Ustura izi
Usturayla keserken bir çizik oluştu yanağımda yanlışlıkla hafif acıyor da. Merak ediyorum geçer mi ? Ömür boyu kalmaz di mi ? İlla sizde bir yerinizi çiziktirmişsinizdir Big Grin
Celik mi jiletli ustura mi bende merak ettim gecmis olsun umarim gecer
ıyılesme surecınde
yara kabugunu soymayın
yarayla kesınlıkle oynamayın

hemen şap yada kan taşı sürün büyük birşey değilse duracaktır

eger ımkanınız varsa evdeyken yumurta akı surun

yumurta akı elastin içerir iyileştirici etkisi vardır
kuruduktan sonra yıkayıp temızleyın

(banyo öncesi kullanmanız tavsiyemdir)

ustura ile son kesigimi geçen yıl
tıraş olurken hapşırınca aldım Smile

çok iyide kullansanız bazen oluyor böyle şeyler.
Bir de böyle düşün - Büyük Hilmi
Geçer merak etme.
http://tiraskeyfim.blogspot.com/  
http://saklinotalar.blogspot.com/
Ya aslında sadece çizik var, kanamadı bile. Zaten gün boyu hafif acısa da şimdi eve gelince farkettim. Şimdi antibiyotikli bi krem var onu sürdüm, stafinemiydi neydi işte o. Umarım geçer ya cildim de sakal kısmı hariç pürüzsüz güzel bir cilt aslında. Mahvetmişmiş gibi olmayalım Big Grin

Bu arada jiletli usturaydı. Smile
(24/05/2012, Saat: 19:04)piresis Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Usturayla keserken bir çizik oluştu yanağımda yanlışlıkla hafif acıyor da. Merak ediyorum geçer mi ? Ömür boyu kalmaz di mi ? İlla sizde bir yerinizi çiziktirmişsinizdir Big Grin

Öncelikle gecmis olsun.Ustura tamir ederken bas parmagimi baya derin kesmistim,hemen doktora gittim...doktor yaraya söyle bir bakti;

"cok güzel bir kesik,neyle kestiniz ?"diye sordu,dikis yerine üc tane bantla yapistirdi...hala arar bakarim neresi kesilmisti diye...iz falan kalmaz,iciniz rahat olsun.
Bir liralık Ali Bıyıklı sen nelere kadirsin !
Jilet bir problem cikarmaz herhalde ustura ile kesmedim ama tiras aleti ile cok ilginc kesikler atmistim yuzume Smile biyiklari ters alirken(artik yapmiyorum Smile ) alet kontrolden cikip bunuma girdi ve burnum tabiri caizse ikiye ayrildi Smile ama kan yoktu sadece bir yarik vardi ve ne zaman gectigini unuttum bile bende de aci var kan yoktu akliniz takilmasin buyuk ihtimalle gececektir
jiletli ustura ise 1-2 haftada kaybolur o da en fazla, 1 haftada iz kalmaz normalde.
çelik usturada ise en az 2 hafta sürüyor, bir kez derin kesmiştim birkaç ay geçmedi izi amma sonra birşey kalmadı usturanın da dediği gibi.
selamlar.
hem jiletli hem celik usturayla kesmisligim var. hepsi en fazla bir kac gun icinde iz birakmadan geciyor. sadece bir iz var. ama kesmedim deldim demek daha dogru olur. cizik seklinde degil soyma seklinde olmustu. bir milim capinda galiba. ozellikle aramadikca bulamiyorum.
Benim cildimi zedelememem lazım. Onun için ustura bana kaf dağı kadar uzak.

Konu ile Alakalı Benzer Konular
Konular Yazar Yorumlar Okunma Son Yorum
  İlk (Son) Jiletli Ustura Tıraş Maceram Johny White 19 4,530 05/09/2022, Saat: 16:40
Son Yorum: Johny White
  Ustura Traşı Tahriş Hakkında yigit 11 3,365 07/09/2021, Saat: 15:23
Son Yorum: yigit
  Ustura İle Tıraşa Başlama ve İlgi Konusunda Azalma mı Var? manuple 34 14,257 11/05/2021, Saat: 18:20
Son Yorum: Laylaylom
  Tıraşta Tercihiniz: Ustura mı DE mi? mavi 37 21,394 03/05/2021, Saat: 00:56
Son Yorum: Alpp
  Enis Batur'dan Ustura'ya Dair ekindgn 11 5,544 08/09/2019, Saat: 10:13
Son Yorum: gr00v3r
  Hangi ustura? bulentaktepe 14 8,020 08/09/2018, Saat: 22:51
Son Yorum: kokopelli
  Böker 6,50TL'ye Ustura sfenks 23 9,861 09/05/2018, Saat: 23:33
Son Yorum: gidakontrol
  Jiletli ustura yüzümde aşırı yanma yaptı Marbi48 1 2,764 18/11/2017, Saat: 13:35
Son Yorum: dikdik_s
  Jiletli Ustura İle Suratımı Kestim AfroBarber 6 6,262 08/02/2017, Saat: 15:03
Son Yorum: Timuçin
  Geleneksel Tıraşın Tarihinde Ustura Kullanımı m y r 27 25,458 18/03/2015, Saat: 23:20
Son Yorum: ckeskin

Hızlı Menü:

Konuyu Okuyanlar: