Fırçalar Neden kıl döker?
Merhaba komşular yeni alınan fırçalarda kıl dökümü çok oluyor ve bunun nedeni nedir? tasda,yüzde köpürtürken bazen 5 bazen 10 kıl dökülüyor normal midir? sıcak su ile tıraşın etkisi var mı? ve bu kıl dökümü geçici mi geçici ise kaç tıraş sonra kıl dökümü sonlanır? Çoğumuzun yaşadığı sorunlar bu tür sorunları bu forum başlığının altında konuşalım istiyorum yanlış giden durum varsada bu başlığımızda doğruyu bulalım
Fazla kıl dökme sorunu üretimden veya sizin kullanımınızdan kaynaklanabilir.
Üretimden kaynaklı hatalarda yapabileceğiniz bir şey yoktur, çok geç olmadan aldığınız yerle iletişime geçip değişimini talep ederseniz.
Sizden kaynaklı bir hata olmaması için en basitinden fırçanızı ılık suyla kullanmaya dikkat edin, sıcak su fırçalara zarar verir özellikle porsuk kılı olanlara.
Kıl dökümü konusunda ise bunun belli bir süresi yoktur, bir sıkıntı olmasa da ara ara tek tük kıl dökebilir.
@sersajames berberimle konuştum demin her sakal tıraşında sıcak su kullandığını söyledi ve jaguar 1071 sakal fırçasıyla 13.yılı geride bıraktım dedi halen işlevini yerine getiriyor
Komşum yerli firmalar, her işte olduğu gibi biz Türkler e özgü yöntemler geliştiriyor. Fırça konusunda da yapıştırıcı yerine çimento veya fayans yapıştırıcısı kullanmaları olabilirmi Blush
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
@Soner komşum olabilir son zamanlarda duyuyorum fırçalarda epoksi harç kullanıldığını bir komşumuzdanda duymuşdum en kuvvetli yapıştırıcı menşei iran

@Serjames Berberlerde engel teşkil etmez çünkü düğüm kısmından köpürtme yapıyorlar iki parmakla birleşiyor orta kısım Smile
Arkadaşlar,
Fiyatı farketmeksizin her fırça kıl dökebilir.Uzun zaman kıl dökmeyen fırça kıl dökebileceği gibi tam tersi ilk başlarda kıl döken fırça dökmeyi durdurabilir.
2 sene önce chubby 2 fırçam aniden durduk yere aşırı kıl döktü bıraktım kullanmayı.6-7 senedir sık kullandığım Jaguar 236 toplasan 10 kıl anca döktü.
Biri 800 küsür diğeri 20 tl değerinde fırça.
Bence hiçbir marka fırçanın kıl dökmez diye garantisi yok.
(12/01/2019, Saat: 01:41)kral arthur Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar,
Fiyatı farketmeksizin her fırça kıl dökebilir.Uzun zaman kıl dökmeyen fırça kıl dökebileceği gibi tam tersi ilk başlarda kıl döken fırça dökmeyi durdurabilir.
2 sene önce chubby 2 fırçam aniden durduk yere aşırı kıl döktü bıraktım kullanmayı.6-7 senedir sık kullandığım Jaguar 236 toplasan 10 kıl anca döktü.
Biri 800 küsür diğeri 20 tl değerinde fırça.
Bence hiçbir marka fırçanın kıl dökmez diye garantisi yok.
Birşey olsa hemen tekrar alacağım fırça jaguar 236. Üvey evlat muamelesi görüyor resmen benden kullandığımda, bana mısın demiyor. Fıçı şeklindeki sap dolayısıyla komik tipi olduğu için almıştım ama severek kullanıyorum denk geldikçe..

Nokia 3310 cihazımdan Tapatalk Turbo Pro VIP kullanılarak gönderildi

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tarafını Seç 3one6 mı? Rocca v4 mü? (Neden) Gungordum 44 17,555 05/04/2021, Saat: 14:46
Son Yorum: timdr
  her tıraşım neden aynı değil senbisöyle 32 11,394 08/06/2020, Saat: 16:32
Son Yorum: MetsGo
Question Neden Geleneksel Tıraş? okan y. 38 41,899 01/04/2019, Saat: 15:15
Son Yorum: manuple
  Neden geleneksel traş Berkesan 4 3,071 04/03/2019, Saat: 11:24
Son Yorum: BigHillMe
  Bugün Neden Tıraş Olmadın ? ihtilaf 197 210,223 26/02/2019, Saat: 12:44
Son Yorum: jegal
  Kelebek vs Parçalı Aletler - Sizce hangisi ve neden ? hakan88 6 3,614 26/01/2019, Saat: 23:32
Son Yorum: batmanforever
  Eski fircalar haaydin 12 7,830 18/01/2019, Saat: 20:16
Son Yorum: dikdik_s

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: