Rapira Super Stainless
rapira+new.jpg

Bu jilet rapira' nın pembe/mavi/siyah paslanmaz versiyonu. Biliyorsunuz ülkemizde üç versiyonu var. En çok çakması bulunan bu model, mavi kutulu olan model ve mavi/beyaz/kırmızı olanı. Benim önerdiğim iyi performanslı olan mavi/beyaz/kırmızı kutulu olanı.

Bugün en son birkaç sene önce kullanmış olduğum için pembe versiyonunu bir kez daha görmek istedim. O zamanlar jiletli ustura ile kullanıyordum ve verimi çok kötüydü. Kör gibi, kalas gibi gelirdi. Bugün yine görüyorum ki evet bu versiyonla benim önerdiğimin alakası yok. Bu versiyonda bir alt sınıfta, kör denilecek kadar az keksinlikte bir jilet. Astra yeşil ayarında. Ama şu da var kullandığım Ej 89 ile gayet iyi bir uyum sağladı. 89 genelde yumuşak bir alet olduğundan, keskin olmayan jiletlerle iyi tıraş vermez. Fakat rapira ile hiç de fena değil. Evet diğer jiletlere göre daha fazla uğraşıyorsunuz sakalları temizlemek için, ama jilet pek keskin olmadığı için son derece yumuşakbaşlı bir kesimi var. Yani tahriş etmiyor. Ayrıca kendinizi kesmeniz son derece zor. 3 perde de sonuç kabul edilebilir seviyeden biraz daha iyi diyeyim. Ama unutmayın benim sakalım yoğun. Eğer sakalınız çok yoğun değilse, jiletle tıraşa yeni başlıyorsanız, cildiniz cabuk tahriş oluyorsa bir şans verin derim, belki iyi gelir. O kadar da rezil bir jilet değil dorko gibi. Fakat genel arenada çok zayıf kalıyor. O yüzden tavsiye edilesi değil.

Foto eskiuye3315 komşumuzun blogundan çalıntıdır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Bu jileti bir deneyeceğim.. 10 tanesini 90 kuruşa satıyorlar. Bayağı ekonomik bir jilet.
Şunu söyleyeyim resmen sakalımı geveledi de geveledi... Gevelediği içinde bastırmak zorunda kaldım yüzüm kan içinde kaldı. Bence berbat ve kör bir jilet. Hatta tıraşın yarısında jilet değiştirip Derby'ye geçmek zorunda kaldım. Ben kendimce Derby ve bunu kıyaslarsam Derby 10 kat keskin derim. Permasharp 20 kat keskin bundan.
hocam acaba sahtesi mi denk geldi ki size?
gerçekleri genelde iyi oluyor. ama tabii ki bana da sorarsanız derby derim, permasharp derim.
Saygılar
(05/11/2011, Saat: 20:03)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şunu söyleyeyim resmen sakalımı geveledi de geveledi... Gevelediği içinde bastırmak zorunda kaldım yüzüm kan içinde kaldı. Bence berbat ve kör bir jilet. Hatta tıraşın yarısında jilet değiştirip Derby'ye geçmek zorunda kaldım. Ben kendimce Derby ve bunu kıyaslarsam Derby 10 kat keskin derim. Permasharp 20 kat keskin bundan.
(05/11/2011, Saat: 20:14)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam acaba sahtesi mi denk geldi ki size?
gerçekleri genelde iyi oluyor. ama tabii ki bana da sorarsanız derby derim, permasharp derim.
Saygılar
(05/11/2011, Saat: 20:03)Nihil79 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şunu söyleyeyim resmen sakalımı geveledi de geveledi... Gevelediği içinde bastırmak zorunda kaldım yüzüm kan içinde kaldı. Bence berbat ve kör bir jilet. Hatta tıraşın yarısında jilet değiştirip Derby'ye geçmek zorunda kaldım. Ben kendimce Derby ve bunu kıyaslarsam Derby 10 kat keskin derim. Permasharp 20 kat keskin bundan.

Belkide bana çakması denk geldi ama hayatımda kullandıgım en rezil jiletti. PermaSharp konusunda o jileti de malesef beğenmedim. Çok keskin olduğundan sanırım beni çok daha kolay tahriş ediyor. Sırf suratım değil kolumdaki bacağmdaki cilt bile hassas ve ufak şeylerde kızarmaya yatkın . Derby bana iyi geldi gerçekten. Yani benim için ne çok keskin nede fazla tahriş ediyor. 2 tıraştan sonra köreliyor ama.
hocam o zaman şanslısın. toptancıda 6.5 lira filan 100 tane derby.
derby i beğendiysen problem yok. ben de beğeniyorum
Saygılar
(05/11/2011, Saat: 21:44)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam o zaman şanslısın. toptancıda 6.5 lira filan 100 tane derby.
derby i beğendiysen problem yok. ben de beğeniyorum
Saygılar

Yeni bir kutu daha rapira aldım. Aynısından bu jiletle tıraş oldum sonuç çok güzel. Demek ki geçen sefer bana sahtesi denk gelmiş. Gayet güzel tıraş ediyor De89 ile.
Bilgi amacı ile fiyat belirtmek istiyorum. 100lük kutusunu 6.5 ile 7 tl civarında bulup satın alabilirsiniz.
Kizgin kizgin hortlatayim. 250 tane jilet varken ne diye kullanilir ki bu usturada. Sad Bile bile lades oldum ya...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Al Shabab Stainless sfenks 7 2,798 30/01/2024, Saat: 00:35
Son Yorum: TMRT
  Shark Super Stainless Jilet msakalli 45 34,284 03/10/2023, Saat: 23:51
Son Yorum: alfredantionee
  Perma Sharp Süper Jilet papazerigi 1,011 1,013,646 14/09/2023, Saat: 18:00
Son Yorum: Mecanica
  Dorco Super Sharp Naci Erdem 16 7,528 13/05/2023, Saat: 00:04
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,858 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,486 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Gilette 7 O' clock Super Platinium ohtararan 32 40,776 23/04/2023, Saat: 21:20
Son Yorum: Mecanica
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 268,845 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,399 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 538,744 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: