Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Jileti tek seferlik kullanıyorum bu sayede tıraşıma her seferinde temiz jiletle başlıyorum mu diyorsunuz? Yoksa jiletden olabildiğince istifade ederek cebimi de düşünüyorum mu diyorsunuz?

Kendi cevabım; Polonya Pazarından aldığım POL SILVER ile 5. tıraşımı (Astra ve Perma 3. seferde atıyorum) oluyorum ve daha gidecek sanırım çünkü hala keskin ve konforlu ama sıfır jileti kağıdından çıkarıp makineye takmak ayrı bir keyif.
www.tekyumruk.com
ben geleneksel kullan atçıyım bir kere kullanır Jilet atarım
sessizliğin içinde sessizce oturan adam.
Genellikle 2-3 tiras kullaniyorum. Tiras olurken cene bolgesine geldigimde o jiletin bir tiras daha cikarip cikarmayacagini kestiriyorum zaten.
Bilgisayarım ingilizce klavye ve dil düzeninde olduğu için bilgisayardan yazdığım yorumlarda türkçe karakter kullanamıyorum. Yarattığım rahatsızlıktan dolayı özür dilerim.
(10/12/2012, Saat: 15:56)lijunshaving Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Polsilver'ı 4 tıraş, Perma'yı 4 tıraş Astra yeşil'i 2 tıraş sonra yeni bir tıraş bıçağıyla değiştiriyorum.Piyasada var oldukları sürece devam.

Ben de Perma-Sharp'ı ve yeşil Astra'yı sizin gibi kullanıyorum.
Merkur Progress
Omega 80005
Perma-Sharp Süper - Polsilver SI
bütün jiletlerimi her ne kadar değerlide olsa 1 kere kullanıp atarım çünkü 2-3 ve daha fazla kullanım bana hiç hijyen gelmiyor zaten .

günde 1 kere kullansa ayda 30 jilet eder oda ayda 5 erli paketlerde 6 paket etse en babası 2 lira desek 12 tl aylık jilet masrafı olur oda bence mühim para değil 2 paket sigara parası diyelim..
Her tıraş yeni jilet. Big Grin
Her tiras sıfır jilet. Yoksa sakal kabul etmiyor zaten Big Grin
Permsharp: 1-2
Voskhod: 3-4
Feather: 1-2
Astra : 0 Big Grin cidden elime gelenleri trim icin usturaya dahi takmadan dogruca atiyorum
Crystal: 1-2
Derby: 1
Gillette Stainless: denemedeyim yazicamSmile
Persona Blue: 1
Gillette 7 o clock black: 3-4
Super Max: 1-2
Rapira swedish supersteel; 1-2
Shark Stainless; 1
Shark Chrome; 1
Croma Diamant; 2-3
feather 3
permesharp 2-3