Merkur Futur Safety Razor
ihtilaf üstadım,

futur incelemenizi şimdi okudum. gerçekten keyif aldım. emeğiniz için teşekkür ederiz.
Beğeninizi kazandığıma sevindim,gerçi Merkur ve Futur için fazla kaside yazamadım,bir Realist'in Futur yorumuSmile
kral-ciplak.gif
ansys.jpg

Futur neden tahriş eder.Futur ile olduğum tıraşlara hep bu mercekle baktım,günaşırı tıraş olmama rağmen sağlam bir Futur deneyimi ve analizi için günlük tıraş oldum.

cliffhanger1.jpg

Üç perde tıraş, kulaktan çeneye,çeneden kulağa ve boyun bölgesi için ilk perde hariç daima aşağıdan yukarı. İlk perde @2. ayar diğer perdeler @1. ayar

images?q=tbn:ANd9GcSt7M68K6FQI2zb9gloV_X...1pU1S6lOMK

Ağır alet diğer hafif DE lere göre daha fazla kontrol istiyor.

İlk çekiş hareketinde bastırmak ve çekişi istenilen yerde bitirememek.

2mpyjjt.jpg

Bastırmak ve ayarı 3 ten yukarıda kullanmak.Futur'un konforlu tıraş için jileti dengede tutuğu ayarlar 1 ve 3 arası.
3.ayar noktasından sonra alet logaritmik olarak agresifleşiyor.Hassas cilde sahip olanlar için 3 ten sonrası tehlikeli.Cildi sağlam elleri kontrollü olanlar için sorun olmasa gerek

Boyun bölgesini için,2 ve 1. ayarlar çok konforlu.2 ayarda WTG yani sakal çıkış yönü yada yukarıdan aşağı kısaltıp,1.ayarda ters alındığında sorun olmuyor.WTG yani sakal çıkış yönünde tıraş olup aynı ayarda ters almak sakalı biraz çekiştirebilir.

9840d9d925ea41180eb839cb83198db1.jpg?x=400&y=-1

Hızlı tıraş olmak ve blade buffing tehlikeli
images?q=tbn:ANd9GcQ2XUZdBC2VzZfHFhwiL38...zu1qdJA-OA

Bir bölgeden bir defa geçtin sonra bir daha ve bir daha,her seferinde koruyucu ve kaygan tıraş sabunu katmanı inceldi.Her seferinde ağır aleti aynı baskıyla aynı bölgeden çektin...?

Nietzsche-Sonsuz-donusum-ilkesi-ve-Tekra...yatlar.jpg

Çabuk körelen jiletleri tasarruf olsun diye defalarca kullandın.Ucuz ve çok keskin jiletlerin bazıları ağzı bozulduğunda tahriş eder.Jiletin kesici ağzı tırmığa dönebilir.

Sell-golf-Sand-Rake.jpg

Boyun ve çene bölgesinde çok rahat kullandım.Hatta boyun bölgesinde yatay çekişlerde de çok konforlu.Yanaklarda ve bıyık bölgelerinde zorlandım.
Ağır olması ve elden kayması ( ele şap sürülebilir-şap kaplamaya zararlı olabilir/ sap'a makaron geçirilebilir ) idare edilir.Islak ellerle ayar yaparken aletin sıkılığı ( yay biraz ezilse düzelir sanki) tehlikeli.

final+countdown.jpg

Futuru bu denli efektif yapan tek parametre; ağırlığı
Futuru bu denli kontrolsüz kılan;ağırlığı ve hacmi
Bugün futurla 5 te traş oldum hiçbir tahsis ve sıkıntı yok ayarlama yapınca bıçakta gözle görülür bi farklılık olmuyor acaba ben ayar mı yapamıyorum yoksa iyiden iyiye bileklerim kartuş hantalligindan kurtuldumu ?
Yiğit harmanları, yığınaklar,
Kurulmuş çetin dağlarında vatanların.
Dize getirilmiş haydutlar,
Hayınlar, amana gelmiş,
Yetim hakkı sorulmuş,
Hesap görülmüş.
Demdir bu... Ahmed Arif
selamlar ve hayırlı aksamlar beyler.merkur progress baslıgından buraya tasındım Smile Smile en sonunda bır sekılde telefondakı resımlerı masa ustune aldım.oncelıkle ne yaptıgımı anlatayım.paketınden sıfır bır perma-sharp cıkardım.sonra futuru 0.5 konumuna getırdım ve baslıgı cıkarıp jıletı yerlestırdım.baslıgı yerıne kapattım.resimleri cektim.sonra 6.5 konumuna aldım ve resımlerı cektım.sonra 3 konumuna aldım,jıletı cıkarıp yenıden taktım.resımlerı de bu cıkarıp takma ıslemınden sonra cektım,3 konumundayken,en sonda.sımdııııı resımlerı yuklemeye geldı sıra...
eeee noldu ya anlamadım neden upload etmedı sımdı bu? dur bı daha deneyeyım.
2zpl1tw.jpg
1zfpu82.jpg
34zmucg.jpg
idbp0n.jpg
2cztus8.jpg
2r5u8ft.jpg
c29k.jpg
novswl.jpg
5e8sqq.jpg
2nio0ux.jpg
2ykgg2p.jpg
2rrvrxs.jpg
offffff ne zor ısmıs bu Smile
Ben bu aleti kendi adıma sevmedim, zaten mekaniksever birisi olarak genelde basit ve sorunsuz aletleri severim, bu, çok parçalı ve her an sorun çıkaracak gibi bir izlenim verdi. Ayrıca, madem geleneksel ıslak tıraş seviyoruz, bence makinenin de daha klasik tasarımlı olması gerekir diye düşünmekteyim, tabi ki bunlar benim düşüncelerim, beğenip kullananlara da saygım sonsuz.
Fotograflarla ornekledigim jileti egri tutma sorununa bir care bulunursa gunluk kullanacagim bir makinadir diyebillirim.futur sahiplerinden yorum bekliyorum ayni olay onlarda da vardir mutlaka.ben yeniden baktim mekanizmanin isleyisine.yayli jiletin oturdugu parcanin yerlesdigi yerler var orta parcanin iki tarafinda.o yuvalar genis.kafanin iki tarafindan tutup ayar icin sapi cevirdigimizde saga sola oynuyor kafa milimetrik.ama sol elle siringa tutar gibi tutup kafayi sag elle sap cevirildiginde oynama olmuyor.yine kaydirmamaya dikkat.sanirim baska bir sey yok.bu gun aldim berberime goturdum.merak ediyodu cocuk.merak,saskinliga ve hayranliga donusdu.ben de alismaya basladim agirligina.yarin sabah ayar 1de yeniden kullanicam.
37 C slanta garip bi bağlılık sorunu var edwin jagger best olduğu gibi. Bugün futura feather taktım, en keskin agresif traşını görmek istedim futuru 6 ayarda sert, zaten ağır makineden hiç çekinmeyerek çektim uzun uzun darbeleri. Ne olacaksa olsun dedim. Yüzüm bunu istiyomuş. Gerçek bir sinek kaydıyı 3. perdeden sonra aldım. 15 gün önce sağ yanağımda ergenlik sivilcesine benzer bi şey vardı. Featherdi bunu yapan sanırım yanağım dümdüz şimdi Smile hafif kanadı, kanı 3 santim uzattı futur. acımasız bir alet. kesinlikle özel günlerde pürüzsüz traş olmak gerektiğinde bunu kullanmak lazım yahut ikon. yanında cella yahut ıslak traşa alışkın yüze tobs fena olmaz. günlük traşta yorucu bir alet rapira yahut treet gibi az keskin ama konforlu traşlar günlük olarak mümkün. Tabi yavaş hareketlerle ve ayar 1-2 de. Bir kaç makineden beklenilen traşı bünyesinde bulunduran, agresif yahut daha mild bir kullanım mümkün iyi bir teknikle. Şahsi kanaatim her evde olması gerek.
(09/06/2013, Saat: 00:18)tugruldogan Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Fotograflarla ornekledigim jileti egri tutma sorununa bir care bulunursa gunluk kullanacagim bir makinadir diyebillirim.futur sahiplerinden yorum bekliyorum ayni olay onlarda da vardir mutlaka.ben yeniden baktim mekanizmanin isleyisine.yayli jiletin oturdugu parcanin yerlesdigi yerler var orta parcanin iki tarafinda.o yuvalar genis.kafanin iki tarafindan tutup ayar icin sapi cevirdigimizde saga sola oynuyor kafa milimetrik.ama sol elle siringa tutar gibi tutup kafayi sag elle sap cevirildiginde oynama olmuyor.yine kaydirmamaya dikkat.sanirim baska bir sey yok.bu gun aldim berberime goturdum.merak ediyodu cocuk.merak,saskinliga ve hayranliga donusdu.ben de alismaya basladim agirligina.yarin sabah ayar 1de yeniden kullanicam.

Kafayı ve alt tablayı söküp yayı ekseninde 90 veya 180 derece döndürerek bir deneyin. Olmazsa yayı ters çevirip takın. Bir miktar daha düzelmesi lazım.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  Merkur 34C Heavy Duty Lord Sparhawk 335 363,043 14/10/2023, Saat: 13:41
Son Yorum: radyoloji
  SATILIK: Merkur 34C Heavy Duty Jiletli Tıraş Makinası asrnnn 1 1,428 24/04/2023, Saat: 18:50
Son Yorum: asrnnn
  Merkur Progress linguist 1,025 758,902 13/12/2022, Saat: 13:14
Son Yorum: Mecanica
  King C Gillette Double Edge Safety Razor hlkkzn 75 38,886 23/05/2022, Saat: 12:32
Son Yorum: abdussamedy
  Merkur 38C Barber Pole Eskiuyebyr 40 43,263 25/10/2021, Saat: 17:34
Son Yorum: Ciyus
  Merkur 37C Slant Bar muratti 282 303,252 29/09/2021, Saat: 11:58
Son Yorum: Zayn
  Parker Adjustable Safety Razor ckeskin 91 62,784 22/03/2021, Saat: 18:31
Son Yorum: krub
  Ufo Razor Handles GeltirBot 15 23,293 24/02/2021, Saat: 01:35
Son Yorum: mustbe
  Merkur 1904 eskiuyemnt 184 135,705 25/01/2021, Saat: 19:49
Son Yorum: mustbe
  Barebo Safety Razor - Sweden emiriko 1 4,968 02/10/2020, Saat: 02:01