Yaprak Jileti Kaç Defa Kullanıyorsunuz?
Perma sharp ile 6 kere tıraş oluyorum.
Bir jiletle her tiras da tek tarafını kullanarak toplamda 6 tiras oluyorum, bu yöntemle ile sadece astra yeşil ve permasharp kullanıyorum.
(09/08/2015, Saat: 23:00)cihankeskin Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Bu metot forumda daha önce de konuşulmuştu. Bu metot biraz riskli bir metot. DE aletler jiletin kırılarak kullanılması için üretilmiş aletler değildir. Kendinize zarar verebilirsiniz. DE aletin bir tarafını bir tıraş, diğer tarafını diğer tıraş kullanmak aynı görevi görecektir.

Üstad progressle bu şekilde tıraş oldum.Fakat jilet dengesiz olduğundan korkmadım değil Confused
Derdi dünya olanın,dünya kadar derdi olur
Progress ile filan bu tip işlere girişmeyin arkadaşlar. Bıçağın yandaki çıkıntılarını önden tutan tipte (genelde kelebek kapaklı, Korgunv' nin aleti bu tipten mesela dikkat ederseniz) aletlerle bu yöntem uygulanabilir ama Progress gibi aletlerde iş açarsınız başınıza. Bence hiç kırmayın, bir gün bir tarafı, diğer gün diğer tarafını kullanın, bu tip maceralara gerek yok.
Haydi hayırlı tıraşlar...
Bu mevzunun müsebbibi olarak sadece Feather Popular TTO ile uygulama yaptığımı bilmenizi isterim.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
İyi bir ön hazırlıklarını rapira ile bile 10 tıraş çıkarabilirim herhalde ama fazla inat etmeğe gerek yok .Ama bir perma yada astra ile bir hafta hergün tıraş olduğumu bilirim.Hatta permasharp ın ilk tıraşı ndan sonrakiler oldukça keyfli dir.
Benim sakallara polsilver 5 tıraş,bolzano 3-4 tıraş, gillette seven o clock sarı 5 tıraş ve silver 5 tıraş rahat gidiyor..
"Erdemlerimiz ve kusurlarımız birbirinden ayrılamaz, güç ve madde gibi. Onlar ayrıldığında insan bir hiçtir."
"Nikola Tesla"

Satılık ilanım;

http://geltir.com/thread-6891.html
Her jiletle 2, en fazla 3 tiras oluyorum. Fazlasina gerek yok bence, o zaman kartus isine benzemeye basliyor :-)
Geleneksel tıraşın benim için en cezbedici yanı her tıraşta yeni jilet kullanmama olanak sağlamasıdır.
As long as you have drinking days than hungover days, you're fine ...
İlk zamanlar kullan at yapıyordum ama gördüm ki öyle 2-3 tıraşta jiletler (benim sakalımda) körelmiyor, üretimden kör olanlar hariç. Artık bir jileti 1 hafta kullanıyorum, her pazartesi yeni bir jilet açıyorum. Bu durumda bana yıllarca yetecek kadar jiletim var Rolleyes

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: