Tek perde ATG Tıraş
Dün işyerinde boş zamanımda aklıma bir fikir geldi.2 perde tıraş olmaktansa tek perde atg tıraşla daha iyi sonuç alabilirim diye düşündüm.Bu fikrimi bu gece deniyeceğim.
Bu konu hakkında tavsiyesi olan,olumsuz bir fikri olan veya şu ekipman ile bu teknik işe yarar diyebilecek arkadaşlardan fikirlerini duymak isterim.Hepimiz için faydası olur.
Acil yardım kiti elinizin altında olsun Smile
ATG siz sakal tıraşını, tıraştan saymam ama bahsettiğin şekilde olursa Acı ve Kan görüyorum Smile
Tavsiye edilecek gibi değil.
Ben şahsen hiç denemedim ama, sakal yapısı uygunsa ve en fazla bir günlükse, buna ek olarak kaliteli bir ön hazırlık yaparak denenebilir gibi geliyor.

Normal tıraşlarımızda ATG'ye gelene kadar sakalımız epey yumuşamıştır ve sabun cildimizi uygun kıvama getirmiştir. Sakalınız genel yapısı itibariyle yumuşak ve fazla yatık değil ise denenebilir sanırım.

Sakalınız sert ve yumuşaması uzun sürecekse, buna ek olarak bir de yatıksa güzel sonuçlar ortaya çıkacağını düşünmüyorum, biraz kanlı olabilir gerçekten. Açıkçası ön hazırlık sürecini beklemektense, aynı süreyi XTG+ATG iki perde tıraş hem daha keyifli olur, hem de daha güzel sonuç elde edersiniz bence.

Aklınızıa takıldıysa mutlaka deneyeceksinizdir zaten, yarın haftanın son günü. En kötü durum senaryosunda bile haftasonu geldiği için cildinizi toparlamaya vaktiniz olur.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Tek seferde ATG sikintili olacaktir komsum, denememelisiniz diye dusunuyorum.
Tek perde perdahın geleneksel tıraşa uygun olmadığını düşünüyorum. 3 perde tıraş oluyorum, cildim elverse 5 perde olurum keyif için Smile İlla tek perde olacaksa, 5 bıçaklı kartuş tıraşını yeğlerim Wink
(01/04/2016, Saat: 00:29)starex Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Tek perde perdahın geleneksel tıraşa uygun olmadığını düşünüyorum. 3 perde tıraş oluyorum, cildim elverse 5 perde olurum keyif için Smile İlla tek perde olacaksa, 5 bıçaklı kartuş tıraşını yeğlerim Wink

+1
Denk geldiğim bir videoda adam çelik ustura ile tıraşında doğrudan ATG perdesiyle bitiriyordu. Ancak kendim de denedim, DE ile öyle başarılı bir sonuç alamadım.
Acta est fabula, plaudite.
Arkadaşlar değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.Normalde fatip ile tek perde ATG denemesini yapacaktım ama rocnel SE alet geldiği için rocnel ile WTG-ATG tıraş oldum.Pazar akşama tek perde ATG denemesini yapacağım,hem sakal 2 günlük olmuş olur.
Arkadaşlar,gerekli denemeyi yaptım.Yüz hazırlığını iyi şekilde yaptım herşey tamam.ATG ile tıraşa başladım,hedefim tek perdede yakın bir tıraş olmaktı.
Tıraş başlarda zor geçti,takılmalar oldu çünkü kullandığım jilet WS du.Sonradan jileti değiştirip 7 o'clock sarı ile devam ettim.Ondan sonra takılma problemini giderdim.

Sonuç,yakın bir tıraş oldu.Kıl köklerinde noktasal kanamalar normalden fazlaydı,tahriş vardı ama yüzüm pancar gibi olmadı.

Tıraştan zevk aldımmı,hayır almadım.Yakın bir tıraş oldumu evet fazlasıyla oldu ama sinekkaydı değil.

Ek olarak belirteyim,kullanılan alet fatip grande sabun cella.Proraso preshave kullandım.Yüzde köpürtme,fırça banat perfect domuz kılı.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş sabunu mu , yoksa krem mi? kumuca 12 11,660 1 saat önce
Son Yorum: sfenks
  Geleneksel tıraş vs Modern tıraş alie5734 30 12,050 21/04/2024, Saat: 23:09
Son Yorum: Alkali
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 335,639 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 338,297 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,364 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 960 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,565 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,296 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,173 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,329 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: