Tıraştan sonraki yeşillik
Tıraştan sonra suratımda böyle yeşil bir görünüm oluşuyor. Bunu nasıl engelleyebiliriz ? Tıraşı bırakın, hayattan soğudum artık ya. Çok rahatsız edici bir görüntü.
Hoşgeldiniz.

Yeşilden kastınız deri altında kalan sakalın görüntüsümü ? Bir fotoğraf paylaşabilirseniz tıraş sonrasında daha fikir verici olabilir.
Aynen deri altında kalan sakalın görüntüsü. Kıl kökleriyle alakalı olabilir sanırsam. Şimdi resim bulamadım ama işte böyle koyu yeşilimsi bir görüntü olur ya, ya da maviye de benzetebiliriz. Aşırı sık sakallı insanlar da daha çok görülüyor sanırım. Bu arada yeri gelmişken, bu sakal sıklığına da bir çözüm varsa çok iyi olur.
Neyle tıraş oluyorsunuz ? Sinekkaydı seviyesine ulaşabiliyormusunuz ?
Philips aqua Touch at890 var ve de mach3. Makineyi ara sıra kullanıyorum ama şu son günlerde yeni mach3 kartuşları aldım, daha yepyeniler. 1 kere falan traş oldum. Onlarla. Yukarıdan aşağı doğru traş oluyorum, sonra aşağıdan yukarı, yanlar falan derken neredeyse her yerden alıyorum. Bazı bölgelerde yinede elimi sürttüğümde çok sık ve sert sakallara rastlıyorum. Oldukça kısalar ama öylesine sertler ki elimi sürekli sürtsem elim tahriş olur. E tabi o kadar perdeden sonra bir daha almaya da tırsıyorum biraz açıkcası. Zira zaten yüz iyice kızarıyor bir de bir kez daha üstünden geçince o sakallar alınmıyor ama acı çekiyorum..

Acaba sebebi nedir ? Bazı bölgelerde niye böylesine inatçı sakallarım var?

Ancak şu da var, bazı yerler mükemmel sinekkaydı seviyesine ulaşmasına rağmen hafif yeşillik yinede oluyor.
Öncelikle tavsiyem geleneksel tıraşa geçmeniz olur açıkçası.Böylece bütün yüzünüzde olabilecek en yakın tıraşı sağlarsınız.Yani tüm yüzünüzde elinizi tersten düzden sürdüğünüzde pürüzsüz olacak şekilde.Tabiki bir günde olmaz ama 1-2 ay içerisnde tekniğinizi geliştirip bu sonuca ulaşmanız mümkün pekala.

Ayrıca yüzünüzüz kızarması derdindende kurtulmuş olacaksınız.

Bu haldeyken bahsettiğiniz görüntü olabileceği minimum düzeye inecektir.

Şuradaki kremde sakal çıkma süresini uzatıyor iddiasıan göre,birde bunu alırsanız "tıraş" adı altında yapabileceğinizin en iyisin yapmış olursunuz.Hala varsa artık onu dermatologlara danışmak gerekir.

http://www.geltir.com/showthread.php?tid=475
Cevap için teşekkürler.
Merhaba,

Sorun tıraş makinesinde olabilir... Zira hiçbir tıraş makinesinin, jilet kadar iyi olabileceğine inanmıyorum.. Islak olsun, kuru olsun, hiçbir elektrikli tıraş makinesi, jilet yada ustura kadar iyi tıraş edemez.... Sizdeki bu sakal kalma sorununun sebebini de, kullandıgınız tıraş makinesine bağlıyorum. Mach 3 konusuna gelince, onun yerine geleneksel tıraş öneriyorum arkadaşın önerdigi gibi. Ayrıca jileti Permasharp seçerseniz yogun sakallı oldugunuz için daha iyi netice alırsınız.
Az önce gidip traş oldum, sorunu daha iyi anlayabilmeniz için traştan sonra resim de çektim. 4 perde (Yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı, yanlara doğru ) Sonuç ise bu:

Belli olan kıl kökleri, ağır tahriş, katlanılmaz bir acı, felaket görüntü. Yani o çektiğim acıya değse bir şey demiyecem ama bu halde de insan hayata küsüyor yemin ediyorum.

3k69n.jpg
3k6bl.jpg
3k6bx.jpg
3k6c6.jpg
3k6cm.jpg

Telefondan çektim çok kaliteli değil resimler kusura bakmayın.

(15/03/2012, Saat: 20:39)piresis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Az önce gidip traş oldum, sorunu daha iyi anlayabilmeniz için traştan sonra resim de çektim. 4 perde (Yukarıdan aşağı, aşağıdan yukarı, yanlara doğru ) Sonuç ise bu:

Belli olan kıl kökleri, ağır tahriş, katlanılmaz bir acı, felaket görüntü. Yani o çektiğim acıya değse bir şey demiyecem ama bu halde de insan hayata küsüyor yemin ediyorum.

Telefondan çektim çok kaliteli değil resimler kusura bakmayın.

Ahanda aynı ben, boyun bölgesinde aşağıdaki kızarıklığa varana dek aynı hemde Big Grin Ben yukarıdan aşağı ve yanlara doğru alıp bırakıyorum en fazla üç perdede ve o yeşil görüntüye de katlanıyorum. Eğer tersten alırsam yıkarken bile fena halde sızlar. Bence sinekkaydı olsun diye fazla uğraşmadan sonlandır tıraşlarını ben öyle yapıyorum, sert sakal hassas cilt bunu gerektiriyor Sad

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Tıraştan sonra bıyıklarım gözükmeye devam ediyor Ülker 21 9,689 27/08/2020, Saat: 11:49
Son Yorum: Oldstyle
  R41'ten sonraki alet. husmenusta 21 10,152 19/11/2018, Saat: 18:23
Son Yorum: husmenusta

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: