Mild mi? Agresif mi?
Komşular,uzun süredir Muhle R 89 kullanıyorum. Arada bir de mach 3 e geçip arasındaki farklara bakıyorum. Genelde 2 günde bir tıraş oluyorum işim gereği. Birkaç hafta sonra Gilltte Slim Adjustable ve Russian Double-Edge Adjustable Safety Razor jilet tutucum aileye katılacak. Tecrübelerinize dayanarak sizlere sorum şudur ki:

Mild aletle 3 perde tıraş mı daha iyi sonuç verir yoksa Agresif aletle 2 perde mi ?

İlk başlarda forumu ve bu dünyayı keşfedip ilk işim mild yada agresif olduğunu bilmeden Muhle R89 almak oldu. Ama genel olarak yorumları okurken agresif aletlerin el melekelerini kazandıktan sonra daha iyi iş çıkardığını hissettim. Fikirleriniz bu yolda bana güzel ışık tutacak arkadaşlar.. Teşekkürler şimdiden...
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Komşum cildiniz tolere edebiliyorsa agresif aletle iki hatta tek perde tıraş iyi sonuçlar verir. Cilt hassas ise daha az keskin ama konforlu bir jiletle iki günde bir tıraş olunabilir. Gillette aletler genelde mild tarafta olurlar. En yüksek ayarda agresiflesiyorlar. Belki Slim yerine daha agresif bir DE edinebilirsiniz.
"Keen as this razors edge invisible" W. Shakespeare
(17/02/2015, Saat: 11:41)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum cildiniz tolere edebiliyorsa agresif aletle iki hatta tek perde tıraş iyi sonuçlar verir. Cilt hassas ise daha az keskin ama konforlu bir jiletle iki günde bir tıraş olunabilir. Gillette aletler genelde mild tarafta olurlar. En yüksek ayarda agresiflesiyorlar. Belki Slim yerine daha agresif bir DE edinebilirsiniz.

Agresiften kastınız sanırım Futur,Progres,R41 ve 34C.. Eğer bunlar ise benim de vazgeçemeyeceğim ekipmanlarım, bunlardan birisi olacakmış hissi yüksek..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

Evet bu aletler 89 kafalara göre daha agresiftir. 34C çok az fark eder ama Progress size iyi gelir diye düşünüyorum. R41 ise en agresiflesleri olduğu için iyi karar verilmeli.
Agresif için biraz elin oturması gerekiyor. Ben dün akşam Futur'a Perma-Sharp takıp agresif bir ayarda (4) tek perde WTG tıraş oldum. O tıraş dahi yeterliydi. 2. perdede ayarı 1 e çekip XTG rötuş yaptım sadece.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
@Chinaski ve @cihankeskin komşumalrım teşekkürler,peki bu gillette slime mild karakter dediğiniz olay tarak açıklığıyla mı alakalı? Çünkü o da ayarlanabilen bir jilet tutucu.
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

(17/02/2015, Saat: 12:48)ts9funk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Chinaski ve @cihankeskin komşumalrım teşekkürler,peki bu gillette slime mild karakter dediğiniz olay tarak açıklığıyla mı alakalı? Çünkü o da ayarlanabilen bir jilet tutucu.

Evet komşum tarak açıklığı ve jileti bükme açısı ile ayarlanıyor agresiflik. Gillette ayarlı aletlerin ayarları daha mild seviyelerde oluyor demek istemiştim. 7-8-9 gibi ayarlarda agresifleşiyor genelde.
(17/02/2015, Saat: 12:53)Chinaski Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Evet komşum tarak açıklığı ve jileti bükme açısı ile ayarlanıyor agresiflik. Gillette ayarlı aletlerin ayarları daha mild seviyelerde oluyor demek istemiştim. 7-8-9 gibi ayarlarda agresifleşiyor genelde.

Futur'un en agresif ayarı 6,5 ve daha 2,5-3 ayarındayken jiletin suratınızda gezmeye başladığını hissediyorsunuz. O nedenle Futur diğer ayarlı aletlere göre daha agresif eğilimli bir alet.
https://instagram.com/buyukkotukurt/
Doğru evet Futur diğerlerine göre daha agresif ben de zaten Gillette aletlerin mild olduğunu belirttim.
Gillette slim 9. Ayarda Futur a ancak yaklasabiliyor.
@sifujack olsa DE aletlerin jilet ve acı mimarisini harika aciklardi

@papazeriği futurdan çok çektim derdi

@uataman slant 37 C derdi

@inceptum mach3 ile R41 arasında kalırdı

@mancho yorumu için Yozgat in kurtuluşunu beklemek lazım

agresif aletlerin
Agresiflik şiddetini ne derece sakalı kesmeye ne derece de cildi kazimaya meyilli olduğunu araştırın derim
Bana göre 41 agresifligi sakal kesmeyi yüzde 60 sakala yüzde 40 cilde yansitiyor Futur da bu oran tam tersi gözlemledim

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Mild Aletle Çok Perde Mi Agresif Aletle Az Perde Mi sudüşleri 26 11,357 09/02/2021, Saat: 16:24
Son Yorum: Oldstyle
  Mild ve agresif kelimeleri DelikanliTiras 68 64,457 04/06/2020, Saat: 17:50
Son Yorum: sfenks
  Agresif Tıraş Makinesi Öneri asunbul 36 15,445 11/08/2019, Saat: 21:45
Son Yorum: Denetcii
  Ayarlanabilir tıraş aleti mi, birer adet Mild + Agresif mi? sfenks 22 11,273 19/03/2019, Saat: 15:45
Son Yorum: donniebrasco

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: