Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Ben en kaliteli jiletle bile 1 kere olurum...
Bence bir jiletin kaç kez kullanılacağına ilişkin tek ölçüt keskinliği değildir. Jiletiniz 10. tıraşta hala keskin olabilir, ancak havadaki gözle görülmeyen türlü çeşitli mikroorganizmalar, toz vb etkisi ile artık steril de olmayabilir. Paketinden çıkar çıkmaz hava ile temas başlamıştır artık. Bu sebeple ben her jileti 1 kez kullanıyorum. Tek istisna feather. Çünkü bu jilet ikinci tıraşta hem daha keskin hem daha konforlu...
(14/10/2015, Saat: 00:10)alfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bence bir jiletin kaç kez kullanılacağına ilişkin tek ölçüt  keskinliği değildir. Jiletiniz 10. tıraşta hala keskin olabilir, ancak havadaki gözle görülmeyen türlü çeşitli mikroorganizmalar, toz vb etkisi ile artık steril de olmayabilir. Paketinden çıkar çıkmaz hava ile temas başlamıştır artık. Bu sebeple ben her jileti 1 kez kullanıyorum. Tek istisna feather. Çünkü bu jilet ikinci tıraşta hem daha keskin hem daha konforlu...

hocam, bircok jilet markalari ikinci tirasinda birincisine nazaran harika tiraslar cikariyor. bence denemenizde fayda var.
(12/08/2015, Saat: 20:34)korgunv Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Geleneksel tıraşın benim için en cezbedici yanı her tıraşta yeni jilet kullanmama olanak sağlamasıdır.

Aynen katılıyorum
1 jilet,1 tıraş
Her yarısı 1 perde.
(14/10/2015, Saat: 00:18)seiko Adlı Kullanıcıdan Alıntı: hocam, bircok jilet markalari ikinci tirasinda birincisine nazaran harika tiraslar cikariyor. bence denemenizde fayda var.

Birkaç örnek verebilir misiniz?
Bugün KAI ile 5. traşımı oldum. Sonuç çok iyi.
Ben de tek kullanıma döndüm. Hayat aynı jileti iki kere kullanmak için çok kısa.
(14/10/2015, Saat: 17:03)alfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birkaç örnek verebilir misiniz?

Bolzano diyebilirim.
Acta est fabula, plaudite.
Ben isim gereği hergün traş olmak zorundayım eğer sakal 3 4 günlükse en keskin jileti faether kullanıyorum
Kisaysa zaten yeşil astra işimi çok rahat görüyor...
(14/10/2015, Saat: 17:03)alfa Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Birkaç örnek verebilir misiniz?
Voskhod mesela.

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: