıçaklarından denebilir sanırım bu bıçak için.

Teşekkürler.
İnceleme için teşekkürler.
Kendi kendime Feather çok kral jilet yapıyor hem DE hem enjektor stilinde, kainin de var enjektor, DE jiletleri de iyi olmalı diyerek Bir ara almak için aramıştım. Dediğiniz gibi pek çok yerde bulamadım vazgeçtim sonra..
www.BarbarosRazors.com

Yorumlarına bakıp zar zor edindiğim,ancak beni baya hayal kırıklığına uğratan hatta resmen sinirimi bozan bir jilet olmuştu.O sinirle normalde yerden yere vururum şimdi bu jileti ama belki ben çok fazla beklentiyle aldığımdandır diye yorumu yumuşatayım.Smile

Keskin ama sakalı çekiyor.Keskinliği de bir feather değil.Zaten oldukça kalın bir jilet olması da fikir veriyor.Konforlu bir jilet olduğunu ise söylemem mümkün değil.Polsilver super iridium kullananlar bunun daha iyi bir jilet olduğunu düşünüp almasın derim.Aradığınız konforsa jiletiniz bu değil.
inceptum'un dediği gibi, keskin ancak çekiştiren bir jilet. Yine de konfor olarak oldukça iyi diyebilirim. Gillette 7 O'clock Sharp Edge varken gerek var mı tartışılır ama keskin tayfanın denenmesi gereken jiletlerinden biri KAI.
gurmekokular
(02/04/2015, Saat: 15:04)Hellhound Adlı Kullanıcıdan Alıntı: inceptum'un dediği gibi, keskin ancak çekiştiren bir jilet. Yine de konfor olarak oldukça iyi diyebilirim. Gillette 7 O'clock Sharp Edge varken gerek var mı tartışılır ama keskin tayfanın denenmesi gereken jiletlerinden biri KAI.

Bende sizin gönderdiğiniz kai jileti az evvel denedim en ufak bir tahriş yaşamadım ama baya bir çekiştirme var teşekkürler sevgili @Hellhound

Sent from my iPhone using Tapatalk
e mail adresim tipsol@me.com
Bolzano gibi KAI de değişik bir jilet @tipsol. Belki de kaplamasındandır... Velhasıl tıraşı çok da keyifli değil ancak güvenli denebilir.
gurmekokular
Dünyanın en iyi berber makası Kasho´yu üreten firma. Benim için bir numara. Sıralamam,
1- Kai
2- Timor
3- Feather
4- Gilette ( Goal hariç)
5- Wilkinson
Bu jileti yeni temin ettim ve az önce ilk tıraşımı oldum. Sakalım 3 günlüktü ve tıraş öncesi yüzümü epey yıkadım, çünkü ilaç sürmüştüm iyice çıkmasını istedim.

Bu jilet benim çok az tahriş yaşadığım jiletlerden birisi oldu, ayrıca çok konforlu. Ancak malesef üst düzey keskinlikte değil, ama yinede keskin jiletler sınıfına girer. Merkur Futur ile 3 perde 2,5 ayarda tıraş oldum, baktım olmuyor 5. ayara getirip 4. perdeyi yaptım, artık o şekilde verim alabildim. Bir sonraki tıraşımda daha yüksek ayarlarda başlayıp öyle tıraş olacağım, muhtemelen daha iyi performans gösterecektir.

İlginçtir, ben sakal çekiştirme problemi yaşamadım. Akşam tıraşı olduğu için malum vakit bol, yüzümü iyi hazırlama fırsatım oldu, belki ondandır. Yoksa ben de birçok jiletin sakal çekiştirmelerinden yakınan birisiyim.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Merhabalar,

Bu bıçağı Mühle R41'e tam oturtamıyorum, başlıkların arasına koyup çubuğu sıkınca bıçak yeterince bükülmediğinden eğri durup, başlığın bir tarafı havada duruyor, acaba başlıklar arasında daha çok sıkıştıtıp mı vidayı sıkmalıyım ? Yoksa bıçak uyumlu değil mi ?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,694 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,020,362 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Jilet Tavsiyesi Aedan 221 156,897 25/08/2023, Saat: 10:20
Son Yorum: sohayli
  Jilet satış sitesi hak. telemcii 2 1,252 24/07/2023, Saat: 23:38
Son Yorum: telemcii
  Jilet Stoku ne kadar olmalı? erdsde 59 32,386 31/05/2023, Saat: 17:20
Son Yorum: arandur
  BAİLİ BR-176 İçin jilet önerisi. Umut islam 3 825 28/05/2023, Saat: 22:01
Son Yorum: Mecanica
  Derby extra jilet BigHillMe 366 382,762 22/01/2023, Saat: 16:49
Son Yorum: implicit
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,386 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,687 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Isana Man Classic Jilet (Rossmann Private Label) burakoner0681 58 64,637 05/08/2022, Saat: 22:45
Son Yorum: Wastelander

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: