Tıraş Sonrası Nemlendirme
Question 
Tıraş sonrası ben nemlendirici krem kullanıyorum. Acaba balsam kullansam daha mı yararlı olur? Balsam ise neden balsam, nemlendirici ise neden nemlendirici?
Sanırım nemlendirici olarak doğrudan vücut nemlendiricisi kullanıyorsun. Bunlar iki tip olur ya üst deri ince tabaka yağla kaplayıp derinini kendi suyunu kaybetmesini önleyerek nemlendirme yaanları, ya da içerdikleri nemlendirici maddelerle nemlendirme yapanları. Her iki durumda da bunlar genel vücut kullanımı için tasarlanmışlardır.

Yüzümüze geldiğimizde biraz daha özel birşeylere ihtiyaç duyarız çünkü tıraşın üst deriyi travma edici etkisinden dolayı nemlendirme yapmanın yanında, dezenfekte de eden ve ayrıca cildi besleyerek onarımını hızlandıran daha özel bir şeylere ihtiyaç duyarız. Bunu da tıraş sonraıs kullanılmak için yapılmıi kaliteli balzamlar yapar.

Yani özetinde balzamlar, normal nemlendirici kremlerin daha zengin ve besleyici olanlarıdır.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(11/11/2012, Saat: 14:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım nemlendirici olarak doğrudan vücut nemlendiricisi kullanıyorsun. Bunlar iki tip olur ya üst deri ince tabaka yağla kaplayıp derinini kendi suyunu kaybetmesini önleyerek nemlendirme yaanları, ya da içerdikleri nemlendirici maddelerle nemlendirme yapanları. Her iki durumda da bunlar genel vücut kullanımı için tasarlanmışlardır.

Yüzümüze geldiğimizde biraz daha özel birşeylere ihtiyaç duyarız çünkü tıraşın üst deriyi travma edici etkisinden dolayı nemlendirme yapmanın yanında, dezenfekte de eden ve ayrıca cildi besleyerek onarımını hızlandıran daha özel bir şeylere ihtiyaç duyarız. Bunu da tıraş sonraıs kullanılmak için yapılmıi kaliteli balzamlar yapar.

Yani özetinde balzamlar, normal nemlendirici kremlerin daha zengin ve besleyici olanlarıdır.

Açıklamanız için teşekkürler. Gerçekten bilgilendirici bir açıklama olduSmile Peki önerebileceğiniz herhangi bir ürün var mı?
(11/11/2012, Saat: 14:13)emre633 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11/11/2012, Saat: 14:01)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Sanırım nemlendirici olarak doğrudan vücut nemlendiricisi kullanıyorsun. Bunlar iki tip olur ya üst deri ince tabaka yağla kaplayıp derinini kendi suyunu kaybetmesini önleyerek nemlendirme yaanları, ya da içerdikleri nemlendirici maddelerle nemlendirme yapanları. Her iki durumda da bunlar genel vücut kullanımı için tasarlanmışlardır.

Açıklamanız için teşekkürler. Gerçekten bilgilendirici bir açıklama olduSmile Peki önerebileceğiniz herhangi bir ürün var mı?

nivea anti irritation xtreme confort balzam. Giriş seviyesi başarılı bir balzam. Loccitane tıraş sonraıs balzam heralde türkiyede satılan en iyi balzam.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(11/11/2012, Saat: 14:48)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(11/11/2012, Saat: 14:13)emre633 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:

nivea anti irritation xtreme confort balzam. Giriş seviyesi başarılı bir balzam. Loccitane tıraş sonraıs balzam heralde türkiyede satılan en iyi balzam.

L'Occitane Cade balsam gerçekten çok güzel. Fiyatı epey yüksek ama kaliteli bir ürün. Kokusu da enfes.
Önerilerinizi değerlendireceğim teşekkürler, iyi tıraşlar efenimSmile
öncelikle iyi günler geleneksel traşa yeni başlamış birisiyim ve elimde wilkinson sword siyah klasik var
bugün 2 günlük sakalımı traş ettim arko sabun ve shark jilet kullandım. traş sonrası yüzümde yanma hissediyordum bende evde bulduğum nemlendiriciyi denemek istedim ve elime alıp sürdüğümde daha fazla yanma hissettim nemlendiricimi değiştirdim sonuç yine aynı nemlendirici sürdüğümde daha fazla yüzüm yanıyor ne yapmamı önerirsiniz?

forumda yeniyim de yanlış yere açtıysam konu birkaç tavsiye alana kadar kalsa çok güzel olur Sad
Foruma hoşgeldiniz. Nemlendirici olarak ne kullandınız? Normalde tıraş olmadıgınız zamanlarda da yüzünüzde kullanıyor musunuz aynı nemlendiriciyi? Her krem yüze sürmeye gelmiyor, hele de tıraştan sonra. Bilirsiniz, berberler tıraştan sonra arko krem sürüyor müşterilerine. Ben denediğimde hep yanma yaptı. Keza Arko tıraş kolonyaları, Lea aftershave, sandal ağacı içeren sabun krem vs. de yakıyor cildimi. Alkol gibi sızlatmıyor, sanki biber sürmüşüm gibi sıcaklık hissediyorum. Kısacası bazen kullandığınız şey cildinize uymuyor. Başka bir nemlendirici, mümkünse tıraş sonrası için üretilmiş bir ürün kullanın. Hala yanma varsa ya tıraştan kaynaklı tahriş söz konusu ya da alerjik bir cildiniz olabilir.
Hoşgeldiniz aramıza, belkide tıraş sonrası için üretilmiş ürünlere yönelebilirsiniz onların yatıştırıcı etkileri daha fazla oluyor. Yada tıraş esnasında makinayı yüzünüze biraz bastırarakmı tıraşınızı oluyorsunuz, onun sonucu tahriştir ondanda kullandığınız kremler yüzünüzü yakıyor olabilir.
Keyifli tıraşlar dilerim. Tıraş aleti
Komşum muhtemelen yüzünüzü tahriş ediyorsunuzdur. Benim normalde kullandığım alkolsuz losyon bile çok tahrişli bir tıraştan sonra yakabiliyor kaldıkı normal bir tıraşın ardından hiç yakmaz. O yüzden tıraş sonrası nemlendirmeden ziyade tıraş sırası tahriş olayına bir dikkat edin derim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,352 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,661 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,589 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,098 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,411 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,654 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,214 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,077 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe
  Proraso tiras sonrasi balm - yulaf ve yesil cay Saltuk 26 20,599 10/09/2020, Saat: 23:22
Son Yorum: marv

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: