Tıraş Sabunu Nasıl Köpürtülür ?
(13/04/2013, Saat: 15:46)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/04/2013, Saat: 15:08)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: burda yazılanlardan anladığım kadarıyla ben fırçamı aşırı ıslak ve sulu kullanıyormusum başında sıkmak lazımmış teşekkürler yazı için Smile

Bizde bu yazdığınızdan anlıyoruz ki sizde forumu pek okumuyorsunuz Smile Sanki acele ediyorsunuz biraz.
Üşenmeyin okuyun çok faydasını göreceksiniz forumun.

haklısınız haftasonundan hafta sonuna okuyabılıyorum gecen haftasonu blogları okuyunca bu haftasonu forumu ancak bitirebildim Smile
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
Sertaç bey fırçanızı sıkmanıza gerek yok muslukta ya da su tasında tamamen ıslattığınız fırçaya sabun yükleyin, iyice yğkledikten sonra bu sulu fırçadaki su ile yüklenmiş sabun bir araya gelerek ideal köpüğü oluşturacaktır

esenlikler

Martin

(13/04/2013, Saat: 16:59)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/04/2013, Saat: 15:46)Delidumrul Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(13/04/2013, Saat: 15:08)sertaç Adlı Kullanıcıdan Alıntı: burda yazılanlardan anladığım kadarıyla ben fırçamı aşırı ıslak ve sulu kullanıyormusum başında sıkmak lazımmış teşekkürler yazı için Smile

Bizde bu yazdığınızdan anlıyoruz ki sizde forumu pek okumuyorsunuz Smile Sanki acele ediyorsunuz biraz.
Üşenmeyin okuyun çok faydasını göreceksiniz forumun.

haklısınız haftasonundan hafta sonuna okuyabılıyorum gecen haftasonu blogları okuyunca bu haftasonu forumu ancak bitirebildim Smile
Ben tasta köpürtme olayından kesinlikle verim alamıyorum ve nedense tasta oluşan o köpüğün sakallarıma tam nüfuz ettiğini hissedemiyorum ama kocaman jaguar 171 fırçamı sıcak sudan çıkarıp proraso üzerinde 10 saniye gezdirdikten sonra o sıcaklıkla yüzüme hem sıcacık masaj yapıyor hemde çok yoğun yoğurt kıvamında köpük kalın bir tabaka oluşturuyor. Tasda köpürtmek hem zahmetli hem daha çok sabun istiyor hemde yüzde daha ince ve koruyuculuğu az bir tabaka oluşturuyor bence. Ve büyük boy fırçamın üzerinde kalan sabun bana 3 perde fazlası ile yetiyor.
Tasta köpürtme konusunda istediğim verimi bende alamıyordum. Fakat Ertan Bey'in (Kubilay) aşağıdaki videosunu izledikten sonra tasta köpürtme konusunda maximuma ulaştım diye düşünüyorum. Burada kilit nokta sabun kabından fırçaya yükleme yaparken başta fazla gelen ve suyla karışık olan köpükleri köpürteceğimiz tasa akıtmak sanırım. Sonrasında da bunun üzerinde köpürtme işlemi yapıyoruz. Böylelikle sonradan su ve sabun eklemek falan istemiyor. Bazı arkadaşlar çok fazla sabun kullanmak gerektiğinden bahsetmiş ben bu yöntemde de yüzde köpürtmede kullandığım sabundan fazlasını kullanmıyorum, fırçaya 15-20 saniye yükleme yetiyor. 3 perdeye yetecek kıvamlı güzel bir köpük meydana geliyor. Ben eğer ki köpükle oynamak istiyorsam bu yöntemi kullanıyorum fakat genelde benimde tarzım yüzde köpürtme. Tasa göre çok daha keyifli geliyor, berbere olunan tıraşlardan alışkanlık sanırım Smile

tamerkamisli.blogspot.com
Sabunu fırçanın rahatça yükleyebileceği bir tasa basın en az 9-10 cm

1 yada 3 çay kaşığı suyu sabunun üzerine döküp bekleyin

Islatılmış ve suyu silkelenmiş fırçaya ,sabun üzerinde bastırmadan süpürme döndürme yanlama spiral gibi artistik hareketler yaptırın

Cildi sağlam olanlar bu yüklenmiş köpüğü fırçayla masaj yaparak yüzde bir daha köpürtebilir.

Cildi hassas olanlar yüzde köpürtme yapmak isterse süpürme şeklinde yüzlerine uygulasın benim tavsiyem ayrı bir tasta 20 sn köpürtmek ve yüze süpürme şeklinde uygulamak
http://vgable.com/files/soapreviews.html#ARKO
sıcak su dolu bardağa yatırıp, jileti usturaya takacak kadar beklettiğim fırçamı silkeledikten sonra kendi kabındaki sabun üzerinde biraz yüklüyorum, göz kararı olur dediğimde başka bir tasta biraz daha köpürtüp, gerekli ise su ilave ediyorum. yıllardır şaşmadı bu teknik bende Blush

selamlar.
Berberde arko tiras sabununu mukemmel kopurtuyorlar
Ben eve yapinca o şekilde olmuyor.Sabunu yediriyorum fircaya iyice artik sorun fircada mi sabunda m anlamadim
(25/06/2017, Saat: 02:00)interrr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Berberde arko tiras sabununu mukemmel kopurtuyorlar
Ben eve yapinca o şekilde olmuyor.Sabunu yediriyorum fircaya iyice artik sorun fircada mi sabunda m anlamadim

Selamlar,
Komşu berberler uzun yıllar boyu aynı fırçayı kullandıkları için fırça sabunda akıyor adeta.
Dostlar, tamam onların fırcalar harika break in olmus oluyor falan da, kopurmeme meselesi baska iş.
Kuru fırcaya sabun yukleyip sonra kuru sabunu sulandırmaya kopurtmeye calısıyosunuz damla damla su ekleyerek. Kopugun iceriginin cogu su unutmayın.
Yani, silkeleme baba su fırcanı, su aka aka fırcanı sok sabuna , karıstırdıkca fırcana baskını kademe kademe arttırarak icindeki suyu cıkarıyorsun. 30-40 sn. yukle zaten dolu kopugun olacak, geri kalanı suratında calısırsın istedigin sekil. Kopugun icerigi %10 sabunsa %90 ı su unutma. Suyu bol kullanın. Hem sabununu kullanmadan once ıslat, hem fırcanı ici sulu iken kopurtmeye basla.

Bak berberine, aynı sekilde sabunun icine su koyar, o suyu doker, ici su dolu fırcası ile kopurtmeye baslar. O da aynı seyi yapıyor.

Sunu bir yapsan el alıskanlıgın olsa, daha da sert sabun sert fırca sever falan demiyeceksin inan bana. Sentetikle bile en sert sabunu kopurtuceksin. İsin sırrı bol akıta akıta su. (konu basındaki madde 4u atlayın ozetle)

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Günlük tıraş için Merkür 42C vs 34C Andreichu 2 863 09/09/2023, Saat: 20:05
Son Yorum: kaankkaraman
  İlk geleneksel tıraş ve aşırı tahriş iozbay 3 1,774 15/12/2022, Saat: 13:59
Son Yorum: iozbay
  Ters yönlü tıraş ve zorluğu.. _Olgun_ 14 17,398 25/02/2022, Saat: 14:19
Son Yorum: Hexciter
  Tıraş Aleti Tavsiye winterdrops 127 67,381 28/01/2022, Saat: 23:33
Son Yorum: marv
  Hassas Bir Cilt İçin Tıraş Olmak tarkaner 21 9,256 21/11/2020, Saat: 22:24
Son Yorum: Tıraşçı
  Aceminin İlk Geleneksel Tıraş Tecrübesi Ve Tekniği esatakgul 6 5,079 21/09/2020, Saat: 17:39
Son Yorum: korgunv
  Tıras Terimleri - Kısaltmalar dikdik_s 27 23,061 21/05/2020, Saat: 01:26
Son Yorum: GecayS
  Tıraş Sabunu Performans Kriterleri (Koruma, Kayganlık, Nemlendirme vs.) habaz 8 6,750 09/05/2019, Saat: 01:09
Son Yorum: korgunv
  Aceminin Tıraş Makinesi Kararsızlığı esatakgul 10 6,728 03/02/2019, Saat: 10:05
Son Yorum: jegal
  ustura tıraşı ve görerek tıraş yunusso 13 8,174 17/12/2018, Saat: 20:48
Son Yorum: habaz

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: