Mild Aletle Çok Perde Mi Agresif Aletle Az Perde Mi
Öncelikle herkese merhaba, bu başlığı açma sebebimi kısaca belirtecek olursam; normalde haftada iki gün R41 ile 3 perde şeklinde tıraş oluyordum ve konforlu jiletlerle de tahriş vs yaşamadan genel anlamda memnun olduğum tıraşlar elde ediyordum. Ancak, bazı komşuların R41 gibi agresif aletlerin cildi yorduğundan ve uzun vadede cilt sağlığı için iyi olmadığından bahsetmeleri nedeniyle haftada 2-3 kez tıraş olduğumdan elimde bulunan R89 başlığın mild kalabileceğini düşünerek R89 ile R41 arasında agresifliği olan ve deneme amacıyla alacağım için makul fiyata bulunabilecek alet arayışına girdim ve Parker 111W aldım. Bu aletle iki kez tıraş oldum ve farklı jiletle denememe rağmen alet resmen yüzümü tırmaladı ve hiç memnun kalmadım. Aynı jiletlerle R41 de çok daha iyi tıraşlar elde etmiştim. Yeni bir alet almak için şuan bir bütçe ayırmak istemediğim için de parkerin sapını R89 başlığa takarak günde 2 kez tıraş olma yoluna gitmeye karar verdim. Parkerin sapı Muhleden biraz daha ağır ve uzun olduğu için belki biraz agresifliği de artar diye düşündüm. Bu şekilde farklı jiletlerle 5-6 kez tıraş oldum. Bölgesel düzeltmeleri saymazsam R41 de 2 perdede aldığım pürüzsüzlüğü bu şekilde 3 perdede alabildim ve tıraş sonrası his olarak R41 den daha az tahriş hissetmedim. Şapı sürünce de hafif yanma dışında sıkıntı yoktu. Benim için bir diğer seçenek de yine haftada 2-3 kez tıraş olup ilk perdeyi R41 ile sonraki iki perdeyi de Parker saplı R89 ile olmak vardı ama onun yerine öncelikle iki günde bir tıraş olmayı denemek istedim. Şimdi tüm bu açıklamalar çerçevesinde benim merak ettiğim şu: R41 jileti daha dik tuttuğu için her durumda cilt için zamanla sıkıntı çıkartır mı yoksa R41 ile haftada 2-3 kez 2 perde+düzeltme şeklinde tıraş olmak mı daha sağlıklı, iki günde bir R89 ile 3 perde+düzeltme mi daha sağlıklı, yine haftada 2-3 kez ilk perde R41 ikinci ve üçüncü perde R89 ile mi daha sağlıklı olur. Bu arada tıraşlarımda hep proraso tıraş kremi, şap ve nivea tıraş sonrası losyon kullandım. Yedekte de tabac ve arko sabunlar var proraso bitince onları kullanıcam. Ben aslında bana uygun olabileceğini düşündüğüm tek bir aletle yola devam etmek istiyorum. Bu nedenle progress veya rocca tarzında bir alet alarak uzun vade kullanmak istiyorum ama Parker tecrübemden dolayı pahalı aletler olduğu için riske de girmek istemiyorum. Günlük tıraş olan arkadaşların tabiki mild aletle tıraş olmaları daha sağlıklı olacaktır ama benim gibi her gün tıraş olmayanların tecrübelerinden faydalanmak isterim. Zaman ayırıp okuduğunuz için ve yapacağınız yorumlar in şimdiden teşekkürler.
TemeT NoscE
R41 den memnunken boş yere korkutmuşlar seni komşum. R41 ile devam edin derim. Başkalarının lafı değil kendi tecrübeniz önemli.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
(31/05/2020, Saat: 20:56)FurkanB Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 den memnunken boş yere korkutmuşlar seni komşum. R41 ile devam edin derim. Başkalarının lafı değil kendi tecrübeniz önemli.

Redmi Note 5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Komşum aslında doğru diyorsunuz ama hedefim mükemmel aleti en hızlı şekilde bulup bir daha kafam rahat bir şekilde arkama bakmamak. R41 den memnuniyet düzeyim %80 ise %100 e yakın memnun olabileceğim bir alet var mı diye de merak ediyorum. Mesela elimde çok fazla jilet var. Bazıları benzese de her biri farklı karakterde. Jilet deneme maliyeti az olduğu için jilet denemeleri sıkıntı olmuyor. Ancak, iş tıraş aletine gelince insan çok kararsız kalıyor. Bilsem ki çok memnun kalacağım gerekirse bir kere alırım ama çok fazla alet deneme lüksüm olmadığı için yeni alette her zaman risk var. R41 mesela trig gibi jiletlerle gayet iyi ama küçük sinek mide bulandırır hesabı insan sürekli R41 kullanmaya çekiniyor uzun vadede cilt sağlığına zararı olur mu diye. Gerçi 20 sene kartuşlu kullandım. R41 bile onlar kadar tahriş etmez sanırım.
TemeT NoscE
Haftada 2 gün tıraş icin r41 bence iyi bir tercih. Ha elimde farklı aletler olsun diyorsanız alternatif arayabilirsiniz. Memnunsanız ve alternatif istemiyorsanız boşverin.
Saygılar.
Haftada 2-3 kere tıraş oluyorsanız fatip grandeyi öneririm. R41 gibi kazımıyor ve r89 gibi mild de değil. R41 in agresifliği 10 ve r89 unki 3 ise fatip inki 6 bence. 2-3 günlük sakalda çok keyifli tıraşı var.
Merhaba komşum, şu anda elinizde orta agresif R89, orta-üstü agresif Parker 111W ve çok agresif R41 tıraş aletleriniz var. Bence hepsi gayet kaliteli ve şık ürünler. Bana kalırsa bir süre yeni bir makine edinmeyin. Eğer haftada 2-3 kere tıraş oluyorsanız ve verim de alıyorsanız R41'in sorun yaratacağını sanmam, kullanmaya devam edin. Eğer cildinizi yorarsa biraz ara verip Parker 111W ve R89'u farklı jiletlerle tekrar denersiniz. Bu aletler ucuz değil ve deneme isteğinin bir sınırı yok. Türkiye şartlarında insanların tamamına yakınının her ay yeni bir alet alma şansı da yok. Sizde farklı agresif seviyelerinde 3 makine var zaten. Uzun bir süre yeni ürün almadan bunları denemenizi öneririm. Yalnızca 1-2 kullanımda makine hakkında nihai kararı vermek bence biraz acele bir karar olur. Sürekli yeni ürün arayışı içerisinde olmak insanda büyük bir mutsuzluk kaynağı yaratıyor aslında. Umarım her şey gönlünüzce olur. Saygılar
(31/05/2020, Saat: 21:37)Asktm Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Haftada 2-3 kere tıraş oluyorsanız fatip grandeyi öneririm. R41 gibi kazımıyor ve r89 gibi mild de değil. R41 in agresifliği 10 ve r89 unki 3 ise fatip inki 6 bence. 2-3 günlük sakalda çok keyifli tıraşı var.

Ben de Fatip grande ile Parker 111W arasında kalmıştım ve çok fazla yorum olmamasına rağmen araştırdığım kadarıyla genel memnuniyet oranı daha fazla olduğu için Parker aldım ama almaz olaydım. Aslında görünüş itibariyle jilet açıklığında ve jileti bükmesinde sorun yoktu ama nedense çok konforsuz bir alet oldu benim için.Belki daha sonra farklı jiletlerle tekrar denerim ama şuan sadece sapına para vermiş gibi oldum. Sapı R89 başlık ile kullanıyorum. Aslında rocca veya ej 3one6 deneme imkanım olsa memnun kalırsam almışken bir kere alıp o tarz bir alet almak istiyorum ama Fatip almaya güvenemiyorum Parker gibi olur diye. Belki takas yapmak isteyen olur takas bölümüne de koyabilirim.
TemeT NoscE
Bugün R41 ile tek perde tıraş oldum, ikici perde tamamen protokol icabı bol köpük yaptığımdan
rötüş + yüzümü sabunlayıp yıkadım,
bütün işlem köpük hazırlama + tıraş + durulama 4 dakika sürdü
geleneksel tıraşa başladığımdan beri bayaaa tıraş makinesi kullandım ama
R41 den alığım tat halen ilk 3'te
kürkü yırtık kel kör kirpi'nin arkadaşı...
(31/05/2020, Saat: 22:00)Tony Soprano Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba komşum, şu anda elinizde orta agresif R89, orta-üstü agresif Parker 111W ve çok agresif R41 tıraş aletleriniz var. Bence hepsi gayet kaliteli ve şık ürünler. Bana kalırsa bir süre yeni bir makine edinmeyin. Eğer haftada 2-3 kere tıraş oluyorsanız ve verim de alıyorsanız R41'in sorun yaratacağını sanmam, kullanmaya devam edin. Eğer cildinizi yorarsa biraz ara verip Parker 111W ve R89'u farklı jiletlerle tekrar denersiniz. Bu aletler ucuz değil ve deneme isteğinin bir sınırı yok. Türkiye şartlarında insanların tamamına yakınının her ay yeni bir alet alma şansı da yok. Sizde farklı agresif seviyelerinde 3 makine var zaten. Uzun bir süre yeni ürün almadan bunları denemenizi öneririm. Yalnızca 1-2 kullanımda makine hakkında nihai kararı vermek bence biraz acele bir karar olur. Sürekli yeni ürün arayışı içerisinde olmak insanda büyük bir mutsuzluk kaynağı yaratıyor aslında. Umarım her şey gönlünüzce olur. Saygılar

Teşekkür ederim komşum. Parker kullanabilseydim zaten alet defterini kapatmış olacaktım. Amacım R89 3-4 günlük sakal için mild geliyordu ve R41 de sürekli kullanımda cildimde sıkıntı yapabilir endişesiyle R41 den biraz daha mild bir alet alarak sürekli onu kullanmaktı. R89 ve R41 de arada gerektikçe kullanacaktım. Bu şekilde de en azından bir süre idare edebilirim tabiki boşa masrafa gerek yok ama progress, mocca, ej 3one6 gibi bana uyacağını düşündüğüm aletlerle ilgili yorumları okuyunca da insan ister istemez deneyerek aradığı aleti elde etmek istiyor yoksa dedikleriniz kesinlikle doğru.

(31/05/2020, Saat: 22:11)PisPorsuk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bugün R41 ile tek perde tıraş oldum, ikici perde tamamen protokol icabı bol köpük yaptığımdan
rötüş +  yüzümü sabunlayıp yıkadım,
bütün işlem köpük hazırlama + tıraş + durulama 4 dakika sürdü
geleneksel tıraşa başladığımdan beri bayaaa tıraş makinesi kullandım ama
R41 den alığım tat halen ilk 3'te

Hayırlı tıraşlar komşum Smile bende biraz pürüzsülük takıntısı var o yüzden tek perde ve rötuş yetmiyor. Gerçi üç perde de olsam uygun jiletle R41 bende pek tahriş yapmıyor ama endişem jileti tutuş şeklinden ötürü cildi daha fazla kazıyıp ileride cilt sağlığı için sorun oluşturması.
TemeT NoscE
Parker ve r89 u satıp bir tane progress alabilirsiniz muhakkak size uyan bir ayarı olacaktır

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mild ve agresif kelimeleri DelikanliTiras 68 63,919 04/06/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: sfenks
  Agresif Tıraş Makinesi Öneri asunbul 36 15,125 11/08/2019, Saat: 21:45
Son Yorum: Denetcii
  Ayarlanabilir tıraş aleti mi, birer adet Mild + Agresif mi? sfenks 22 11,143 19/03/2019, Saat: 15:45
Son Yorum: donniebrasco
  Tek perde ATG Tıraş Mauser 14 17,709 09/04/2016, Saat: 20:22
Son Yorum: Onurper
  Mild mi? Agresif mi? ts9funk 61 54,374 20/02/2015, Saat: 11:56
Son Yorum: ts9funk

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: