Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ?
Arkadaşlar BB'de gördüm paylaşayım dedim.Zaten çoğumuz öyle yada böyle buna benzer bir yöntem kullanıyoruz.Ancak yeni arkadaşlarada fikir vermesi açısından yararlı olacaktır diye düşünüyorum.

1. Köpürtme için kullanacağımız tası sıcak suda tutuyoruz.

2. Fırçamızı en azından birkaç dakika bu tasın içine koyuyoruz bu sırada duş alınabilir.

3. Sabunun üzerine bir çay kaşığı su koyarak üzerinde bekletin birkaç dakika.

4. Fırçayı tastan çıkarıp iyie sıkın ve birkaç kerede sallayın.

5. Sabunun üzerine koyduğunu bir maiktar suyu biraz önce içi su dolu olan tasa boşaltın.

6. Fırçayı hafif ve orta kuvvetle dairesel hareketler yüklemeye başlayın. Fırçanın kenarları dahil her yerini kullanmaya çalışın. Kıvamlı bir tabaka elde edene kadar devam edin.Baloncuk varsa fazla su var demektir köpükte.Fırçayı sabunun üzerinden geçirdiğinizde gözle görülür bir değişiklik olana kadar yükleyin. Fırça yüklendikçe sabunu çekiyor gibi hissedeceksiniz bu olana kadar devam edin.Sabunu yüklemek fırça kalitenize göre 15 saniyeyle 1 dakika arasında değişecektir.

7. Fırçaya bakın,eğer kıllar birleşiyorsa yükleme tama.

8. Bu aşamada yüzde köpürtmeyi seçebilirsiniz ya da biraz önceki tasta köpürtebilirsiniz.

9. Gerektiği zaman birkaç damla su ekleyin.

displayimage.php?imageid=7544
displayimage.php?imageid=7545
displayimage.php?imageid=7546
displayimage.php?imageid=7547
displayimage.php?imageid=7548
displayimage.php?imageid=7549
displayimage.php?imageid=7550
displayimage.php?imageid=7551
displayimage.php?imageid=7552
displayimage.php?imageid=7553
displayimage.php?imageid=7555&original=1

http://badgerandblade.com/vb/showthread....p-Tutorial
Ya yüzde köpürtenler?Smile
Hiç bir şey ummuyorum,
hiç bir şeyden korkmuyorum,
özgürüm..
Zorba
Madde 8'e kadar aynı aşamalar Big Grin
teşekkürler, faydalı paylaşım..
Ben sabun bastığım kapta köpürtüyorum. Mesela arko plastik kapta cella cam kapta basılı hangisi ile tıraş olacaksam fırçama ve yüzüme gereken ön hazırlığı yaptıktan sonra fırçayı sabunun kendi üstünde köpürtmeye başlıyorum ortalama 15 saniye bu işlemi yaptıktan sonra yüzümde köpürtmeye devam ediyorum harika oluyor. Sabunu başka bir kapta köpürtünce istediğim verimi alamıyorum. Sabun heba oluyor sanki kaydırıcılığıda gidiyor.

Fırçayı sabunun üstünde köpürtünce sabun çabuk biter ekonomik olmaz gibi geliyor insana ama hiçte öyle olmuyor. Aksine diğer türlü köpürtünce daha çok sabun ziyan oluyor. İdeal köpüğü yaklamak için habire sabun ekliyorum. Yani köpüğün bol olması dolgun olması bir şey ifade etmiyor kaydırıcı özelliğinin de olması gerekiyor. Ayrı bir kapta dolgun kocaman bir köpük yapabilirsiniz ama içi boş fason köpük olabilir. Jilet gerektiği gibi kaymaz yüzünüzde ve yüzünüzü de yeterince nemlendirmez.

Köpüğünüz bol, jiletiniz keskin olsun.
Tıraş ekipmanlarımı aşağıdaki linkten görebilirsiniz.
http://geltir.com/thread-402.html
katiliyorum. bu sekilde tam gerektigi kivamda ve gerektigi kadar sabun tukeniyor.
Vallahi sözkonusu arko filan olunca pek takılmıyorum sabunun ne kadar tükendiğine Smile
Aslında ben de önceden yüzümden köpürtüyordum ama sonradan farkettim ki ne kadar yumuşak fırça kullanırsam kullanayım yüzüm tahriş oluyor yüzde köpürtünce.. ayrıca krem karıştırma olayını da sevdim.. bu yüzden tasta köpürtüyorum.
cildince tahriş yaşayanlara sıcak suyu bırakmalarını (yaz kış farketmez) ve yüzde sabun köpürtmeyi azaltmalarını öneriyorum.
Saygılarımla
(18/03/2012, Saat: 17:23)papazerigi Adlı Kullanıcıdan Alıntı: *********************************
Aslında ben de önceden yüzümden köpürtüyordum ama sonradan farkettim ki ne kadar yumuşak fırça kullanırsam kullanayım yüzüm tahriş oluyor yüzde köpürtünce.***************************
----------------------------------------------------------------------
Aynen katılıyorum.Tasta köpüğün oluşmasını görmek de ayrı bir keyif ayrıca..
Soğuk su olayını hiç denemedim,ama tıraşın keyfini bir miktar azaltır diye düşünüyorum;belki havalar
ısınınca denenebilir..İlk perdeden sonra tekrar soğuk suyla ıslatmak bana soğuk Sad geldi..

ben tamaen soğuk su ile oluyorum tıraşı.. sadece en sonda yüzümdeki görünmeyen sabun artıkları gitsin diye ılık su kullanıyorum, sonra hemen yine soğuksu. memnunum. cildimdeki tahriş tasta köpürtme ve soğuk su ile %70- %80 azaldı diyebilirim. sadece boyun bölgemde tahriş oluyor. onun da çaresini henüz bulamadım. Confused
Saygılar
(18/03/2012, Saat: 18:21)teks55 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Aynen katılıyorum.Tasta köpüğün oluşmasını görmek de ayrı bir keyif ayrıca..
Soğuk su olayını hiç denemedim,ama tıraşın keyfini bir miktar azaltır diye düşünüyorum;belki havalar
ısınınca denenebilir..İlk perdeden sonra tekrar soğuk suyla ıslatmak bana soğuk Sad geldi..
az once gunun tirasinda perde aralarinda ben de soguk su uyguladim.
bbbrrrrrrrr cok konforsuz.
sadece bir artisi var: firca sicacik degince yuze, insan sicak suyun kiymetini anliyor:d

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 865 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,774 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,399 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,395 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,079 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,061 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,750 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,728 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  ustura tıraşı ve görerek tıraş yunusso 13 8,175 17/12/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: