Tıraş sonrası kalan tahriş izi için çözümler
Değerli komşularım sizleri sevgiyle selamlıyorum,

Boyun altı bölgemde yıllardır yaşadığım tahriş sorununu forum sayesinde atlattım. Hepinize özel olarak çok teşekkürlerimi sunuyorum.
Yaklaşık 3 haftadır da tahrişsiz tıraş oluyorum. Ancak cildimde tahriş sonrası kalan hafif siyahımsı ve koyu izler geçmedi.
Cildimin eski haline gelmesi için biraz daha mı beklemem gerekiyor yoksa bu izler kalıcı mı olacak?
Herhangi bir fikri ya da deneyimi olan komşum varsa çok memnun olacağım.

Çok teşekkür ediyorum, herkese keyifli tıraşlar diliyorum...
İzler sizi rahatsız edecek boyutlardaysa bir doktora başvurmanız daha doğru olacak. Değilse de bir sebepten dolayı ciltte oluşan tahriş, yara veya yara izlerinin iyleşmesi için Travazol Krem ve ara sıra Sudokrem kullanıyorum. Her iki kremi önebilirim. Kullanmak isterseniz ilk tercihiniz Travazol olsun.
O ufak tefek karartılı bölgeler benide de mevcut. Çok öyle gözüme batmıyor, zamanla azaldı zaten.
Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Çok teşekkür ederim bilgileriniz için. Travazol Kremi deneyeceğim. Geçmezse doktora başvuracağım. Çok fazla rahatsız edici değil ama insan eski cildini arıyor. Umarım zamanla düzelir. Saygılar...
@ekilic2 hocam tıraşlarınız da nacizane tavsiyem çilt şapı kullanın ve bastırmadan tıraş olunuz. 2 perde ve düzeltmelerle bitirin. Tıraşınızı... 2 biledin 3'ü tıraş dan sonra suratınız. Alışacak ve de tıraş köpüğünü güzel yapmanızı öneririm. Keyifli tıraşlar dilerim.
(02/12/2018, Saat: 20:06)Sofistike Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ekilic2 hocam tıraşlarınız da nacizane tavsiyem çilt şapı kullanın ve bastırmadan tıraş olunuz. 2 perde ve düzeltmelerle bitirin. Tıraşınızı... 2 biledin 3'ü tıraş dan sonra suratınız. Alışacak ve de tıraş köpüğünü güzel yapmanızı öneririm. Keyifli tıraşlar dilerim.

Çok teşekkür ederim komşum. Forumdaki deneyimler çok işe yaradı. Cilt şapını buradaki olumsuz eleştirilerden sonra bıraktım. 2 perde, bastırmadan ve soğuk suyla ve iyi bir köpükle tıraş oldum. Bütün tahriş sorunlarımdan kurtuldum şimdilik, ama geriye küçük küçük izler kaldı. Onlar da zamanla gidiyor sanırım. Çok sağ olunuz
(03/12/2018, Saat: 12:19)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Çok teşekkür ederim komşum. Forumdaki deneyimler çok işe yaradı. Cilt şapını buradaki olumsuz eleştirilerden sonra bıraktım. 2 perde, bastırmadan ve soğuk suyla ve iyi bir köpükle tıraş oldum. Bütün tahriş sorunlarımdan kurtuldum şimdilik, ama geriye küçük küçük izler kaldı. Onlar da zamanla gidiyor sanırım. Çok sağ olunuz

Ne demek hocam aynı keyfi paylaşmaktan ötürü ben teşekkür ederim. Lakin millet cayır cayır Alum blok ( cilt şapı ) kullanıyor. Bende olmak üzere tabi zarar değil. Antiseptik özelliği olduğunu ve doğal olduğunu biliyorum. Kendim kullandığım için önerdim. Tabi ki sizin kararınız. Tekrardan keyifli tıraşlar dilerim.
(03/12/2018, Saat: 12:29)Sofistike Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Ne demek hocam aynı keyfi paylaşmaktan ötürü ben teşekkür ederim. Lakin millet cayır cayır Alum blok ( cilt şapı ) kullanıyor. Bende olmak üzere tabi zarar değil. Antiseptik özelliği olduğunu ve doğal olduğunu biliyorum. Kendim kullandığım için önerdim. Tabi ki sizin kararınız. Tekrardan keyifli tıraşlar dilerim.

Kesinlikle komşum işe yaradıysa sizin için kullanmaya devam etmelisiniz. Zrarlı olduğu yönünde kesin bilgim ve deneyimim yok ama, tartışmalı bir ürün olduğu için pek de içimden gelmedi sanırım. Ama yabancı forumlarda ve youtube videolarında dediğiniz gibi yoğun bir şekilde kullanılıyor. Onun yerine sebamed in yüz toniğini aldım. O da cildimi rahatlatıyor. Aslında youtube videolarında cilt şapının yerine Thayers Witch Hazel (organik olduğu belirtiliyor) da çok kullanılıyor. Denemek istiyorum. Fiyatı da Türkiye de bir yerde raslatım çok yüksek. bakalım. Keyifli tıraşlar, tşk. paylaşımınız için.

11izg3b.jpg
(03/12/2018, Saat: 15:27)ekilic2 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle komşum işe yaradıysa sizin için kullanmaya devam etmelisiniz. Zrarlı olduğu yönünde kesin bilgim ve deneyimim yok ama, tartışmalı bir ürün olduğu için pek de içimden gelmedi sanırım. Ama yabancı forumlarda ve youtube videolarında dediğiniz gibi yoğun bir şekilde kullanılıyor. Onun yerine sebamed in yüz toniğini aldım. O da cildimi rahatlatıyor. Aslında youtube videolarında cilt şapının yerine Thayers Witch Hazel (organik olduğu belirtiliyor) da çok kullanılıyor. Denemek istiyorum. Fiyatı da Türkiye de bir yerde raslatım çok yüksek. bakalım. Keyifli tıraşlar, tşk. paylaşımınız için.

Hocam Alum blok'un (çilt şapı) yanlış kullanımı ile alakalı pürüzler çıkıyor. Tavsiye edildiği gibi kullanıldığın da faydalı bir ürün..  Forum'un Satılık ilan panosunda ürün için ilan açılmış Thayers Witch Hazel Rose Petal versiyonu ister iseniz bir bakın derim. Keyifli forumlar dilerim.
(03/12/2018, Saat: 15:45)Sofistike Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam Alum blok'un (çilt şapı) yanlış kullanımı ile alakalı pürüzler çıkıyor. Tavsiye edildiği gibi kullanıldığın da faydalı bir ürün..  Forum'un Satılık ilan panosunda ürün için ilan açılmış Thayers Witch Hazel Rose Petal versiyonu ister iseniz bir bakın derim. Keyifli forumlar dilerim.

Çok teşekkürler komşum, size de keyifli tıraşlar....

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraş Tahrişlerinin Tedavisi error... 84 124,346 17/01/2023, Saat: 12:24
Son Yorum: Shavettin
  traş sonrası BEPANTHOL hbbsabuncu 53 78,658 14/12/2022, Saat: 11:22
Son Yorum: Shavettin
  Kesik izlerini yok etmek için tedavi ihtilaf 59 81,921 20/08/2022, Saat: 14:07
Son Yorum: abdussamedy
  Eyüp Sabri Tuncer Tıraş Kolonyaları calexico 59 59,582 30/05/2021, Saat: 12:50
Son Yorum: Schumi
  Arko tiras kolonyalarinin kokulari nikitherat 15 13,096 29/05/2021, Saat: 14:45
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraş sonrası kaşıntı Bruker 37 50,407 17/03/2021, Saat: 17:54
Son Yorum: Serjames
  Tıraş Sonrası Kolonya/AS + Balsam Kullanımı ynspektas 35 32,645 05/02/2021, Saat: 02:13
Son Yorum: iamcagri
  Marmara tıraş kolonyası Arko sabun kokulu mennan 15 6,212 25/01/2021, Saat: 19:26
Son Yorum: Ricochet
  Tıraş Harici Balsam Kullanmak aerials 7 5,077 07/10/2020, Saat: 00:36
Son Yorum: marv
  NANO ABSOLUTE TIRAŞ SONRASI KREM KOLONYA marv 5 3,148 02/10/2020, Saat: 16:36
Son Yorum: mustbe

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: