Spor Yapıyor musunuz?
Bu sabah ki koşum. Ibb bir uygulama aracılığı ile sanal maraton katılımı imkanı sağlıyor. Kasım ayındaki İstanbul maratonuna 10k için kayıt yaptırdım. 2755a73f11f3d0142b11c50f798b2b4c.jpg

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
@osaka23 komşum hangi uygulamayı kullanıyorsunuz?

(18/09/2020, Saat: 14:25)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @osaka23 komşum hangi uygulamayı kullanıyorsunuz?

Hocam suunto 9 saat kullanıyorum kendi uygulaması var. Bir çok spor saatinin bu şekilde uygulamaları oluyor normalde nabız ölçümünü antremanlarda saate bırakmak istemiyorum doğru ölçüm yapamadığı için ama yenilerde bilekten daha yukarıya takıp daha doğru veriler almaya başladığımı söyleyebilirim
5b5b907e4ffc51a4a15f71373fc6a607.jpg
Bu da benden gelsin Smile
Akşam koşusu
Ufaktan arttırıyorum @osaka23 Onur komşum .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Look Sharp - Feel Sharp - Be Sharp
(18/09/2020, Saat: 21:17)MetsGo Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu da benden gelsin Smile
Akşam koşusu
Ufaktan arttırıyorum @osaka23 Onur komşum .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Bu efsane olmuş hocam, tebrik ederim. O zaman seneye ölmez sağ kalırsak İstanbul yarı maratonu yapalım geltir olarak Smile

10k dan fazla koşu deneyimim olmamasına rağmen - o da en fazla 3'tür- maraton deneyimi olmayan bir arkadaşımın gazına gelerek 31.Avraya Maratonu koştum. Şimdi tamamen çılgınlık olarak görüyorum. Hafif açık bir hava ve ara ara yağan bir yağmurda güzel bir koşu olmadı değil.

22.5 km sonrası yaklaşık 1 km sağ ayağıma kramp girmesiyle meşgul oldum. Pes etmeyince bıraktı peşimi. Arkadaşımın 35 km civarlarında sakatlanması nedeniyle yürümek zorunda kaldık ama yaklaşık 50 m daha koştum. Beyin yürü komutu vermesine rağmen bacak kasları beyinden bağımsız olarak bir 50 m daha koştu. Zar zor söz geçirebildim bacaklarıma. Sonrasında 3 gün istirahat güzel geldi ama topuklarımda sanki iğne vardı. Her bastığımda batıyordu. Muayenede doktorun "deli mi......." demesini unutamıyorum. Galiba haklıydı o dediğinde

Ezcümle güzel bir anı olarak kaldı. Koşu esnasında verilen çeyrek elma ve bitiş sonrası verilen muzun tadını hala unutamıyorum. Bu arada süre 4:59:56.

Paylaşılan bilgi azalır.
(18/09/2020, Saat: 21:37)muntazaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: 10k dan fazla koşu deneyimim olmamasına rağmen - o da en fazla 3'tür- maraton deneyimi olmayan bir arkadaşımın gazına gelerek 31.Avraya Maratonu koştum. Şimdi tamamen çılgınlık olarak görüyorum. Hafif açık bir hava ve ara ara yağan bir yağmurda güzel bir koşu olmadı değil.

22.5 km sonrası yaklaşık 1 km sağ ayağıma kramp girmesiyle meşgul oldum. Pes etmeyince bıraktı peşimi. Arkadaşımın 35 km civarlarında sakatlanması nedeniyle yürümek zorunda kaldık ama yaklaşık 50 m daha koştum. Beyin yürü komutu vermesine rağmen bacak kasları beyinden bağımsız olarak bir 50 m daha koştu. Zar zor söz geçirebildim bacaklarıma. Sonrasında 3 gün istirahat güzel geldi ama topuklarımda sanki iğne vardı. Her bastığımda batıyordu. Muayenede doktorun "deli mi......." demesini unutamıyorum. Galiba haklıydı o dediğinde

Ezcümle güzel bir anı olarak kaldı. Koşu esnasında verilen çeyrek elma ve bitiş sonrası verilen muzun tadını hala unutamıyorum. Bu arada süre 4:59:56.

Paylaşılan bilgi azalır.
Cesaretiniz takdire şayan Smile

@"muntazaman" hocam aman dikkat. Vallahi sizin gibi girip o maraton da kalp krizi geçirip ölen çok insan oldu. Maratonu hakkıyla koşan adam rahat 7-8 lt ter atar. Allah korumuş , birşeyinizin olmamasına sevindim.
(18/09/2020, Saat: 21:52)oozturk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Cesaretiniz takdire şayan Smile

Delilik desek daha doğru olurdu Öncü Bey

(18/09/2020, Saat: 21:57)kaanayhan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @"muntazaman" hocam aman dikkat. Vallahi sizin gibi girip o maraton da kalp krizi geçirip ölen çok insan oldu. Maratonu hakkıyla koşan adam rahat 7-8 lt ter atar. Allah korumuş , birşeyinizin olmamasına sevindim.

Her 2,5 ya da 5 km'de verilen erikli bardak suları ve arada verilen ıslak süngerleri hiç boş geçmedim. Hatta bir bankoda beyin devre dışı kaldığı için sonradan gördük suyu. Görevli sağ olsun zaman kaybetmememiz için (!) suyu 10 metreden fırlatmıştı. Tuttum ama elimde patladı su. Yine de 4'te 3'ünü içmişimdir. Havanın hafif yağmurlu olması kurtardı belki de. Dediğinizi hiç duymamıştım. Bizimkisi tam cahil cesareti olmuş.

Paylaşılan bilgi azalır.
nNQuSE.jpg

Antrenmandan yine yarım saat önce bir asprin+ bir bardak filtre kahve içtim. Yine nabız ortalamam düşüktü. Biiskletin zorluk derecesini maksimuma getirerek nabzı en fazla bu kadar yükselttim. Eskiden kafa yormamıştım ama kafein + efedrin + aspirin üçlüsünde asprinin görevi kesinlikle nabzı dengelemek - çarpıntı , kalp krizi riskini önlemekmiş. Zira bu yan etkileri vardı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kutlu Olsun DelikanliTiras 36 9,442 19/05/2021, Saat: 13:49
Son Yorum: ahbap
  Çanta kullanıyor musunuz? Lord Sparhawk 40 38,613 06/02/2021, Saat: 02:15
Son Yorum: fenolftaleyn
  Satın aldığınız ürünlerin içeriğini okur musunuz solidas 20 10,520 07/08/2019, Saat: 11:34
Son Yorum: Ratiere
Exclamation Sigaranın radyoaktif olduğunu biliyor musunuz? Lord Sparhawk 4 4,795 29/07/2018, Saat: 23:58
Son Yorum: umutatakul
  Müzik çalmayan spor salonu Viyaduk 12 13,912 29/07/2015, Saat: 16:34
Son Yorum: Viyaduk
  Spor İçin Nabız Ölçer Saat Tavsiyesi eggman 5 17,407 17/06/2013, Saat: 22:37
Son Yorum: eskiuyemnt

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: