Merkur Futur Safety Razor
(06/11/2019, Saat: 14:20)onurcakmak Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Komşum cevabı biliyormuşsunuz gibi sormuşsunuz Smile Evet var. Üst kapak açıkken ve en kısık ayarda yan tarafta şöyle bir görüntünün olması lazım;

images?q=tbn:ANd9GcROzNM3iOtoQBPTTe5F5nb...FAcEo7ke-w

Eğer bu şekilde bir görüntü oluşmuyorsa, orta ve işaret parmağı alt tablada, baş parmak üst kapakta olacak şekilde tutup sıkarak, ayar mekanizmasını bir tur daha içeri çevirmeniz lazım. En düşük ayara getirdiğinizde ayar mekanizmasındaki çentiğe tık diye değme sesi değil de, vidanın sonuna kadar sıkılmış hissiyatı edinmeniz lazım. Tam tersi hareketi yaparak aleti parçalarına ayırıp temizlik yapabiliyorsunuz.

Bu dediklerimi yaptıktan sonra resimdeki gibi iç mekanizma alt tablaya bu şekilde sıfır oturmuyorsa, komple aleti sökün, üst kapağın oturduğu o iç kısımdaki ayar aparatının yönünü değiştirin.

Bunu bilmeyen çok futur kullanıcısı var ne yazık ki. O nedenle bu aleti çok agresif zannediyorlar. Halbuki en düşük ayarda WS alet yumuşaklığında bir alet. Bu şekilde ayarsız kullanıca siz en düşük ayarda kullanıyorum zannederken aslında 6. ayarda, hatta belki daha yüksek ayarda kullanmış oluyorsunuz.

Şimdi dediğiniz gibi söküp tekrar taktım. En düşük sevideyken sizin resimde gösterdiğiniz gibi iç mekanizma alt tablaya oturmuyor ( çok az bir boşluk kalıyor ), o tablaya oturduğu zaman ise 1 ila 2 arasında ki nokta kalıp ayarı 1 in üstüne getiremiyorum. İki durumunda resimlerini çektim ama şu an dosya ekle kısmından yükleme yapamıyorum Sad :
Komşum en basit yol tapatalk kullanın çok kolay olur yükleme. Olmadi internete fotoğraf yükle yazın. Çıkan sitelere yükleyip forum linkini buraya cevap olarak yapıştırın
Thumbs Up 
(04/10/2011, Saat: 23:28)Lord Sparhawk Adlı Kullanıcıdan Alıntı: "Daha sonra pamuklu bir bezle hem jiletimi hemde futurun içini dışını iyice kuruladım ve jiletimi geri takarak futuru kutusuna koydum. "

3-4 makine sonra bu titizlikten eser kalmayacak. Big Grin

Güzel inceleme. Wink

Kesinlikle dogru tespit hocam ilk bssladıgımda makineler ışıl sabun lekesinden eser yoktu şimdi anca arada sabundsn bembeyaz olunca falan...
(06/11/2019, Saat: 17:28)Jonas Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Şimdi dediğiniz gibi söküp tekrar taktım. En düşük sevideyken sizin resimde gösterdiğiniz gibi iç mekanizma alt tablaya oturmuyor ( çok az bir boşluk kalıyor ), o tablaya oturduğu zaman ise 1 ila 2 arasında ki nokta kalıp ayarı 1 in üstüne getiremiyorum. İki durumunda resimlerini çektim ama şu an dosya ekle kısmından yükleme yapamıyorum Sad :

zzQJK8.jpeg
EEO6vK.jpeg
FGnjg4.jpeg
@Jonas, Onur Bey'in sondan ikinci paragrafta yazdığı
"Bu dediklerimi yaptıktan sonra resimdeki gibi iç mekanizma alt tablaya bu şekilde sıfır oturmuyorsa, komple aleti sökün, üst kapağın oturduğu o iç kısımdaki ayar aparatının yönünü değiştirin." kısmı deneyin o görünen boşluk olduğu müddetçe afedersiniz it gibi ısırır o futur Smile
(06/11/2019, Saat: 21:07)Samet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: @Jonas, Onur Bey'in sondan ikinci paragrafta yazdığı
"Bu dediklerimi yaptıktan sonra resimdeki gibi iç mekanizma alt tablaya bu şekilde sıfır oturmuyorsa, komple aleti sökün, üst kapağın oturduğu o iç kısımdaki ayar aparatının yönünü değiştirin." kısmı deneyin o görünen boşluk olduğu müddetçe afedersiniz it gibi ısırır o futur Smile

Evet dedigini yaptim hatta yayi bile ters cevirdim. Sonunda o boslugu sifiri yakaladim ama bu seferde 1ve 2 arasindan assagiya inmiyor.
@Jonas komşum, @Samet komşum da yazmış zaten, o iç mekanizmanın yönünü değiştirin. Sorun düzelecektir diye düşünüyorum. En düşük ayara getirdiğinizde vidanın sıkılıp sonuna geldiği noktaya ulaşıyorsa tamamdır. 6. ayarın sonuna getirdiğinizdeki içteki çentiğe gelip durma durumunun olmaması lazım.
I'd Lather be Shaving, 'Cos Shave Must Go On!
Futurcular beni linc etmeyin ama Smile iste tam da bu sebeplerden oturu, ayarli aletlere (evde kullanmadigim iki tane vintage var), hele hele futur gibi modern ayarli aletlere hic bulasmiyorum. Klasik trasin sadeligiyle tezat ve sorun cikarmaya meyilli bir yapilari var sanki.
(07/11/2019, Saat: 03:42)Southwestern Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Futurcular beni linc etmeyin ama Smile iste tam da bu sebeplerden oturu, ayarli aletlere (evde kullanmadigim iki tane vintage var), hele hele futur gibi modern ayarli aletlere hic bulasmiyorum. Klasik trasin sadeligiyle tezat ve sorun cikarmaya meyilli bir yapilari var sanki.

Dün akşam bu konu üzerine sitedeki tüm futur yazılarını okudum. Hatta merkur firmasından gelen bir mailde bu ürün elle imalatı tamamlandığından bütün aletlerin birbirinden farklı olabileceğini söylemişler. Ben daha öncesi ej de89 ve mühle de88 kullanmış bir olarak korka korka aslında çok sorunda yaşamadan o ilk resimdeki hafif açıklıkla tıraş oldum ve şimdiye kadar yaşadığım en yakın tıraş deneyimini elde ettim. İlk denemem olduğundan evet biraz tahriş yaşadım ama inanılmaz keyifli bir aletti. Bende bunu alırken elimde bulunan iki klasik aletin yanına yakışıp yakışmayacağını ve gereksiz bir büyüklüğe sahip mi diye çok düşündüm. Sonuç olarak daha ilk tıraşta iyiki almışım dediğim alet oldu. İlk denememi diğerlerinde olduğu gibi arko sabun ile yaptım, şimdi sabırsızlıkla sakallarımın uzayıp diğer sabun ve kremler ile demek istiyorum.
Bugun Futurla ilk defa tiras oldum, sansima yeni aleti indirimden $45'a aldim.
WTG'i en son ayarda 6. ile, ATG 4. ayarda oldum.

Aletin olumlu ozellikleri:
1) Agirlik dengesi cok iyi, sapin ortalarina yakin, sapin inceldigi kisimda. Ve aleti kullanmasini cok kolaylastiriyor.
2) Etkinligi ve agresifligi cok guzel, ustura tirasi ile ayni yakinlikta. Zor alinan bolgeleri tek seferde temizliyor.

Aletin olumsuz ozellikler:
1) Agirligi biraz fazla, 100 gram sefiyelerinde olsaymis, kullanimi daha kolay ve zevkli olurmus.
2) Sapi kaygan. Bu derece agresif olan bir alette, kaygan sap riskli olabiliyor.
3) Jileti saglam tutmuyor, baslikta hafif bir oynama hissediliyor.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 362,660 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,417 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 758,394 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,825 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,249 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 302,841 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,712 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,274 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,479 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,965 02/10/2020, Saat: 02:01