Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi
Üstadım,konu sabitlenmiştir Smile

(06/07/2013, Saat: 21:43)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Peki Big Grin

(06/07/2013, Saat: 21:25)ihtilaf Adlı Kullanıcıdan Alıntı: DE aletler ile tıraş olamayan iki kişi biliyorum Blush

Mancho : DE tekniği zayıf olduğu için
King C. Gillette : Kartuşu icat ettiği için

(06/07/2013, Saat: 21:14)mancho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geçmiş olsun sevgili arkadaşım.
DE kullananların er ya da geç ihtiyacı olacak faydalı bir konu olmuş bu Wink Sabitlenmesini öneriyorum.Angel
Teşekkürler sevgili Modum İhtilaf Smile
“Kesin bilgi ancak çok az bildiğimiz zaman mümkündür. Bilgi miktarımız arttığında şüphemiz de artar.”
Goethe
(06/07/2013, Saat: 19:56)McOrco Adlı Kullanıcıdan Alıntı: geçmiş olsun
öncelikle bilmenizi isteriz sizin sucunuz degil

inanılmaz kotu kalitede üretilmiş
görsel aksesuar olarak kullanım dışında birşeye yaramayacak olan
kalıtesız hınt makınelerı guvenlı degıller Sad

makınenız buydu sanırım

fiyat onemsiz 3.5 tllık rimei ile 1 tllık yuma ile guvenle tıras olabılırsınız
Turkıyedede rahatlıkla bulunur

o aletı bırdaha asla kullanmayın
ne yaparsanız yapın aynı sonucu alacaksınız

iyileşme için arkadaşların tüm önerilerine ek olarak
allantoin içeren tıraş sonrası balsamlar
iyileşmeyi oldukça hızlandırıyor

arkonun 4
fümenin 2
fonexin 3 liraya allantoin iceren tıraş sonrası ürünleri ülkemizde mevcut

fümenin tıraş sonrası balzamı
hem vazelin hem allantoin içerikli
çok hızlı iyileştirici bir ürün
bilginize

Yurt dışında inanılmaz derecede Geofatboy dahil, hint marka ürünler başta Parker ilgi görüyor. Parker 61R diye İngiliz ve Alman taklidi D89 gibi bir makine üretmişler. Yüzüm kan içinde kaldı. Neresinde anormallik diye bakıyorum gayet normal gözüküyor lanet olsun dedim sapını aldım başlığını attım çöpe. Sakın ha sakın diyorum Hint markalarından uzak durun. Bir şey almadan önce üstadlarımız size yol göstereceklerdir, sağolsunlar. Az yukarıda olduğu gibi. Hint markalarını şahsım adına yeriyor, protesto ediyorum. Sabunundan makinesine jiletinden fırçasına..
Arkadaşlar Merhaba,
Öncelikle geç yazdığım için Kusura bakmayın, malum sebeplerden ötürü Smile
Gerçekten çok değerli bilgiler ve tavsiyeler yazmışsınız, teker teker teşekkürler, başlık da daha iyi olmuş haklısınız.
Açıkçası makinanın hint malı olabileceğini hiç dusunmemıstım.
İngiliz sitesi olunca, fırça üzerinde de handmade in England yazınca..
İyi de ben bu 4lu sete 160tl para verdim, tahrıssız bir tıraş için tekrar ne kadar vermelıyım ne almalıyım?
Sitede çok fazla ürün incelemesi var ama ben geleneksel tıraşın, sürekli kullanılabilecek bir kere alınacak ve kaliteli malzeme olacak ürünlerle devam etmesini düşünürdüm, diğer türlü sonu gelmeyecek alışverişin komşularım Smile hem de yabancı sitelerden.
Bu arada tebrik ve temennılerınız için ayrıca teşekkürler arkadaşlar Wink
Ben bebanthene plus kullaniyorum,sabah aksam.ise yariyor bende.
2e19dnn.jpg
Arkadaşlar tıraş sonrası kullandığım bir ürünü sizlere tanıtmak istedim. Forumda henüz yeniyim ama bir süredir paylaşımlarınızı takip ediyorum. Benim cildim yağlı ve akneye yatkın bir cilt. Bu ürünü tıraş sonrası kullandığımda cildime çok iyi gelmekte ve rahatlatmakta. Aslında bu ürün üstünde yazılanları gördüğünüz gibi yağlı bir vücut losyonu, tıraş sonrası tahrişlerimi ve kızarıklarımı çok çabuk iyileştirmekte. Tıraş sonrası kullandığımda kolonya kadar olmasa da hafif yanma hissi vermekte bu da içeriğinde bulunan cetearly alcohol'dan kaynaklı diye düşünüyorum. Aslında ben bu ürünü lazer sonrası cildi nemlendirmesi ve kızarıkları iyileştirmesi için almıştım. Tıraş sonrası yüzüme denediğimde iyi geldiğini tesadüfen öğrendimSmile
meraba arkadaşlar benim sorunum şu karma bir cilt yapım var T bölgem yağlı yanaklarım kuru tıraş olduğum zaman sadece dudaklarımın üstünde tahriş kızarıklık ve kanama oluyor sinek kaydı tıraş oluyorum genel olarak bu bölgemdeki tahriş için ne yapmam gerekiyor şubat 2014 celbinde asker olcam ve hergün tıraştan daha kötü olucak... önerilerinizi bekliyorum
(31/10/2013, Saat: 23:48)crombacker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: meraba arkadaşlar benim sorunum şu karma bir cilt yapım var T bölgem yağlı yanaklarım kuru tıraş olduğum zaman sadece dudaklarımın üstünde tahriş kızarıklık ve kanama oluyor sinek kaydı tıraş oluyorum genel olarak bu bölgemdeki tahriş için ne yapmam gerekiyor şubat 2014 celbinde asker olcam ve hergün tıraştan daha kötü olucak... önerilerinizi bekliyorum

Tek atışla hedefi 12den vuran usta silahşörlere karşı can siparene mücadele eden ihtilaf üstad artık kara kara düşünmekte,yenilgiyi kabul etmek üzeredir...Öyle midir?Smile Neyse gelir şimdi..Smile

2njvqer.jpg
Tahriş,dudak ve bıyık bölgesi birleşim çizgisinde ''rüzgar çarpmış grip sonrası ateş sonrası kabuklanma '' gibi mi?

(01/11/2013, Saat: 22:21)inceptum Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(31/10/2013, Saat: 23:48)crombacker Adlı Kullanıcıdan Alıntı: meraba arkadaşlar benim sorunum şu karma bir cilt yapım var T bölgem yağlı yanaklarım kuru tıraş olduğum zaman sadece dudaklarımın üstünde tahriş kızarıklık ve kanama oluyor sinek kaydı tıraş oluyorum genel olarak bu bölgemdeki tahriş için ne yapmam gerekiyor şubat 2014 celbinde asker olcam ve hergün tıraştan daha kötü olucak... önerilerinizi bekliyorum

Tek atışla hedefi 12den vuran usta silahşörlere karşı can siparene mücadele eden ihtilaf üstad artık kara kara düşünmekte,yenilgiyi kabul etmek üzeredir...Öyle midir?Smile Neyse gelir şimdi..Smile

2njvqer.jpg
http://www.aysenuryazici.com/index/p=251...ilt-bakimi

Olmaz olur mu? Bakım sadece kadınlara özel bir iş değildirki!
Üstelik ömrününyaklaşık 3500 saatini tıraş olarak geçiren erkeklerin derileri kadınlardan dahaçok yıpranır, kurur! Yaralara, iltihaba yağ salgısının kazınmasına dahaaçıktırlar!
Kadın ve erkek bakımının ortaknoktası “bana bak, beni gör” üzerine kurulu beğenilir olma halidir.
Hemcinsleri arasındafark edilir olmak psikolojik olarak her devrin savaşı değil midir?
Moda, kozmetikler,giyim kuşam, marka araba, kokular, diri beden çabaları ne içindir sizce? Kadınve erkek, bakım konusunda kendini ifade ederken ayrı cümlelerle yolaçıkıyorlar:
Erkek daha dinç ve çekicigörünmek ister. Çünkü erkek yaşamda yorulur!
Kadın daha genç ve çekici olmakister. Çünkü kadın yaşarken yıpranır
Bunun için son 20yıldır kozmetik sektörü erkekler için özel ürünler hazırlıyor. Oysa nesiller, "erkeklerin bir tıraş sabunu, bir tıraş bıçağı ve bir kolonyasından başka bakımmalzemesi olmaz" sanarak büyüdü.
Şimdi erkekler için de ciltsorunlarına çözümler getiren kremler, macunlar, ampuller, losyonlar, balsamlar,bakım jelleri, peelingler ve çeşit çeşit kürler hazırlanıyor. Kullanmayabaşlarken başta tereddüt etseler de, artık onlar da gayet iyi anladılar kidünyanın her yerinde “seçiliyor” olmanın yolu, bakımlı ve diri olmaktangeçiyor.
“Erkekler bakımı pekönemsemez” görüşüne sahip olanlara önemli bir cümle ekleyelim: Anti aging amaçlımerkeze başvuran hastaların %40 ı erkek!
Neden erkeklere özel kozmetik yapılır?
Kadınlardan daha“kalın” ve “kıllı” olan erkek derisi yıpranma konusunda onları şanslı kılıyorama kozmetik “emilimi” ve içeriği açısından da farklılık yaratıyor
Erkeklerin yağ salgıbezleri daha fazla sayıda ve hormonal olarak deri daha farklı bir korumatabakası oluşturuyor.
Derilerinin daha geçyaşlanması ama kadınlardan daha derin kırışık sahibi olmaları bu yüzdendir.
Erkeklerin her güntıraş oldukları için ölü hücre tabakasını kadınlardan daha sık attıklarını vedaha sağlıklı bir cilde sahip olduklarını düşünebilirsiniz.
Ama bir de madalyonundiğer yüzünden bakın:
Tıraşla beraberkoruyucu tabaka da yok ediliyor! Her seferinde tıraş ve jiletle kazıma işlemi ciltlerinidaha hassas ve yıpratıcı dış etkenlere karşı açık hale getiriyor. Alerjigeliştirmeleri daha olası!
Ciltte, kadınlardan çok daha fazlakalın/sık kıl kökleri ve sebum salgısı olduğundan siyah nokta ve sivilcesorununa daha açık bir deri oluşturuluyor. Üstelik bu sorunlarla baş ederkensakalı da her gün kesmeye devam ediyorlar.
En sık rastlanan erkek cilt sorunları neler?
Jiletle kazınan deri ve kesilen sert kılların yarattığı hassaslaşma
Ters alınan sakalda kıl dönmeleri (Jilet/elektrikli makine seçimi)
Sivilceli/akneli/sakallı cilt
Siyah noktalar
Sertleşen, derin kırışıklar oluşan üst yüz derisi
Güneş yanıkları, lekeleri
Sakal tıraşı içinteknoloji farklı seçimler sunuyor.
Sakalların 3 bıçaklı,5 bıçaklı jiletlerle alınması “kılınızın sertliğine” göre ve cildinizin tepkivermesine göre yapacağınız bir seçimdir.
Yüzünüzün derisihassas ise “çabuk tıraş” isteseniz dahi 5 bıçaklı jiletleri tercih etmeyin.Titreşimli bıçaklar kılları mümkün olan en dip yerden cildinizi yıpratmadan kesebiliyor.
Unutmayın cilditıraşla tahrişe devam ederseniz, cildinizin savunması gitgide azalacak ve herşeye tepki verir hale gelecektir. Yaralanmalardaha geç sürede onarılacak, izler kalıcı olacaktır.
Tıraş bıçağı mı tıraş makinesi mi?
Çoğu erkek, acelesüren yaşam içinde sabahları yolda makine ile kuru kuruya tıraş oluyor. Buşekilde tıraş olarak, zamanla kıl sağlığını da kıl dönmelerini de, cilttahrişlerini de kendiniz oluşturursunuz.
Cildin suyla temasıher zaman iyidir. Sulu makine kullanabilirsiniz ama her seferinde deride kalansabun içerikli örtüyü de yine suyla durulamak, mutlaka yeni kıl çıkışındasivilce ve kıl dönmesini oluşturacak kuruluğu bir nemlendirici balsam ileönlemek şartıyla.
Tıraş bıçağınızınhijyenini sakın ihmal etmeyin.
Sinekkaydı tıraş sorun çıkarır mı?
Çıkarır. Tek seferdekılı almak, aynı bölgeyi tekrar tekrar kazımamak daha iyidir. Sinekkaydı tıraşkıl dönmelerine, kanamalara, iltihaplanmaya sebep olabilir
Özel bazı günler içinyapılırsa dahi mutlaka uzman bir elde, buharla yüz derisi yumuşatıldıktansonra, ardından antiseptik bir kozmetik ve yumuşatıcı krem kullanılarakyapılmalıdır. Sinekkaydının ardından sürülen her türlü alkollü kozmetik, kılköklerini ve deri yüzeyini olumsuz etkiler. Unutmayın, “bir” seferde ve “tersalmadan” tıraş size sorunsuz bir cilt verir.
(Sık tıraş sakalı sertleştirir,kılı kalınlaştırır ama “fazlalaştırmaz” günde iki kez tıraş olan hevesli gençerkeklere duyurulur! Bekleyin nasılsa hormonal yapı tamamlandığında sakalınızsık ve kalın kıllardan oluşacaktır.)
Sakalda tıraş sırasında kanama
Sakalı çıktığı yönedoğru almak gerek. Ters alınırsa kılı çıktığı yönün tersine zorlarsınız,kanamalar olur. Her kanama, derinin onarılması için yoğun çalıştığı bir bölgeoluşması demektir. Mikroplara açık bir alan oluşturursunuz!
Berberler “kantaşı”denilen beyaz bir taşla (alüminyum sülfat)kanamayı durduruyorlar. Kuruduktan sonra yüzeyde kalan bu cilde zararlıbeyaz izini de suyla temizlemelisiniz. Kantaşı yoksa soğuk suyla bolca durulamanınkanamayı hemen durdurduğunu unutmayın. Alkol, yakıcı etkisiyle kesiklerin dahageç iyileşmesine neden olur.
Tıraş tahrişleri nasıl önlenir?
Cevabı çok net: Cilditıraşa doğru hazırlayarak, doğru ürün seçerek!
Bıçağınızı doğru seçin.
Önce cildi sıcak suyla yıkayıp gözeneğin açılmasını ve kılın zorlanmadan kesilmesini sağlayın. (Duş çıkışı, sakalların kesilmesi için deri yumuşamış olur.)
Sakallarınız sert tipteyse buharla yumuşatarak deriyi hazırlayın.
Köpük, jel veya fırçalı tıraş sabunu Ne kullanıyorsanız mutlaka “cilt tipinize” uygun içerikli olanı seçin ve yeterli süre sakalı yumuşatmasına izin verin.
Aloe Vera, papatya, mentol, yosun özleri, provitaminler,gliserin, soya özü, avokado gibi yardımcı yumuşatıcı ve besleyici içeriklererkek bakım ürünlerine bu amaçla katılmışlardır.
Kılları yumuşatmadan jileti sürmeyin.
Tek hareketle ve deriyi kazımadan alın.
Tıraş bıçaklarınızın hijyenine dikkat edin. Aynı bıçağı en fazla 6 –yada 7 kez kullanın.
Sık sık sıcak su altında bıçağın içindeki kıl ve köpüğü temizleyin.
En son çene ve boyun bölgesini tıraş edin. Böylece sert kılların olduğu bölgeye daha çok yumuşama şansı vermiş olursunuz.
Tıraş bitiminde soğuk suyla cildi durulayın. Gözeneklere kapanma şansı verin.
Mutlaka deriyi yumuşatmak için yapılmış özel kozmetiklerden kullanın.
(After shave, losyon, balsam, nemlendirici) Böylece kıl dönmesi riskinide bertaraf etmiş olursunuz. Tıraş sonrası erkek bakım ürünlerinde cildinizintipine, yağ oranına, hassasiyetine göre potasyum, kâfur, alkol gibi içeriklervardır. Doğru ürün seçmenize uzmanlar da yardımcı olacaktır.
“Tıraş sonrası” ürünler özel üretilir. Sakın eau de toilette, kolonya, alkol gibi yakıcı ve kurutucu yanlış kozmetikler sürmeyin. Doğru ürün seçiminiz cildinizi besleyecek ve dinlendirecektir.
Hassas cildiniz varsa hassasiyet yatıştırıcı kozmetik ürün kullanın.
Sık tıraş oluyor ve cildi dinlendirmek istiyorsanız bunu gündüz yapın. Akşam tıraş olup yattığınızda, yastığa sürten kıllar cildinizi tahriş edebilir. Biliyorsunuz hücreler de kıllar da gece yenilenirler.
Kaliteli kozmetiklerde sakal sertliğine göre PH derecesidoğru ayarlanmıştır. Cildin tıraş sonrası nem dengesinin ve yağ salgısının hırpalanmaması için:
Normal sertlikte sakallarda PH 8,3–8,8 arasında
Sert sakallarda PH 9,2–9,9, arasında
Hassas ciltlerde PH 7,5–8,2 olmalıdır.

Erkeklerin cilt bakım programında neler vardır?

Temizleme
Nemlendirme
Maske ve haftalık arındırma
Göz çevresi için koruma
Erkeklerin cilt kalınlığına ve salgılarına göre kıvamı ve içeriği ayarlanmış özel ürünler, onların da kırışık ve leke sorunlarına çözüm olarak kozmetik sektörünün yenilikleri olarak sunuluyor Tıraş sonrası kullanacağınız nemlendiricilerin sadece nemlendirici olmasının yetmeyeceğini,yüksek güneş koruyucu olması gerektiğini unutmayın. Erkeklerin de güneş sebebiyle lekeleri oluşur ve deri daha kalın olduğu için giderilmesi de kadınlara oranla daha güç olur.

Sabah tıraşlarındansonra mutlaka bir koruyuculu nemlendirici kullanmalısınız. Yağlıca ciltler içinyağsız jel nemlendiriciler ve akışkan balsamlar sizin için üretilmiştir.
Bu gün boyu nemdengesini sağlayacak, hem de cildi yumuşak tutacağından kurumuş gözenekler ve kıldönmesi sorununuz yok olacaktır. Hassas derisi ve batıkları olan erkekler ciltbakımı ile kıl çıkışlarını düzenleyebilirler.
Nem ve yağ dengesisağlıklı kurulmuş, gün içinde biriken kirlerden geceleri düzenli arındırılmışve besleyici kozmetik kullanmış bir ciltte de sakal ile ilgili hiçbir sorunkalmayacaktır.
Temizleme ürünü olarak PH ayarıerkekler için olan jel köpüklü temizleyicilerle akşamları yüzünüzü kirlerdenarındırmalısınız. Aksi takdirde, gece boyunca hücreleriniz yenilenirken, yağ salgısıve kılın gözenek içinde uzaması sürerken kirlerden arındırılmamış cildiniz, çokkısa zamanda size bol açılmış gözenekler ve siyah noktalarla dolu sivilceli biryapıyla karşılık verecektir.
Eğer cildiniz hassassa, jilete karşıher zaman bir yanma ile karşılık veriyorsa yatıştırıcı özler içeren alerjitestleri yapılmış krem/köpük ürünler kullanmanız gerek.
Beylerin, onlar içinüretilmiş kozmetiklerin üzerindeki kullanma talimatlarına dikkat etmelerigerekiyor. Bazı maske ve peelingler (granüllüler ) tıraş olmamış cilde, bazıtedavi amaçlı krem ve maskeler de kıldan arındırıldıktan sonra cilde uygulanır.(temizleyici maskeler gibi)
Haftada bir gün ölü hücrelerdenarındırıcı bir peeling, ardından da maske yaparak hem yağ salgılarını dengelersinizhem de siyah nokta oluşumunu engellemiş olursunuz.
Maske seçerken: eğersivilce oluşumuna müsait bir cildiniz varsa kil, kaolin içerikli ve antiseptiketkisi de olan ürünlerden yana tercihinizi kullanın. Eğer deride kalınlaşmahissediyorsanız soyularak çıkartılan maske de seçebilirsiniz. Maskeleri tıraşedilmiş cilde uygulamanız gerektiğini unutmayın.
Akneli bir cildinizvarsa tıraş olmanız iltihabın yayılmasına sebep olabilir. Bu yüzden tedavisürerken sakallı dolaşmanız gerekebilir. Bu süre zarfında da anti bakteriyelveya ilaçlı şampuanlarla sakalı yıkamanız gerekir. Doktorunuz bunu sizeanlatacaktır. Çünkü hem kıl hem yağlı ciltle uğraşmak gerçekten zordur veözenli bir hijyen ister.
(Akneli cilt sorunları için akneli cilt bölümüne bakınız)
Erkeklerde de güneş, kurutucu ve yakıcıetkisiyle yazın göz çevresinde nem eksikliği ve kırışıklara sebep olur. Yaşagöre belli deri kat yerleri elbette ki olmalıdır ama burada derin kırışıklarile yaşlı değil “yorgun” olmak söz konusudur...
Erkekler içinkoruyucu göz çevresi ürünlerini de bakımınıza zamanında ilave ederseniz, çökmüşdiğer bakımsız yaşıtlarınız arasında kimse yaşınızı tahmin edemeyecektir.
Güneş ve ciltte yaptığı tahribat için lekeler sayfasına göz atınız.İlla ki bronz olmak gibi bir tutkunuz varsa erkekler için bunu sağlayan özelüretilmiş güneşsiz bronzlaştırıcılardan kullanabilirsiniz. Dikkat etmenizgereken şey, ürünü yüze ve vücuda yaydığınızda tamamen kurumadan giyinmemenizgerekir. Aksi takdirde, giyside leke bırakabilir. “Oto bronzan”ların doğruuygulanışı için güneşlenmeden bronz olmak mümkün mü?Evet.
40 yaşın üstündeyseniz ve sigaraalkol gibi vücutta yaşlanmayı hızlandıran maddeler kullanıyorsanız, cilditoksinlerden arındıran serilerden, detoks yapan ürünler seçmeniz sağlıklı vecanlı bir deri için iyi olacaktır.
Erkekler için özelüretim yapan o kadar çok kozmetik markası ve çeşidi vardır ki, ürün seçiminiyapmak için danışmanlık almanız en doğrusudur.
Siyah noktalardan,yüzdeki izlerden kurtulmak için ayda bir kez bakım salonlarında derin bakım dayaptırabilirsiniz.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,591 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,100 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,412 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,657 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,214 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,079 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,603 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv
  Nivea Tıraş Sonrası Balsam DelikanliTiras 38 35,647 04/06/2020, Saat: 12:14
Son Yorum: aliyuksel
  Gratis'te bulunan ORİEN marka Tıraş Kolonyaları AsakiR 8 5,716 17/05/2020, Saat: 16:03
Son Yorum: Serjames

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: