Neden Geleneksel Tıraş?
Question 
Sevgili arkadaşlar,

Ben de yeni girdim sayılır ama pek çok değerli arkadaş var herbiri de farklı yaşlarda.

Hepimize sorabileceğimiz ortak soru aklıma geldi: Neden Geleneksel Tıraş? Kendim anlatarak başlıyayım.

ergenlikte ilk traşlarımı olduktan sonra, bir defa sakalımı günlerce kesmedim ve berberde sakal tıraşı oldum. Arko sabunu da yaprak jileti de usturayı da ilk defa o zaman yaşadım. Ondan sonra hevesle Arko sabun kullanmaya başladım. Uzunca zaman kartuşlu makineleri kullandım. Ancak başta tıkanmadan ötürü tahriş ve kötü performans ve sürekli olarak plastiklerine para verme düşüncesi beni yaprak jilete itti. Önce ekonomik nedenler,sonra cildim için geleneksel tıraşa döndüm. sonrasında da bu iş beni çok eğlendirdi. Rutin hayatımın her sabahına 10 dakikalık bir zevk eklenmiş oldu. Bu forumu da tanıyınca bilmediklerimin çokluğunu anladım. Aldığım zevki arttırmak için gerekenleri yapacağım

selamlar

Okan
hoşgeldin okan...
merhabalar
hoşgeldınız okan bey
umdugunuzdan fazlasını bulmanız dılekelrımle

hoşgeldiniz ...
keyifli tıraşlar..

iki yüz ...
hoşgeldiniz okan bey...
selamlar...
Arko 1 lira
Yuma 1 lira
Jilet 1 lira
Fırça 1 lira
Şap 1 lira

Ayna karşısında yarım saat geleneksel ıslak tıraş keyfi ise

PAHA BİÇİLEMEZ
Yaaaa Allah'ını seversen psycho... kimi kandırıyosun.... 5 lira öyle mi???
Allah aşkına söyle kaç tane 5 lira harcadın şimdiye kadar... Big Grin
aramızda anlaşalım... yeni gelen arkadaşlara geleneksel tıraş için maddi motivler sunmayalım. sonra yalancı çıkıyoruz... Big Grin
sayfalarca muhabbetimiz var... google yazınca çıkıyor. muhabbetleri üst üste koysan adam başı 1000tl eder Big Grin

(22/03/2012, Saat: 01:30)psycho Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arko 1 lira
Yuma 1 lira
Jilet 1 lira
Fırça 1 lira
Şap 1 lira
Ayna karşısında yarım saat geleneksel ıslak tıraş keyfi ise
PAHA BİÇİLEMEZ
Hocam geleneksel tıraşın reklamını yapıyorum baltalamasana. Ne güzel bir sürü kişi oh daha ucuzmuş hem de nostaljik deyip yallah mach 3 çöpe aynen ıslak tıraşa. Hem ben yalan söylemiyorum ki tıraş başı 5 lirayı geçmez zorlamazsak.
gelenksel tıraş olmak ucuz

geleneksel tıraşda profesyonelleşme yada koleksiyonerliğine adım atma yolunda birşeyler yapılırsa tabiki iş değişiyor

kartuşlu ürünlerinde koleksiyonerliğine kayarsa iş oda ekonomik değil

örnegin bu 100.000$
LINK

mesela bu normal kartuşla çalışmasına ragmen 504 $
LINK
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Alıntı:Yaaaa Allah'ını seversen psycho... kimi kandırıyosun.... 5 lira öyle mi???
Allah aşkına söyle kaç tane 5 lira harcadın şimdiye kadar... Big Grin
aramızda anlaşalım... yeni gelen arkadaşlara geleneksel tıraş için maddi motivler sunmayalım. sonra yalancı çıkıyoruz... Big Grin
sayfalarca muhabbetimiz var... google yazınca çıkıyor. muhabbetleri üst üste koysan adam başı 1000tl eder Big Grin

Hocam herkes takıntılı olmak zorunda değil ki... (Yanlış anlamayın bu konuda takıntılı olmak güzel bir hobi) Adam alır bir tane DE 89, alır bir FS başka da bir şey almaz. İkisini toplasan yaklaşık 130 TL para yapar. Sahip olabileceği en kaliteli razor'a, Türkiye'den satın alabileceği fırçalardan da 10 kat daha iyi fırçaya sahip olur ve biter.. Yada hiçbirini yapmaz Yuma ve Liderle de gayet iyi götürür işini... Tıraş konuşmak içinde sürekli birşeyler almak gerekmiyor ki.. Bende de hepi topu 2 tane Makine (Birini babamdan takas yoluyla beleş aldım) 1 tane FS birde antika jilet var. Alırsam yanına en fazla 1 razor daha eklerim zaten yurtiçinde gayet kaliteli ARKO sabun var. Sırf bunlar bile beni yeterince doyurdu. Tüketim çılgınlıgının sonu yok...

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Memnun kalmadığınız tıraş ürünleri Lord Sparhawk 352 334,507 31/01/2024, Saat: 19:19
Son Yorum: Erdi
  Tıraş Ekipmanlarımız baduruk 636 337,307 16/08/2023, Saat: 14:45
Son Yorum: yaylaoglu
  Geleneksel tıraş sakalı inceltir mi? simsek 3 2,333 09/08/2023, Saat: 11:35
Son Yorum: Lord Sparhawk
  tıraş fırçası ve makinesi önerisi f02561 0 937 23/07/2023, Saat: 22:53
Son Yorum: f02561
Star Geleneksel Tıraş Hakkında Tavsiyeleriniz Ogz4835 5 1,537 19/07/2023, Saat: 19:07
Son Yorum: Ogz4835
  Tıraş esnası, sonrası Tıraşsever 4 1,269 11/06/2023, Saat: 18:21
Son Yorum: exselans
  Tıraş sonrası batık ve sivilce çıkması. Umut islam 10 2,124 08/06/2023, Saat: 01:54
Son Yorum: layken
  Günluk Tıraş İçin Tavsiye Tıraş Aleti alihsan1969 7 3,295 08/05/2023, Saat: 01:03
Son Yorum: layken
  Geleneksel tıraş Tıraşsever 7 1,547 25/04/2023, Saat: 17:53
Son Yorum: Ömer t. Katı
  Tıraş sonrası morarıklık ve türevi sorunlarına çözüm önerileri toprak1 5 2,497 03/03/2023, Saat: 01:24
Son Yorum: 3.Perde

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: