Astra Superior Platinum (Yeşil)
Bugün tesadüfen bulduğum bir toptancıda rastladım, 1 tl olduğunu öğrenince de 2 kutu aldım bir ara denerim diye.
Bizde başlığı yokmuş açayım dedim. 100 adedi için de 13,50 fiyat aldım. Yurt dışında oldukça sevilen bir jilet olduğunu ve ülkemizde de kolayca bulunabildiğini öğrendim. Jilet hakkında bilgisi olanlar tecrübelerini bu başlık altında aktarırlarsa başta ben olmak üzere birçok arkadaşa yardımcı olacağı düşüncesindeyim.

astrau.jpg

Distribütörü:
http://www.marmaraltd.com/astra-zorrik-t...etleri.htm

Lordun Bloğundan :

ASTRA SUPERIOR PLATINUM RUSYA - 5,3

Petersburg Products International tarafından üretilen bir başka jilet. Dünyadaki en popüler jiletlerden bir tanesidir. Çoğu yabancının favorilerindendir. Platin kaplıdır. Ülkemizde kolaylıkla bulunur, astra yeşil olarak bilinir ve astra maviye göre biraz daha pahalıdır. Güncel üretimler 1 karton kutuda 5 adet jilet şeklinde satılır. Astra platinum nispeten konforlu bir jilet olmakla beraber, pek keskin değildir ve yoğun sakallı kişilerde iyi sonuç vermez. Hafif sakallı kişilerde rahat bir tıraş sunar. Ortalama bir jilettir.

Bu B&B Review başlığı:
http://badgerandblade.com/vb/showthread....r-Platinum

Bu da Theshaveden başlığı:
http://theshaveden.com/forums/threads/as...inum.8019/

NOT : Perma Sharp yapışkanının beteri bunda mevcut, ilk açtığım jiletin bir tarafındaki yapışkan kesici ağıza kadar taşmış durumda.

NOT2: Kutusunun üzerinde Çift Traflı Jilet yazısını görünce çakma mı diye şüphelendim ama distribütör firması marmaraltd nin sitesinde de aynı yazıyı görünce rahatladım Big GrinBig GrinBig Grin

4 ay sonra gelen edit:

Şu anda en sevdiğim jilet oldu. Mükemmel anlaşıyoruz. Perma kadar keskin değil ama cildi perma kadar yormuyor. Fiyatı sebebiyle kullan at olarak her tıraşa yeni jiletle başlamak açısından mükemmel jilet(atmıyorum biriktiriyorum). Ben 12 liraya 100lü almıştım ama 9 lira civarına bulunabilmekte. Forumumuzda da oldukça sevilen bir jilettir.
Bende yabancı forumlarda popülaritesini farkettim.Herseferinde kaldı oysa kaç kere karşıam çıkmıştı.Rapira'da aylarca kaçtıktan sonra alınca harikalar yaratmıştı.Bunuda bir alayım Smile

Gerçi şimdi Permasharp'a kaymaya başladım sanki ufaktan hatta 7oclocklara tekrar bakacağım Smile

Neyse konu sapmasın,aklıam geldiği iyi oldu ilk fırsatta görünce alayım Smile
bende rapiradan daha iyi sonuç verdi.
http://trasklavuzu.blogspot.com/
rapira kullanmadım ancak bu jilet keskinlik ve konforu birarada sunuyor, yüzde bıraktığı his te cabası. şu anda favori jiletim. herkes denesin isterim.
selamlar.
rapira mavi faciasından sonra yeşile cesaret edemedim.
(19/02/2012, Saat: 13:14)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: rapira mavi faciasından sonra yeşile cesaret edemedim.

ASTRA demek istedin heralde papazımSmile
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Bu jilet beni tam anlamıyla kroke durumda bıraktı diyebilirim. Daha önce bir konuda yazdığımı hatırlıyorum yeşil astrayı ama hangisi onu hatırlayamadım. Tekrar fikirlerimi söyleyeyim, ilk denedim beğenmedim ve bana göre değil dedim. İkinci denemem de ise gayet güzel buldum hatta kullan at yapabileceğim bir jilet diye düşündüm. Sonraki denememde hemde tıraş öncesi duş almama rağmen keskinlik yeterli gelmemişti ve tıraşım eziyet olmuştu. Şimdi ne diyeyim bilemiyorum, ya da şöyle diyebilirim, sakalı çok sert olmayanları tatmin eden konforlu bir jilet olabilir kanaatindeyim. Ben son bir kez yeni gelen-gelecek sabunlarımla deneyeceğim, TOBS olabilir mesela...
hay bin yaşa
bana çok oluyor bu yav. evet astra Smile
(19/02/2012, Saat: 22:02)zorba58 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: ASTRA demek istedin heralde papazımSmile
bence her gün tıraş olanlar için iyi.
ej89+astra yapıyorum ben eğer 1 günlükse sakal durumu.
Permasharp en iyisi. 14 günlük sakalımı DE 89 ile tıraş ettim. Sıfır bir perma taktım, makine 2 kez doldu... Ama banamısın demiyor. Sadece 2 kez vidasını açıp jileti çıkarıp içini bolaşttım. Sakalım saç gibi olmustu resmen 2 perdede pırıl pırıl yaptı. Hayatımda hiç 14 gün tıraş olmamazlık yapmamıstım bu arada Smile Derby daha ilk sürdügümde (Oda sıfırdı) yolmaya başladı... Perma'dan üstün jilet yok bence.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Gillette platinum esevetnov 88 60,434 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Bic Chrome Platinum alpbb74 190 185,757 31/05/2023, Saat: 12:56
Son Yorum: layken
  Astra Superior Stainless (Mavi) FloydianDM 263 255,395 30/04/2023, Saat: 14:50
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Gillette 7 O'Clock Super Stainless Double Edge (Yeşil Paket) koolandgang 50 43,347 24/04/2023, Saat: 15:43
Son Yorum: BAYsubjeckt
  Treet Platinum Wilkinson 90 104,945 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 28,960 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,351 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 535,993 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,632 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 8,762 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: