Bic Chrome Platinum
16 yaşindasin ustura için acelen ne be çocuk? Tıraş olayına sen sondan başlamışsın ustura genelde son duraktır. önce taraklı saç sakal makineleri, kullan at bıçaklar,kartuşlu tıraş bıçakları,
Yaprak jilet takılan DE aletler kullan ustalaş sonra usturanin zevkine varirsin aksi takdirde o aleti bir daha eline almayacak kadar uzaklara firlatirsın..

( not:bir önceki mesajın silinmesi sebebiyle hükümsüz kalmıştır, silinebilir)
(21/04/2014, Saat: 23:12)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Gümrük uygulamaları nedeniyle persona lab blue ya alternatif yurtiçi jilet arayışındaydım.

Yeşil astra kaşındırıyor, permasharp taklitleri ortada dolaşıyor, mavi astra bulamıyorum derken metroda şans eseri rastladım bic jilete.

Kullan at yapıyorum, Üç defa tıraş oldum peşpeşe. İzlenimlerim, platinium olmasına rağmen yeşil astra gibi kaşındırmadı, keskinlik biraz zayıf geldi, çene bölgesinde her yönden birkaç pass yapmama rağmen sakal kalıyor, zorlayınca da yüzeysel kılcal kanamalar oluyor. Onun dışında iyi, ambalaj da güzel, yapıştırıcı atığı yok denecek kadar az jilet üstünde. Acelem olmadığı günler bunu kullanacağım. Mavi astra aramaya devam...
Hocam bu platinium jiletin kaşındırma olayı nedir zahmet olmazsa biraz açabilir misiniz?Saygılar.
Hocam yeşil astra birçok arkadaşta kaşıntı yapıyor forumda okumuşsunuzdur. Bende de tıraş sonrası gün içinde elim devamlı yüzümde tatlı tatlı bir kaşıntı hali Smile platinium kaplama olması sebebiyle olduğu yönünde genel kanı hakim.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
(07/05/2014, Saat: 20:09)crionics Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam yeşil astra birçok arkadaşta kaşıntı yapıyor forumda okumuşsunuzdur. Bende de tıraş sonrası gün içinde elim devamlı yüzümde tatlı tatlı bir kaşıntı hali Smile platinium kaplama olması sebebiyle olduğu yönünde genel kanı hakim.

Peki neden platin kaplarlar teknik olarak katkısı ne olabilirki jilete?
Bilemiyorum; kayganlık artırıcı konfor ile alakalı birşey olabilir, paslanmayı geciktirici birşey olabilir, dayanıklılık artırıcı olabilir.
https://www.facebook.com/KariaBrushWorks
Platin kaplamadan ziyade, ağız açısıyla alakalı olabilir. Astra SP çok kaşıntı yapsa da, örneğin Personna Platinum Chrome'da böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Bence sorun jiletin ağzı, kesim açısı ve sakalın, cildin yapısı.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(08/05/2014, Saat: 01:42)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Platin kaplamadan ziyade, ağız açısıyla alakalı olabilir. Astra SP çok kaşıntı yapsa da, örneğin Personna Platinum Chrome'da böyle bir sorun ile karşılaşmadım. Bence sorun jiletin ağzı, kesim açısı ve sakalın, cildin yapısı.

GT-I9100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bende o'nun için sordum aslında ben mesela Gillette Platinum diye bir jilet kullanıyorum,çok keskin bir jilet fakat kaşıntı falan yaşamadım henüz.
Dediğiniz gibi platin kaplı olmasıyla değilde kesim açısıyla alakalı teknik bir hadise olabilir.
(26/07/2013, Saat: 18:49)mornetto Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aldığım 100 lük Bic fiyatı 10 TL. Sahtemi değil mi en iyi tıraştan sonra anlaşılırdı elbet.

Sabahki tıraşımı bic jiletle oldum. orjinal perma sharpa olağanüstü benzettim. Çok daha az keskinlik farkı dışında aynı permadaki agresiflik, konfor zayıflığı. kesinlikle yumuşak bir jilet değil.

R41, slant ve futur benzeri agresif bir makine ile kesik, çizik ve kanamaları öngörmek gerek. daha mild bir aletle ve koruyuculuğu yüksek sabun yahut kremle çok daha iyi anlaşır. Günlük tıraşa uygun. Perde sayısı arttıkça sorun çıkaracaktır. Saygılarla..

Bu yoruma birebir katılıyorum.Bugun MWF sabun ve Ej89 ile 2 perde+ufak rötuşlarla çok iyi iş çıkardı.Ancak R41 ile daha evvel denememde çok tahriş yasamıştım.Sanki jiletin ucunda ufak çapaklar varmış gibi suratımı çizmişti.
(12/05/2014, Saat: 00:17)artofdragon Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu yoruma birebir katılıyorum.Bugun MWF sabun ve Ej89 ile 2 perde+ufak rötuşlarla çok iyi iş çıkardı.Ancak R41 ile daha evvel denememde çok tahriş yasamıştım.Sanki jiletin ucunda ufak çapaklar varmış gibi suratımı çizmişti.

Hocam bu BIC jiletleri kiyaslasaniz killandiginiz jiletlerle benzer ve ya farkli yonleri nedir? Kullanmayi istiyorum ama 100 lük almaya cekiniyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(12/05/2014, Saat: 01:14)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam bu BIC jiletleri kiyaslasaniz killandiginiz jiletlerle benzer ve ya farkli yonleri nedir? Kullanmayi istiyorum ama 100 lük almaya cekiniyorum.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Treet platinum 100 adedi 10 tl ve konforu bic den daha iyi.Ama bic daha keskin.
Polsilver süper ırıdıum pahalı ancak neredeyse 5 defa aynı kalitede tıraş veriyor.
Feather çok keskin.2 traştan sonra pek randıman vermiyor.
Shark stainless steel ilk traşı gayet güzel.Çok uygun fiyatlı.Tek sefer kullan at için gayet uygun.
Bence 100 luk almayın.Alın bir sample pack.Deneyin ona göre kendiniz karar verin.Bu jilet olayı subjektif bir olay.Kimine göre süper olan diğerine göre kötü olabiliyor.
Bir kutu alıp deneyin bence her jiletten.Ona göre toplu alım yaparsınız.Wink

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Astra Superior Platinum (Yeşil) pars 665 689,075 21/04/2024, Saat: 22:28
Son Yorum: Alkali
  Gillette platinum esevetnov 88 61,526 03/10/2023, Saat: 23:45
Son Yorum: alfredantionee
  Treet Platinum Wilkinson 90 106,160 15/04/2023, Saat: 00:27
Son Yorum: sfiber
  VERTICE Euromax Platinum Jilet BuraKaya55 54 29,704 01/01/2023, Saat: 10:44
Son Yorum: saitfirat
  The Gentleman Super Platinum / Made in India dramahlas 10 4,547 30/10/2022, Saat: 20:51
Son Yorum: cavenaut
  Feather New Hi-Stainless Platinum Coated Blade ilkerxxx 560 544,863 29/08/2022, Saat: 16:44
Son Yorum: Lord Sparhawk
  Abat Platinum Jilet TA1OZH 4 3,729 29/08/2022, Saat: 12:11
Son Yorum: abdussamedy
  Asco Platinum sfenks 16 9,097 05/06/2022, Saat: 12:20
Son Yorum: greenbottleblu
  Personna Platinum Chrome totan35 69 70,207 02/11/2021, Saat: 23:46
Son Yorum: taka
  Rapira Platinum Lux Lord Sparhawk 50 39,277 28/09/2021, Saat: 13:08
Son Yorum: Murathan Kurt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: