Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği
Öncelikle bu forumu keşfettiğimden beridir bana yardımcı olan üstadlarıma çok teşekkür ederim. İzmir'de sokak arasındaki bir seyyar satıcıda tıraş fırçası görerek hemen alıp denemek istedim. Bir adet markası belirsiz tıraş fırçası, Yuma tıraş aleti, Derby Extra ve Derby Premium jilet, Arko tıraş sabunu ve Omega tıraş tası satın aldım. Aslında deneme yapmak adına aldığım setten çok memnun kaldım. Tıraş olmayı normalde de seven birisi olarak geleneksel tıraş kadar keyifli başka bir şey yok.
Öncelikle tıraştan önce yüzümü sıcak su ve yüz temizleme jeli ile yıkadım. İki tur jel ve sıcak su ile yıkadığım yüzüme tıraş sabununu uyguladım. Özellikle tıraş sabununu fırça ile uygulamak çok keyifliydi. Yüzümle beraber tüm sinirlerim gevşedi diyebilirim. Ardından Derby Extra taktığım Yuma tıraş aleti ile 2 tur çıkış yönünde tıraş olduktan sonra boyun altını bir de tersi yönünde aldım. Sabunun köpüğü 3 tur tıraş olmaya yetti. Sadece boyun kısmında ufak tahrişler oldu fakat onlar da hoş görülebilir. Mükemmel keyifli tıraşın ardından yüzüme Farmasi marka After Shave krem sürdüm. 30 dakika sonra da Arko Men tıraş kolonyası sürerek dışarı çıktım. Daha önce de dediğim gibi bugüne kadar olduğum tıraşlar işkence olabilirken geleneksel tıraş çok keyif verici ve yumuşaktı. Şimdi ise Rimei marka tıraş aleti, Lider tıraş fırçası ve farklı farklı birkaç markadan jilet sipariş ettim. Oldukça ekonomik bir yöntem olduğunu farkettim. Şu an bir an önce pazartesi gelse de okul için tıraş olsam diye bekliyorum. Hepinize bol köpüklü tıraşlar üstadlarım.
Tıraş bağımlısı bir genç
Geltir destegi ile, tıras konusunda zevk almaya basladıysan, amacımıza ulasmısızdır.
Aramıza hosgeldin. Forumumuzda hos sohbetlerin, zevkli tırasların olsun dostum.
Foruma hoş geldiniz. Keyifli tıraşlarınız olsun.
Hoş geldiniz, keyifli tıraşlar dilerim.
Teşekkür ederim. Artık insanları bu foruma ve bu tıraş usülüne davet eden bir kardeşinizim.
Tıraş bağımlısı bir genç
bir gün bir arkadaşım, laf arasında nasıl traş olduğunu anlatırken eskaza benim yanlış anlamam sonucunda gerçekleştirmiş olduğum olay.

şöyle ki, arkadaş kullan atla traş olduğunu ifade etmiş fakat ben onu ustura ile traş oluyor şeklinde zihnime kodlamışım -her nedense-.  sonraki günlerde  neredeyse  her gün traş olmam gereken bir yerde çalışmaya başladım. bir süre kullan at kullandım.

neyse az gitti uz gitti. günün birinde kafam attı, gittim girdim her şey 1 TL'ciye - ilginç olan her şey 1 TL değildir oralarda-. bir adet 5'li perma sharp aldım. yanına da sedef ustura. bir tane markasız tas ve fırça.

gittim eve. açtım youtube'yi. usturaya nasıl  jilet takılacağını ince ince anlatan.

her neyse onu da hallettim. geçtim aynanın karşısına. başladım traşa. traş  5-6 dakika sürdü ancak bittiğinde sonuç kusursuz değildi. sevindiğim şey, birkaç çizikle ilk  traşı bitebilmiş olmamdı. bu da geleneksel traş hevesimi arttırdı. 3-5 ay ustura ile traş oladururken bir de üç parça yumayı demek istedim. onla daha rahat ve zevkli traş olduğumu görünce iki parça - üç parça - kelebek versiyonu olan traş makineleriyle devam ettim.   Tıraş aleti  Fırça  Jilet  Aftershave
ingiltere krali, rahmetli başkan kennedy, taçsız kral pele, backenbauer, kaleci mayer, nadia komanaçi, brigitte bardot ve fenerbahçeli cemil

gibicibicis  / traş bıçağı ve kremleri  
@esatakgul, foruma hoş geldiniz, hayırlı ve uğurlu olsun genç komşum. Bu arada Omega tıraş tasını merak ettim. Bir resim paylaşabilir misiniz?
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 873 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,776 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,403 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,435 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ? eggman 135 137,022 26/02/2021, Saat: 20:53
Son Yorum: Mustafa40
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,257 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,073 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Aceminin El Kitabı ihtilaf 44 84,220 14/05/2020, Saat: 20:30
Son Yorum: a.mustafa
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,758 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,732 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: