Merkur Futur Safety Razor
(12/08/2020, Saat: 22:55)Cem.O44 Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Deneyim komşum ben yetişemedim stok bitti razorusta rapira swedish jiletlede güzel sonuç aldım onunlada deneyebilirsiniz gillette silver blue'nin biraz keskin geleceğini düşünüyorum yüksek ayarlarda Smile

SM-N935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Treet’in (Platinum) pek uymadığını DM’den konuştuğumuzda söylemiştim. Treet’i Mühle R89’a terfi ettirdim, çok güzel oldu. Rapira Swedish Supersteel denedim son Futur tıraşımda, o da uymadı. Wtg tıraşta, hafif kaldı, güzel kesmedi. Öyle olunca atg’yi 2 yerine 2.5’ta oldum onda bile takılıp durdu. Onu da R89’a terfi ettirdim, ama Voskhod’un R89’daki performansından daha kötü oldu. Voskhod az keskin ama konforlu olduğundan 4-5 perdeyi tolere edebiliyordu. Bu konforsuz da... Siyah Wilkinson Sword kadar kötü oldu Mühle’de.
Arkadaşlar havadaki kılı kesebilen jiletlerde tıraş esnasında nasıl "takılma" yaşayabiliyorsunuz anlamıyorum.

Yani ladas ile bile temiz tıraş olabilmeniz lazım. Bu takılıyor diyen arkadaşlar acaba tıraş öncesi yüz hazırlığı ve sakal yumuşatma aşamasını yeterince iyi yapmıyor olabilirler mi diye düşünüyorum. Yoksa herhangi sıfır yaprak jiletin yüzde takılabilecek olmasına imkan vermiyorum.

Ben kesinlikle elin makineye alışmamış olmasına ve iyi yüz hazırlığı yapılmamış olmasına bağlıyorum bu tip jilet yorumlarını, zira jiletli usturalardan, çelik usturalara geçenler de ilk başka "kesmiyor gibi, takılıyor" yorumları yaparlar çelik usturanın farklı kesim ve baskı karakterine alışık olmadıklarından.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
(26/08/2020, Saat: 08:51)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Arkadaşlar havadaki kılı kesebilen jiletlerde tıraş esnasında nasıl "takılma" yaşayabiliyorsunuz anlamıyorum.

Yani ladas ile bile temiz tıraş olabilmeniz lazım. Bu takılıyor diyen arkadaşlar acaba tıraş öncesi yüz hazırlığı ve sakal yumuşatma aşamasını yeterince iyi yapmıyor olabilirler mi diye düşünüyorum. Yoksa herhangi sıfır yaprak jiletin yüzde takılabilecek olmasına imkan vermiyorum.

Ben kesinlikle elin makineye alışmamış olmasına ve iyi yüz hazırlığı yapılmamış olmasına bağlıyorum bu tip jilet yorumlarını, zira jiletli usturalardan, çelik usturalara geçenler de ilk başka "kesmiyor gibi, takılıyor" yorumları yaparlar çelik usturanın farklı kesim ve baskı karakterine alışık olmadıklarından.

Yüz hazırlığı konusunda eksiğim olmadığına eminim, ama makineye alışmamış olma ihtimalim var. Öyle olsa da kimi jiletle çok güzel tıraş olabilirken, kimisiyle problem yaşamazdım diye düşünüyorum. Belki de bu jiletler sandığımız kadar standart değildir.
(26/08/2020, Saat: 20:46)timdr Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Yüz hazırlığı konusunda eksiğim olmadığına eminim, ama makineye alışmamış olma ihtimalim var. Öyle olsa da kimi jiletle çok güzel tıraş olabilirken, kimisiyle problem yaşamazdım diye düşünüyorum. Belki de bu jiletler sandığımız kadar standart değildir.

Mart ayında geleneksel tıraşa başladığınızı yazmışsınız. Bu kadar kısa sürede yüz hazırlığı, jiletli makine kullanımı, açı ve baskı konularının oturması pek mümkün değildir. Biraz daha zaman verin, eliniz alıştıkça rahat edebilirsiniz.

Jiletler zaten standart değil aralarında büyük farklılıklar var ama en düşük keskinlikteki jiletler bile insan sakalını takılmadan kesebilecek kapasitededir. Bunu kastediyorum. Takılmadan kastınız jiletin yüzde rahat akmaması ise onda hemfikiriz, ama gerçek anlamda bir takılma eğer sahte, sorunlu jilet değilse yetersiz yüz hazırlığına işaret eder.
(26/08/2020, Saat: 22:57)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: en düşük keskinlikteki jiletler bile insan sakalını takılmadan kesebilecek kapasitededir. Bunu kastediyorum. Takılmadan kastınız jiletin yüzde rahat akmaması ise onda hemfikiriz, ama gerçek anlamda bir takılma eğer sahte, sorunlu jilet değilse yetersiz yüz hazırlığına işaret eder.

Kesinlikle yasadigim durum, shark jileti r41 e taktim, de 89 ile bastirsamds isini yapan ama keyif vermeyen jilet dus sonrasi catir catir kesti sakallari.

Dagita dagita bitirdim o shark jiletleri, ekonomik takilma maksadiyla kartela alma çilginliginda bulunmustum, yan masamdaki cimri arkadaş cakma future la benden cok kullandi o sharklari.

Future konusunda da ben gercekten herseyi bir yana o sesine hayranim.
(26/08/2020, Saat: 23:17)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Kesinlikle yasadigim durum, shark jileti r41 e taktim, de 89 ile bastirsamds isini yapan ama keyif vermeyen jilet dus sonrasi catir catir kesti sakallari.

Dagita dagita bitirdim o shark jiletleri, ekonomik takilma maksadiyla kartela alma çilginliginda bulunmustum, yan masamdaki cimri arkadaş cakma future la benden cok kullandi o sharklari.

Future konusunda da ben gercekten herseyi bir yana o sesine hayranim.

Komşum ses konusuna meraklıysan bir de yaqi slant başlığı dene derim, ya da agamemnon makineyi.. Zaten ikisi aynı kafaya sahipler. Yok böyle bir ses, singing ustura gibi tıraş ederken caart caart ses çıkıyor. Smile
(27/08/2020, Saat: 08:24)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum ses konusuna meraklıysan bir de yaqi slant başlığı dene derim, ya da agamemnon makineyi.. Zaten ikisi aynı kafaya sahipler. Yok böyle bir ses, singing ustura gibi tıraş ederken caart caart ses çıkıyor. Smile

Hocam simdiye kadsr hic denemedigim iki sey var, biri celik ustura ki hic sanmam cesaret edebilecegimi, ikinciside slant basliklar. Nedendir bilmem urkuyorum bu ikisinden, ama sesi gercekten merak ettim, uzun sure progres kullanimi sonrasi future makimeyle tirasimda bir kez daha bu nedir yav bu nasil guzel sestir diye yuzumun aldigi hayranlik ifadesini anlatmak icin kelime dagarcigim yetersiz.
(27/08/2020, Saat: 16:57)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: future makimeyle tirasimda bir kez daha bu nedir yav bu nasil guzel sestir diye yuzumun aldigi hayranlik ifadesini anlatmak icin kelime dagarcigim yetersiz.

Komşum o zaman bu slant kafa ile çok başka hisler yaşarsın çünkü cidden çok gevrek bir kesme sesi var. Hatta 3. perdede bile hala caart caart ses geliyor. Yalnız cidden agresif bir kafa yavaş tıraş gerektiriyor ama çoğu makinenin 3 perdede verdiği yakınlığı2 perdede rahatlıkla veriyor. Bence dener derim, bir şey kaybetmezsin. Usturayı merak ediyorsan önce uygun fiyatlı bir jiletli ustura ile denemelere başlayabilirsin, baktın seviyorsun ustura da denersin. Ki çelik usturanın konforu jiletli usturaya göre çok yüksektir
jiletli usturada rahat edebilirsen çelikte edebileceğin kesindir.
(27/08/2020, Saat: 16:57)İsmetaltan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Hocam simdiye kadsr hic denemedigim iki sey var, biri celik ustura ki hic sanmam cesaret edebilecegimi, ikinciside slant basliklar. Nedendir bilmem urkuyorum bu ikisinden, ama sesi gercekten merak ettim, uzun sure progres kullanimi sonrasi future makimeyle tirasimda bir kez daha bu nedir yav bu nasil guzel sestir diye yuzumun aldigi hayranlik ifadesini anlatmak icin kelime dagarcigim yetersiz.

Komşum futur kullanan slantla ayağıyla tıraş olur. Big Grin Hiç öyle düşündüğünüz gibi değil slant aletler. Hatta ben futurdan korkuyorum ki r41 bile daha güvenli geliyor.
@Sheeplessness R41 bir zamanlar arada kullandigim makineydi artik bi abimde o keyifle seyahat makinesi yapti, ben start 1.18 den daha rahat tiras oldum r41 le ve kor jilet shark bile costu 2 perde arti rotusla harika tiras verdi, ama bu slantlarin yamuk durusu benim el aliskanliklarimi inatla devam ettirme egilimimden oturu tedirgin ediyo. Solak dogup zoraki saglak olan ben sanirim bu etkiden zor kurtulurum.

@Lord Sparhawk hocam blue beard revenge ve ali biyilkli denedim fena da degildi begenmistim keyiflide tiras olmayi basardim bir kez adem elmasi cicarina ufacik bi çizik attim ondan sonra favori duzeltmeyi bile feather ss ac ile yapmaya basladim iki shavetteyede dokunamadim, uzunca sure ustura hevesimi proguard jiletle giderdim yakin zamanda profesional jilet kullandim her an dalarim dikkatli ol diye ince mesaj veren jiletle ancak 4 tirasta ehlilesti 3 tiras sonra vazgectim mucadeleden proguard takinca catir cutur daldim ah be dedim, slant kafalarla ilgili bugune kadar okudugum seyler hep olumlu olsada genel kani memnuniyetle kullanilar urun olarak olussada ben tedirginim.

Çelik ustura icinse buyuk konusmak tarzim degildir ama gercekten zor acaip tedirgin oldugum bisey, hatta sizin yazdiklariniza benzer bir cok cumle kuran birinin kulaklari cinlasin onada hep dedim ben bu fobiyi aşamam, aşmak icinde cabalamam cunku mantikli bi aciklamam yok.

Lakin bir slant deneyebilirmiyim evet belki bir gun, sizin su future dan daha harika sesi var cumlesi icin bile denemeyi dusunebilirim.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,836 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,418 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 758,530 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,827 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,251 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 302,849 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,721 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,276 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,492 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,965 02/10/2020, Saat: 02:01