R41'ten sonraki alet.
Merhaba komşularım.
Şanslıyım ki saha 2. Makinem de cildime en iyi gelen makine, jilet ikilisini buldum. R41 ve feather ile kizarik ve batiksiz traş olabiliyorum. Ej89 ile boyun kismimda oldukça fazla batık oluyordu. Sanırsam agresif aletler cildime daha iyi geliyor. R41 ten daha daha yakın traş verebilecek olan bir DE makine var mıdır? Yoksa usturaya mi yonelmeliyim? Teşekkürler.
https://youtu.be/dWA_eJx_ef4

Rocnel e ürettirebilirsin komşum
Edep, aklın tercümanıdır. İnsan edebi kadar akıllı, aklı kadar şerefli, şerefi kadar kıymetlidir...
Emin değilim ama Futur üst seviyeleri denenebilir. R41+Feather sağlam bir ikili olmuş fakat.
"A Samurai always wears two swords."
Muhle r41 + Feather jiletle Tersine (ATG) de yapıyor ve daha da yakın olsun diyorsanız sizi ustura da pek memnun etmeyecektir. Ama R41'in de bir huyu var, jilet yüzünüze dikine değecek şekilde bir açıyla tuttuğunuzda R41 hiç de agresif gelmeyebiliyor. Jileti açılı tutan agresifler belki daha yakın tıraş sağlayabilir size.

Komşumun dediği gibi Merkur Progress ve Futur ayarlilari üst değerlerde agresifliği yüksek aletlerdir. Jilet açıları da farklı olduğundan size R41'den farklı bir yakınlık verebilir.

~SB
(02/11/2018, Saat: 23:36)kokopelli Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Muhle r41 + Feather jiletle Tersine (ATG) de yapıyor ve daha da yakın olsun diyorsanız sizi ustura da pek memnun etmeyecektir. Ama R41'in de bir huyu var, jilet yüzünüze dikine değecek şekilde bir açıyla tuttuğunuzda R41 hiç de agresif gelmeyebiliyor. Jileti açılı tutan agresifler belki daha yakın tıraş sağlayabilir size.

Komşumun dediği gibi Merkur Progress ve Futur ayarlilari üst değerlerde agresifliği yüksek aletlerdir. Jilet açıları da farklı olduğundan size R41'den farklı bir yakınlık verebilir.

~SB

Teşekkürler komşularım cevaplar için. Yüzümü hiç yormuyor gerçekten. Tek seferde aldığı için sanırım boynumda da kızarıklık yanma batma yapmadı. Biraz daha konfordan bile vazgeçip yakın traş denemek istiyorum. Önerilerinizi dikkate alacağım mutlaka.
@husmenusta elinizdeki R41 büyük olasılıkla 2013 ehlileştirilmiş versiyon.
Daha agresif bir alet için ikinci el kısmından 2011 model R41 bakabilirsiniz.
TR de bulmanız zor olsa da kullandığım Plisson Joris Open Comb versiyonu da sizi büyük ihtimalle mutlu edecektir.

Ustura ile DE farklı zevkler ve renkler. Yeni maceralar arıyorsanız elbette deneyebilirsiniz. Eliniz alışana kadar R41 temizliğinde tıraş beklemeyin. Keyifli tıraşlar
Foruma özel Tipsoft fiyat listesi için "tipsoftbrushes(at)gmail.com"
adresine "kullanıcı adınızı" belirterek mail atabilirsiniz.
https://www.facebook.com/tipsoftbrushes/
R41 iyi geliyor biraz daha farklı agresif birsey istiyorsanız bende bir cekic kafa Windrose Slant var harika makine tavsiye ederim.
33z9ug0.jpg
(03/11/2018, Saat: 23:45)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: R41 iyi geliyor biraz daha farklı agresif birsey istiyorsanız bende bir cekic kafa Windrose Slant var harika makine tavsiye ederim.
33z9ug0.jpg

Üstadım fotoğrafın açısından mı bilemiyorum ama kafa yapısı o kadar hantal ki insana ''herhalde tıraş dışında çivi çakmak içinde kullanılabilir'' düşüncesi uyandırıyor.
@ziyanınjileti
Baba bu Walbusch tasarımı, bilirmisiniz phoenix markasının Alpha Ecliptic diye bir makinası vardır, aynı kafalar bunlar temeli walbusch. Bu gonderdigim iwindrose iclerinde en agresif olanı. Bunların ust kafaları yatık acılıdır, o yatıklıgı yuze yaslıyorsunuz komple, makinayı daha yatık kullanıyorsunuz. Bende birde open comb u var, o daha mulayım onu arada hep severek kullanıyorum. Goruntu belki kalın vs. gibi geliyorda kullanırken oyle kafa buyuk surayı alamadım mevzusu yasamadım sahsen, ama haklısınız buyukcene goz korkutuyor.
(04/11/2018, Saat: 00:20)dikdik_s Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @ziyanınjileti
Baba bu Walbusch tasarımı, bilirmisiniz phoenix markasının  Alpha Ecliptic diye bir makinası vardır, aynı kafalar bunlar temeli walbusch. Bu gonderdigim iwindrose iclerinde en agresif olanı. Bunların ust kafaları yatık acılıdır, o yatıklıgı yuze yaslıyorsunuz komple, makinayı daha yatık kullanıyorsunuz. Bende birde open comb u var, o daha mulayım onu arada hep severek kullanıyorum. Goruntu belki kalın vs. gibi geliyorda kullanırken oyle kafa buyuk surayı alamadım mevzusu yasamadım sahsen, ama haklısınız buyukcene goz korkutuyor.

Valla üstadım kusura bakmayın, şahsi görüşümdür ama alet çok şekilsiz geldi. Walbush bilmem, Alpha Ecliptic'e de şöyle göz ucu ile internetten baktım. Sapı kendisine mi ait bilmiyorum. Ama sapı da kendine ait ise tıraş aletinin bir estetiği yok yahu. Sap kendisine ait değilse hiçbir diyeceğim yok ama sap kendisine ait ise bu başlığa bu sap hiç olmamış. İkon'un slant'ı olsun, Merkur'un slantı olsun vs. sap kısmı bu başlık için çok yetersiz kalmış. Belki sap böyle çelimsiz gözüküyor ama belki ağırlık olarak bir denge sağlıyordur. Hiç elime almadım, bilemeyeceğim. Sadece dediğim gibi tıraş aleti estetikten uzak duruyor. Başlık dediğiniz gibi farklı bir pozisyon veriyordur tıraş için ama özellikle başlığın üst kapağının şekli burun altı için bayağı bir uğraştırır izlenimi veriyor.
Neyse, önemli olan sizin beğenmeniz tabii. Güle güle kullanın üstadım. Smile

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Ortanın Bir Tık Üstü Agresiflikte Alet Tavsiyesi Murathan Kurt 16 5,428 13/06/2021, Saat: 01:23
Son Yorum: Murathan Kurt
  Ultrasonik Temizleyici ile Alet Bakımı onurcakmak 35 24,630 03/06/2019, Saat: 08:01
Son Yorum: Soner
  Tıraştan sonraki yeşillik piresis 54 65,637 21/04/2019, Saat: 19:39
Son Yorum: Karslı

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: