Merkur Progress
Eyvallah Tuğrul kardeşim.ustura da denedim ama suratı epey deşince bu beni çok uğraştırı diye vitrinim en üstüne attım
usturaya bakınca içimde hep hüzün kalmıştır.
Progress'i çok beğendim. Ağırlığı, dengesi, kafa tasarımı muazzam. Ayar mekanizmasının farklı ve özgün yapısı da, ince ayarlarla tıraş olabilmeyi sağlıyor.

Tek problemim, kalibrasyon. Tam sıktığımda "+" işaretine denk gelmiyor nokta, biraz sağında duruyor. Düzeltemedim. Çok da zorlamak istemiyorum, elimde kalmasından korkuyorum. Big Grin
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
(12/08/2013, Saat: 15:30)FloydianDM Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Progress'i çok beğendim. Ağırlığı, dengesi, kafa tasarımı muazzam. Ayar mekanizmasının farklı ve özgün yapısı da, ince ayarlarla tıraş olabilmeyi sağlıyor.

Tek problemim, kalibrasyon. Tam sıktığımda "+" işaretine denk gelmiyor nokta, biraz sağında duruyor. Düzeltemedim. Çok da zorlamak istemiyorum, elimde kalmasından korkuyorum. Big Grin

Plastik tutma yerinde takılı numaraların olduğu yüzük elle dönüyor. Elinizle döndürerek ayar yapabilirsiniz..
Ustadim eski mesajlarda nasil yapilacagi yaziyordu fakat ben beceremedim.
Rica etsem biraz detayli anlatabilir misin

Arkadaslar bende aranızdayım. Sipariş özetim:
Your Order:
Taylors Jermyn Street Shaving Cream For Sensitive Skin (150 g) x 1 = £9.5
Mitchells Wool Fat Shaving Soap Refill (125 g) x 1 = £7.4
Taylor of Old Bond Street Sandalwood Shaving Cream (150 g) x 1 = £8.95
Truefitt and Hill 1805 Shaving Cream (190g) x 1 = £16.5
Merkur Progress Safety-Razor 570 with Travel Case and Blades x 1 = £42.5

Sub Total: £84.85
Discount: £10.61
Delivery: £9.50
VAT: £13.96
Total: £83.74
Shaving Shack ile arasında 5,82 sterlin fark vardı ucuz olanı buydu. VAT geri ödenince 69,78 GBP oluyor. Diğer site nette 75,60 GBP de kaldı. Hayırlısı. Beklemedeyim. Gümrük sorunu çıkmaz inşallah.
Bu arada, bu yazıyı doğru yere yazmişimdir umarim.
Merkur Progress 510 (uzun) ve diger urunlerimi dun aldim. Yukaridaki mesajdaki siparislerimi iptal edip uzun olanini aldim.
Yuz temizleme jeli, sicak sulu havlu ile on hazirligimi iyice yapip Tobs avakado ile gayet yogun ve bol bir kopuk hazirladim biraz yogun oldu ama. Merkurle gelen jileti taktim ve 2 ile ilk 2,5 ile diger iki perdeyi kesiksiz ve guzelce tamamladim.
Bugun ayni jilet ve 3 ile T&H lavender ile yine 3 perde oldum. Oncelikle her iki kremde cok iyi ve yogun kopuk verdi. Kokulari cok iyi. Ancak tahristen kurtulamadim. Hediye gelen Personna jileti henuz denemedim ama tahrisin merkur jiletin adiligine vermek istiyorum. Makine ile gelen jileti ya bir kere yada hic kullanmamak gerekiyormus. Bir gun yuzumu dinlendirecegim. Progress cok iyi bir makina. Bu arada bir sorum olacak: ucgen ve cizgi tam hizada degil. Cizgi cok hafif sagda. Bu ayarlanabilen bir seymi ustadlar?
(03/09/2013, Saat: 22:25)sandan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress 510 (uzun) ve diger urunlerimi dun aldim. Yukaridaki mesajdaki siparislerimi iptal edip uzun olanini aldim.
Yuz temizleme jeli, sicak sulu havlu ile on hazirligimi iyice yapip Tobs avakado ile gayet yogun ve bol bir kopuk hazirladim biraz yogun oldu ama. Merkurle gelen jileti taktim ve 2 ile ilk 2,5 ile diger iki perdeyi kesiksiz ve guzelce tamamladim.
Bugun ayni jilet ve 3 ile T&H lavender ile yine 3 perde oldum. Oncelikle her iki kremde cok iyi ve yogun kopuk verdi. Kokulari cok iyi. Ancak tahristen kurtulamadim. Hediye gelen Personna jileti henuz denemedim ama tahrisin merkur jiletin adiligine vermek istiyorum. Makine ile gelen jileti ya bir kere yada hic kullanmamak gerekiyormus. Bir gun yuzumu dinlendirecegim. Progress cok iyi bir makina. Bu arada bir sorum olacak: ucgen ve cizgi tam hizada degil. Cizgi cok hafif sagda. Bu ayarlanabilen bir seymi ustadlar?

ayarlanabiliyor.internette videosu bile var ama ben yapamadım Dodgy

Bendekinde şansıma, gerek bahse konu üçgen-çizgi ilişkisi, gerekse de ayarlamayı tam kapatınca nokta ile 1 in aynı hizada olması,yani sıfırlaması olması gerektiği gibi.
(03/09/2013, Saat: 22:25)sandan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merkur Progress 510 (uzun) ve diger urunlerimi dun aldim. Yukaridaki mesajdaki siparislerimi iptal edip uzun olanini aldim.

bu cızgı falan olayları sızı sogutmasın hocam makınadan.hele kı tahrıs...hasa tovbe hasa....progress ve tahrıs....bahsını ettıgınız gıbı jıletten kaynaklıdır o.
arkadaşlar, progressi en uygun alabileceğim yurt dışı sitesi hangisi?

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 364,255 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,444 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Futur Safety Razor ilkerxxx 260 316,291 07/11/2021, Saat: 18:15
Son Yorum: serkant2
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,365 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 304,211 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 136,109 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Rex Envoy & Progress sudüşleri 8 3,801 02/10/2020, Saat: 18:41
Son Yorum: GecayS
  Merkur 42C mi 34C mi tavsiye Erkantek 55 28,316 20/09/2020, Saat: 00:27
Son Yorum: gibicibicis_34
  34c? DE89? Progress? FatGürSakal 16 13,243 02/09/2020, Saat: 16:12
Son Yorum: dearlord
  Yaqi Gibbs Replica vs Merkur Progress Timor1322 22 11,049 08/08/2020, Saat: 00:20
Son Yorum: Timor1322

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: