Rapira Platinum Lux
keskinlik konfor dengesi çok güzel jiletin. 42 c ile tahrişsiz tıraş etti.
https://beyfendi.org
37C ile kullandım. İşin açıkçası denildiği gibi keskin ama bir türlü gitmiyor. Konforu ise beni pek tatmin etmedi. 4 perde tıraş olmama rağmen bir türlü beklentilerime cevap vermedi. Benim için olmasa da olur.
ben de geçenlerde kullandım. daha iyi olmasını beklerdim.üçüncü ya da dördüncü tıraştan sonra jilet lekelenme yaptı pasmıydı bilmiyorum. teflon kaplı jiletleri tavsiye ederim
ne mutlu türküm diyene !
38C ile kullandım. Kör jilet konforlu olabilir fakat keskinlik sıfır

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
6 günlük sakalımı az önce DE89 ve bu jileti kullanarak kestim. Eğer 4 günden fazla süredir tıraş olmadıysam, hangi jileti kullanırsam kullanayım Edwin Jagger ile çekiştirme yapıyor. Bu jilette de öyle oldu. Ben de, tıraştan bir zevk alamadım bari düzgün bir sonuç çıksın diyerek, kimi yerlerden sabunsuz ve çok fazla geçtim. Fakat buna rağmen tıraştan sonra tahriş yaşamadım ve hatta tıraş losyonu kullandığımda çoğu tıraş sonrasına nazaran daha az yanma oldu. Bu yüzden bu jileti yine aynı aleti kullanarak 1-2 günlük sakalda tekrar deneyeceğim.
1 günlük sakalda da çok başarılı buldum. Rapira Swedish Super Steel'i daha önce denemiş ve beğenmemiştim. Ama beğenmediğimiz jiletlere arada bir şans vermek gerekiyor galiba. Onu da tekrar deneyeceğim.
3 günlük sakalımda kullandım. Jilet keskinliği orta, konfor ise ortalamanın altı diyorum. İki perde traş oldum ve sonra da kuru olarak bazı yerlerden tekrar geçtim yine de temiz bir traş  olmadı. Özellikle çene altında bir çok kıl bıraktı. Rapira jiletlerinden Gillette markasına yakın kalitede bir traş bekliyordum. Ama beni hayal kırıklığına uğrattı diyebilirim. Şimdiye kadar kullandığım ve kötü bulduğum jiletlerden bir tanesi çıktı. Yine de bir şans daha vereceğim.
Makina: Yaqi Eden Ramc1905 (orta agresif)
Sabun: Füme
3 günlüm sakalımda önce rocca daha sonra da game changer 0.84 ile denedim. ikisinde de çok kötü bir tıras deneyimi yasadım. takılma ve sakalı çekme durumu ile direkt "kör" diyebilecegim konforsuz ve verimsiz bir jilet izlenimi aldım.
Mild alet ile kullandim. Keskin degil ama konforlu diyebilirim. Agresif aletle daha iyi sonuc alinabilir. Bende biraz hayal kirikligi yaratti.rapira swedish bundan daha iyi.
DE aletlerde iyi sonuç alınamayan jiletlere usturada şans vermeyi öneren bir yazı vardı forumda ama yazanı ya da konuyu hatırlamıyorum. Bulabilirsem ayrıca teşekkür edeceğim. Ben bu arkadaşı Parker 111B'de (görece agresif), Yuma, Fuji gibi birkaç farklı alt segment agresif alette, Wilkinson Sword Classic'te (epey mild bir alet) ve Qshave manyetik kafalı ayarlanabilir tıraş aletinde (mild'dan agresif denebilecek seviyenin alt sınırına uzanan bir yelpazesi var) kullandım ve sonunda "bir daha hayatta eve sokmam" dedim. Bugün Ali Bıyıklı'yla bir şansımı deneyesim tuttu. Bu arada belirteyim; yaklaşık bir yıldır geleneksel tıraşla uğraşıyorum ve 2-3 günde bir tıraş oluyorum. Bu tıraşların da sanıyorum 5-6 seferinden birini usturayla oluyorum. Dolayısıyla el alışkanlığım henüz çok yetersiz olduğu gibi çok da yeteneksizim. Fakat garip bir şekilde DE aletlerde olmadığı kadar tahrişsiz, sıkıntısız bir tıraş çıkardı. Ne kızarıklık, ne yanma, ne kanama. Bahsedildiği kadar kör, keskinlikten uzak bir jilet gerçekten. Fakat özellikle ustura konusunda benim bulunduğum seviyedekiler için büyük bir avantajı var: dalmaya hiç meyili yok. Sanırım keskin olmayışının getirdiği bir güzellik olarak kabul etmek lazım bunu. Ne kadar hatalı hareket yaparsanız yapın "sen takıl abi, ben dalmam" diyor. Biraz daha elime koluma hakim olacak noktaya gelene kadar usturada kullanmaya devam edeceğim gibi görünüyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 689,096 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Gillette platinum esevetnov 88 61,530 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 188,079 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,170 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,706 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  RAPIRA SUPER STAINLESS (pembe/mavi/siyah) RUSYA eggman 261 272,071 10/11/2022, Saat: 17:41
Son Yorum: Johny White
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,547 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,891 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,730 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 9,100 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: